#31 2019-10-15 22:11:27

Петър Петров
Потребител
Registered: 2019-06-04

Re: Нуждая се от малко помощ за избор на дърво и гуми.

Да, това не ми хареса в Клипера - усещането на топката. То беше комплектовано и с две Т05, а те са ми твърди на мен. То и не съм играл много де - 20ина мин. Благодаря за инфото за гумите. Полезно ми е, иначе се лутам и се ориентирам сам, което отнема време. Мисля на заплата да пробвам новата Омега VII. Пише, че е 42 градуса, ако не се лъжа. И вече, ако пак не ми пасне ще пробвам дървета OFF. To моето пише, че е OFF+, но не мисля, че е толкова бързо.

Изключен

#32 2019-10-16 09:58:06

tweeg
Потребител
От София
Registered: 2012-08-15

Клипер с две T05 отива над 200 грама.

Не знам защо като осъзначаш, че ти е бърза сегашната комбинация и вадиш топките зад масата, пак се набутваш с бързи гуми с висок отскок като Omega VII.

Вземи си една Vega EUROPE (класческата, не DF-то) на 2.0 дебелина. Доста по-евтина е. Пробвай на форхенд как ще се чувстваш с твърдост към 42 градуса. Ако пак ти е твърдо, слагаш я на бекхенд и отиваш на ELITE.

Stiga Clipper (Pen) | Cornilleau Target Pro GT M43 | XIOM Vega Europe

Изключен

#33 2019-10-16 10:03:16

bonchef
Потребител
Registered: 2011-12-01

Аха. Само още едно пояснение. Ксиом е производителя, моделите са : VEGA, OMEGA, SIGMA във всеки от тези модели имаш нещо като видове: PRO, EVRO, ELITE, TOUR и с разни допълнения към тях DF, ASIA май пропускам и още нещо. Така, сега OMEGA VII  ще я има в няколко разновидности т.е. това дето ти писах за видове по горе. TOUR  моделите най-твърди и най-бързи, следват PRO малко по меки от предните но все още твърди гуми предназначени за професионални състезатели от различни категории, но преди всичко за хора трениращи  редовно и активно и правилно и редовно  участващи по турнири  и още други .............. И-та , разбирай още условия. EVRO  още по меки от PRO. И ELITE  най меки от всички отговарят на 35-36 градуса. Саунд моделите на другите производители  дават и един много характерен и отчетлив звук при удар по топката и когато този удар е правилен разбираш недвусмислено по  звука. При моделите ELITE на Ксиом  този звук не е толкова силен. Това общо взето но мисля е важно защото ако вземеш OMEGA VII PRO  примерно няма да имаш мека гума а най-малкото средно твърда. Търси гума на която да пише ........... нещо си  и има  ELITE  в името си  ако EVRO  я усещаш твърда. Много писане падНА.

Изключен

#34 2019-10-16 20:33:17

Петър Петров
Потребител

Да да, момчета. За гумите се ориентирах. По горе имах предвид Омега VII EURO, че я дават 42 градуса. Разбрах, че Про е по твърда, а Тур още повече. С тях даже поиграх малко, макар и на друго дърво. И Азия е по твърда, мисля. Понеже и двете гуми скоро ще са ми за смяна, ако споменатата Омега не ми пасне на форхенд мога да я завъртя на бекхенд и да си взема Елит, като още по-мека гума и едва тогава, ако се наложи ще мисля за друго дърво. Така или иначе нямам пари да купя накуп няколко неща и ще отнеме време цялата работа по закупуването и после по сработването.

Изключен

#35 2019-10-26 14:39:15

Петър Петров
Потребител

Тази седмица поиграх с малко различни дървета да добия впечатления. Играх малко с Andro Treiber K комплектуван с тънка andro HEXER. Една идея по контролна от сегашната ми хилка и малко по-бавна, но играх твърде малко, и не усетих добре ракетата. Надявам се в следващите дни пак да мога да поиграя. Повечко поиграх с Yasaka Sweden EXTRA OFF- с VEGA PRO. Пълен контрол на всичко. При посрещане - атака или къса до мрежата, подсечена, топспин. Почти всичко вътре и където искам. На права не я усещам много добре, но е нормално - играх 1 час, а и дървото не е сковано. Играх срещу не особено агресивен играч и понеже дървото е OFF- бързите топспини не са толкова остри, колкото ми се иска. Да не съм съвсем лесна плячка за друг нападател, се питам, но то с игра ще се докаже. Гледам Yasaka Ma Lin Extra Offensive е намалено на 50лв., а то е OFF и би трябвало да ми даде малко повече скорост. Има и контрол. Не съм играл с него. Комплектува ли се добре с европейски гуми, защото четох, че май  е по-добре с китайски, а аз не умея да играя с тях? Какви гуми му пасват? Аз ползвам Ксиоми - Омега Европа и Сигма Европа. Дали ще са добре подобни гуми или по твърди? Идеята ми е да поиграя с тези 3 варианта и сегашното ми дърво, за да се ориентирам в най подходящата комбинация. Мисля, че някъде тук се намира играта ми.

Изключен

#36 2019-10-26 16:48:37

tweeg
Потребител
От София

Проблема на Extra-та както си забелязал е flex-а. YEO ще ти е бързо. "Вари го, печи го" трябва ти OFF- без много flex - Primorac.

Изключен

#37 2019-10-28 08:47:44

bonchef
Потребител

YSAKA Ma LIN Extra OFF   е бързо дърво с горен слой орех. Специфично дърво. Поради това щото ореха е твърд блок, подложка се изпълняват малко трудно. Самото дърво има притъпена сензитивност при леки удари т.е. по лошо чувство към топката. Иска активна игра. Виж  KORBEL  ей така  информативно ако сметнеш , че Приморац е бавно макар че не е. Само да предупреда, че новите Примораци са по гъвкави от старите такива. Производителите направиха новите си модели  дървета по гъвкави предполагам поради новите топки за да им принадят фалц при ударите.

Изключен

#38 2019-10-28 10:09:16

Петър Петров
Потребител

Да, мина ми през ума и Корбел, но там при бътерфлаите японските ли са по-добри? Чета разнопосочни мнения за теглото и разминавания в качеството. Там ми е малко мъгла. Гледам разликата в цената на Корбелите май е към 50лв. Другото, което ми попадна в полезрението е tsp reflex 50 award off. Друго подобно дърво май е и Avalox P500, но за него не знам дали се продава в България. Сега и ТИБХАР STRATUS POWER WOOD OFF- , и бъркотията вече пълна. За Тибхара има добри отзиви, струва ми се. Не знам защо е ОФФ- след като други ОФФ дървета имат подобни показатели?

Последно редактирано от Петър Петров (2019-10-28 22:31:00)

Изключен

#39 2019-10-29 12:16:42

bonchef
Потребител

Бях писал за разликите между различните Корбели , но не е нещо съществено. За Тибхара и аз съм чел добри неща  но  не съм играл с такова. Авалокс в България не  продават, Данчо  от Бургас продаваше някакъв Авалокс  но забравих 500  или 700. ОФФ, ОФФ- , АЛЛ+   са доста условни понятия. ДЕФ-а на Бътерфлай ЙО Сей Хук  съм чувал , че е по скоро ОФФ-   дърво. Няма да забравя как в миналото исках да си купя дърво по бавно от Примо Пауър Филинг  което е ОФФ  и си поръчвам  Приморац , който е ОФФ-. Е този Приморац  дето дойде беше като  бухалка в сравнение с Примото.

Изключен

#40 2019-10-29 16:07:38

tweeg
Потребител
От София

Avalox от https://www.tabletennis11.com/other_eng/avalox-p500 може да си поръчаш, ама си е цифра.

Изключен

Board footer