#1 2019-09-18 10:20:38

dangelov
Потребител
Registered: 2019-09-18

Избор на първа хилка за начинаещ

Здравейте,

сега играя с готова Butterfly хилка за 50лв. но гумите са тотално заминали и бих искал да си взема нещо, което да го ползвам повечко време и да ми е кеф smile
Начинаещ съм и нямам желание да ставам про, играя за здраве и удоволствие.
Като стил на игра - обичам да слагам back и side spin и да затруднявам опонентите си - както при сервиз, така и при разиграване (те също не са про и нямат намерение да стават такива). Атакувам само когато съм измъчил този отстреща и ми я даде удобна (предимно печеля точки от техни грешки).
Четох доста и разбрах, че винаги е по-добре да се купят blade и гуми, отколкото някоя готова, обаче там е прекалено сложна материята, за да разбера кое би ми подхождало на стила на игра и затова пиша тук.
Май ми трябват такива, които имат дават много спин, но не и скорост?
Бюджетът ми е от до 100 лв.

Благодаря предварително на всеки откликнал!

Поздрави!

Последно редактирано от dangelov (2019-09-18 10:21:00)

Изключен

#2 2019-09-18 11:17:52

RobbeR
Потребител
Registered: 2017-08-22

Re: Избор на първа хилка за начинаещ

В зависимост от бюджета можеш да сглобиш ракета която ще се състои от по евтини марки, но пък както сам казвашнямаш намерение да играеш на кой знае какво ниво, та от там следва и че няма да робуваш на марки. Мога да ти кажа, че почти всеки самоук играч е започнал с бутане и крепене на топката с цел оставане по дълго в разиграването и изчакване на противниковата грешка. Това обаче не означава, че неможеш да заучиш в последствие и топспин или драйв отиграванията. Бекспин не е точното определение, понеже то е характерно за дефанзивните играчи, а там нещата са доста по сложни с различните видове зъби. Другото което искам да ти кажа, е че колкото повече спин имат гумите, толкова по трудно се контролират от ненатренирана ръка, което ще доведе до проблеми с посрещане на сервиз и образно казано по трудното укротяване на атаките на противника. Според мен ти е достатъчно комбинация съставена от АЛЛ дърво със средна скорост и гуми със скорост, твърдост и фалц също около средните стойности, като колкото по нечувствителни са към входящ спин, толкова по добре. Контрола на гумите и дървото е ясно, че трябва да е голям. Дебелината на гумите да е максимум 1.8 а вече кой модел и коя марка дърво и гуми можеш да си избереш сам или с помоща на търговеца по гореспоменатите критерии. Класическите АЛЛ дървета на топмарките грубо казано са на стойност около целия ти бюджет, което означава, че трябва да се насочиш към Тенисдискаунта примерно, където разполагат с по евтини артикули. Успех с избора  tennis

Последно редактирано от RobbeR (2019-09-18 11:28:43)

Andro Treiber K
Tibhar Evolution MX-S
Tibhar Evolution MX-S

Изключен

#3 2019-09-18 16:52:05

dangelov
Потребител
Registered: 2019-09-18

RobbeR писа

В зависимост от бюджета можеш да сглобиш ракета която ще се състои от по евтини марки, но пък както сам казвашнямаш намерение да играеш на кой знае какво ниво, та от там следва и че няма да робуваш на марки. Мога да ти кажа, че почти всеки самоук играч е започнал с бутане и крепене на топката с цел оставане по дълго в разиграването и изчакване на противниковата грешка. Това обаче не означава, че неможеш да заучиш в последствие и топспин или драйв отиграванията. Бекспин не е точното определение, понеже то е характерно за дефанзивните играчи, а там нещата са доста по сложни с различните видове зъби. Другото което искам да ти кажа, е че колкото повече спин имат гумите, толкова по трудно се контролират от ненатренирана ръка, което ще доведе до проблеми с посрещане на сервиз и образно казано по трудното укротяване на атаките на противника. Според мен ти е достатъчно комбинация съставена от АЛЛ дърво със средна скорост и гуми със скорост, твърдост и фалц също около средните стойности, като колкото по нечувствителни са към входящ спин, толкова по добре. Контрола на гумите и дървото е ясно, че трябва да е голям. Дебелината на гумите да е максимум 1.8 а вече кой модел и коя марка дърво и гуми можеш да си избереш сам или с помоща на търговеца по гореспоменатите критерии. Класическите АЛЛ дървета на топмарките грубо казано са на стойност около целия ти бюджет, което означава, че трябва да се насочиш към Тенисдискаунта примерно, където разполагат с по евтини артикули. Успех с избора  tennis

Благодаря за включването! Тъй като сайта на tennis discount не позволява филтриране по каквито и да било параметри (дебелина, скорост ...) и не позволява сортиране по цена, а имат по над 300 артикула от дървета и гуми ще съм признателен ако можете да ми дадете някаква примерна конфигурация (ако се сещате за нещо подходящо, не искам да натоварвам никой излишно).

Може би http://tennisdiscount.eu/index.php?main … cts_id=755 или http://tennisdiscount.eu/index.php?main … cts_id=881?

Последно редактирано от dangelov (2019-09-18 17:11:40)

Изключен

#4 2019-09-19 10:02:53

RobbeR
Потребител
Registered: 2017-08-22

Според бюджета трудно можеш да вземеш нещо кой знае какво, а вариантите са Palio или Galaxy / Yinhe като аз лично от вторите не съм очарован, а първите да речем че биват долугоре. Там обаче гумите винаги са с максимална дебелина. Можеш да се обадиш и да питаш дали има начин да достави Palio Hidden Dragon "Biotech" гума 18.50 лв. или Palio CJ 8000 BIOTECH 17 лв. в по-тънък вариант, понеже гледам че имат само в 2.1 то поне да е 1.9 и така си приблизително на 40 лв. а останалите около 60 лв. трябва да стигнат за дърво. Не съм пробвал дървета на Палио, но гледам че имат доста евтини дървета АЛЛ+ пък дали биват е друг въпрос, та можеш някое от тях да избереш примерно. Най-евтиното дърво което съм пробвал е XIOM DIVA пет пластово чисто дърво (OFF-) 65 лв. като това, че пише (OFF-) въобще не трябва да те стряска понеже си играе като  АЛЛ, но с тензорни гуми бива и за нападателна игра и се държи прилично поне по мои няколко проби и по това как собственика му играеше срещу мен. Ако пък те притеснява, че не е АЛЛ дърво, гледам че има и XIOM Allround classic S дърво (ALL+) 54 лв. за което обаче нямам отзиви. Най-евтините пък гуми на същата марка са XIOM MUSA 34 лв. които според мен са и по-бавни и гледам, че има 2.0 дебелина, принципно са дебели но няма да са толкова скачащи и би трябвало да свършат работа, но там вече 65+64=129лв. та ти си прецени какъв вариант да избереш. За марката Тибхар при Владо от Олимпспорт пък можеш да вземеш гуми Тибхар Рапид 35 лв. бройката, но нямам идея кое от АЛЛ дърветата им е добро понеже съм играл единствено с Тибхар Стратус Пауърууд което е изцяло нападателно  и не е за теб. Успех с избора !

Andro Treiber K
Tibhar Evolution MX-S
Tibhar Evolution MX-S

Изключен

#5 2019-10-07 09:38:15

Lao Bao
Потребител
От София
Registered: 2009-06-21
facebook профил

Серията QUI YIKE на Yinhe е с изключително качество...

Изключен

Board footer