#1 2006-07-17 22:30:33

kaloqn4ev
Гост

Re: пропадането на българския тенис на маса

здравейте.
съжалявам,но  е крайно време да се обърне внимание на това защо тениса на маса запада,защо година след година първенството става все по-слабо и по-слабо,защо националнте ни отбори са абсолютни фигуранти на големите първенства-балканиади,европейски,световни(маалко изклю4ение е мъжкия ни отбор,който беше подсилен от фенг це),и защо нещата отиват от зле на по-зле...
какво имам предвид-известно е 4е преди около един месец стана факт един прекрасен трансфер на 3ма от добрите състезатели в "елитната" ни А  група в германия(става въпрос за петко,борето и йонко).също така е известно 4е последния шампионат,макар и да беше доста интересен(особено в на4алната си фаза)беше най-слабата А  група от мнооого години насам,ако не и за вси4ки времена.при4ината-най-силните отбори се разпаднаха(ЦСКА,ЕЪР ВИА,СИТИ МАРК)и вследствие на това А групата остана без най-ка4ествените си състезатели(владислав тан4ев,георги телийски,иван иванов,стоян дой4инов,весо ги4ев,гроздан грозданов,кирил попов,александър огойски,тодор и константин кесови и още и още...като прибавим и липсата на константин парапанов,картинката става още по-траги4на).тези състезатели бяха принудени да отидат по 4тите и петите дивизии,за да играят за жълти стотинки.няма да говоря в цифри,но ще ви кажа 4е дори и асовете парапанов и кесов играят за смешни пари в сравнение с усилията които хвърлят(особено парапанов).сега от новия сезон какво ни 4ака???вместо някакво подобрение,шампионата ни ще осиротее още пове4е-за йонко,петко и борето са в германия(а ако  знаете за какви смешни пари ще играят...),сашо от варна също ще заминава,доколкото разбрах за испания,владко петков отиде в САЩ,калоян зашев от младост софия се отказва и спира.и то какво ще остане??пълна трагедия,по4ти няма да останат някакви състерзатели,само петьо караджов  ще остане и още 2-3 мом4ета......
това не може така да продължава.пиша тая тема само защото ми е много гадно,знам 4е нищо не можете да направите..просто си излях мъката...наздраве:)

#2 2006-07-18 12:38:31

BlaDe_FoX
Потребител
От Разград/Шумен
Registered: 2006-02-06

Тук наистина Истината БОЛИ...тва всичкото си е вярно....и най-лошото е че изход скоро няма да има...единствения шанс да се върнат най-добрите ни състезатели са или намирането на крупни спонсори които да налеят парички(ама това ще стане друг път) други варианти са държавата да подпомага юношеският спорт и конкуренцията между децата да се повиши защото конкуренцията ражда шампионите а след като пораснат тия дечица рано или късно резултат ще има ама на държата и е през оная работа за тоя спорт и всеки друг.....просто такава е ситуацията....

И нищо вече не може да ме трогне, И нищо вече не може да ме спре. Няма за мене закони и в гърдите ми няма сърце...

Изключен

#3 2006-07-18 15:17:56

TIno_NIno
Потребител
Registered: 2006-02-08
Страница

Калоянчев, мноо си прав братле. Действотелността е такава,  не за друго , а защото се намираме в БЪЛГАРИЯ и никой не го е грижа да направи нещо съществено, като например да подпомгне даден спорт , а всеки гледа да се нагуши с пари и тва е.. И затова няма да имаме тенис на маса, нито друг спорт, с който може да се гордеем. Така е, добрите съзтезатели гледат да се махнат по-скоро от тук, щото тук не получават нищо, дори и конкуренция сериозна няма, а в чужбина условията са си условия, верно може да не плащат чак толкова добре, но поне е много повече отколкото са взимали в България, а и там перспективите са им много по-големи - могат да се докажат след тва да отидат в по-горна лига и съответно и да си печелят повече пари. Там със сигурност може поне да се изградиш като съзтезател, имайки предвид какава е конкуренцията. А по повод за националната ни гарнитура ми е ясна картинката от край време. Там всяка година се мени треньорът и който го сложат за треньор гледа да си пробутва неговите състезатели за някой друг лагер или Балканско, но по-страшното е че и за Европейско се случва... Няма да давам примери сега, на всички им е ясно за какво став въпрос.... И затова тениса на маса няма да го има в България или по-точно няма да е силен спорт в България mad  А проблема най-вече в държавата, а след туй и треньорите....... <_<

Изключен

#4 2006-07-18 19:21:19

kaloqn4ev
Гост

според мене в бъглария няма добри треньори,дори и малкото,които са компетентни,са интерес4ии които само гледат своя и на собствените си състезатели интереси...ТИНО НИНО е прав много,но искам да ви кажа и още нещо-за пове4ето от вас е тайна,но йонко ненков,който подписа в германия,подписа там благодарение на това,4е моя добър приятел(и съотборник)добрин младенов след като изкара 5-дневните проби,се отказа,защото условията за живот,които му бяха предложени,както и финансовите условия,бяха пове4е от смешни.добрин се беше надъхал много,пове4ето от вас знаят 4е мом4ето е страшен талант,нооо крилцата му бяха срязани,защото 200 евро на месец  са смешна сума за българия,какво ли остава за лайпциг...и мом4ето сега ще трябва да остане тук в бг,защото не му се живее като роб за 200 евро на месец...разбирам петко,борето и йонко,които се съгласиха с тези условия-за тях няма прспектива извън тениса и те трябва да използват всяка възможност.истината е оба4е 4е ако 4овек уважава себе си и собствения си труд(а те го полагат,повярвайте ми!!) никога няма да се съгласи да работи за такива смешни пари.не забравяйте 4е в германия вси4ко е 3 пъти по-скъпо...
а в4ера е завършил потготвителния лагер на националите ни за предстоящото европейско първенство.няма нищо да казвам друго,освен това,4е пак лагера е бил здраво интерес4ийски и 4е пак не е проведена ка4ествена потготовка.а добрин младенов се беше(и все още е)надъхал този пут най-накрая да успеят да направят пробив.дано да стане,ще им стискаме палци....ама....

#5 2006-07-19 09:41:16

BlaDe_FoX
Потребител
От Разград/Шумен
Registered: 2006-02-06

true true....

И нищо вече не може да ме трогне, И нищо вече не може да ме спре. Няма за мене закони и в гърдите ми няма сърце...

Изключен

#6 2006-07-19 14:45:26

TIno_NIno
Потребител
Registered: 2006-02-08
Страница

Абее истината е една - сядайте си на дупетата и учете, то от тениса пари няма да дойдат е ясно.. smile

Изключен

#7 2006-07-19 22:57:31

don Antani
Moderator
От Бургас
Registered: 2006-03-08

TIno_NIno,Jul 19 2006, 02:45 PM писа

Абее истината е една - сядайте си на дупетата и учете, то от тениса пари няма да дойдат е ясно.. smile
[right][snapback]2555[/snapback][/right]

Много си прав брато.В този спорт няма пари и тва си е.За да изкарваш пари от този спорт трябва  да си като Самсонов или Тимо Бол.На момчетата, които ще заминават в Германия ще им е много трудно с тези пари, но се надявам да успеят smile

TSP Reflex 50 Award Off
FH: Tibhar Nimbus
BH: Tibhar Rapid

Изключен

Board footer