#1 2019-06-11 09:11:47

landstar
Потребител
Registered: 2019-06-11

ИЗБОР НА МАСА ЗА ТЕНИС

Здравейте, моля за съвет за избор на маси за ползване в новите ни две зали за тенис на маса

в ЛЮЛИН ПЛАЗА, които предстои да се открият до месец. Искаме да изберем най-доброто,

което се предлага на българския пазар. Маси, които да бъдат одобрени и от сериозните

играчи. Проучването до тук установи четири марки, търгувани у нас. Моля за съвети с отчитане на

всички аспекти, с изключение на цената.

Изключен

#2 2019-06-11 14:33:09

bonchef
Потребител
Registered: 2011-12-01

Re: ИЗБОР НА МАСА ЗА ТЕНИС

На всички фирми производителки високия клас маси нямат забележки.

Изключен

#3 2019-06-11 15:16:28

landstar
Потребител

Благодаря. На пазара намерих Cornileau, Stiga, Donic, Butterfly. При равни други условия /за интериор, 25 мм плот/ цените на първите са около 25% по-високи от останалите. Опитвам се да си обясня разликите. Предпочитам най-доброто, но по-високата цена не е гаранция. Затова моля хора, които са играли, монтирали или притежават маси от изброените марки за обективно мнение. Удобството за местене не е фактор в случая, тъй като ще ги сложа стационарно. Дизайнът също не е водещ фактор, а по-скоро качествата при игра. Политиката ни е във залите да предлагаме най-доброто качество във всичко. Също ме интересува дали робот за тренировки ще бъде от полза за практикуващите.

Изключен

#4 2019-06-11 15:39:41

RobbeR
Потребител
Registered: 2017-08-22

На повечето места където съм тренирал или играл на турнири, ми се струва, че преобладават масите на Andro. Или поне напоследък явно такива купуват. Нямам представа на какви цени са и дали заради това, че са по-ниски са ги избрали, просто такива са ми наблюденията, а иначе както с гумите и дърветата, така и с масите всеки топ модел на различните марки би трябвало да е конкурентен на другите и да отговаря на изискванията за профи игра. Робота е хубаво нещо, но трябва да се знае първо в залата какво точно ще се прави. Имам предвид дали ще преобладават трениращи контролирани от треньор и съответно на какво ниво, или ще преобладават любители които принципно наблягат на игра на точки с партньор, но пък някой от тях имат и интерес към тренировка с робот. Дали идват да тренират играчи от различните ешелони също е от значение. Според мен това ще се разбере на по-късен етап, а от там ще дойде и отговора какъв точно да е робота, ако има нужда от него. Успех с новата зала !

Последно редактирано от RobbeR (2019-06-11 15:43:52)

Изключен

#5 2019-06-11 15:47:23

leviatan
Потребител
Registered: 2012-05-04

Високите класове на всички са ОК, но на мен най-много ми допада Корнилиото

Изключен

#6 2019-06-11 15:58:12

bonchef
Потребител
Registered: 2011-12-01

На пазара  има още  и Тибхар  и Андро. Ако на всичките тези изтриете надписите и почнете да играете едва ли ще разпознаете коя маса на кой производител е. Ако избирате масата само по качествата на игралния плот. Вече украси на крака  и колела и надписи  и т.н.  може да има разлики. Играл съм на Бътерфлай  - 25, Тибхар -28, Андро -компетишън, Стига Експерт  и бих казал , че нямат разлика. Всички нови модели на фирмите възприеха едно леко фино зърнесто боядисване на повърхността придаващо характерния матов цвят и лекото пързаляне на топката ако се опитате да протъркате топката по повърхността на масата. Предполагам дори , че повечето производителки си доставят плотовете от едно и също място Китай  и само си ги слагат на различни крака и  надписват различно. Та в този ред на мисли едва ли има разлика какво ще се избере. Защо цената на едните е по висока е въпрос на дистрибуция според мен.

Изключен

#7 2019-06-11 17:59:10

landstar
Потребител

И аз я отдавам разликата в цената на търговската политика. Не съм специалист но след дебелината на плота вероятно трябва да се мери на килограм - колкото повече - толкова по-стабилна. Иначе съм хвърлил око на Корнило-то. Мааалко по-широки пети има от другите. Ето това чудо:Тенис маса Cornilleau Competition 740 ITTF W.

Изключен

#8 2019-06-11 18:47:00

Damqn
Потребител
Registered: 2017-05-02

Играл съм на повечето професионални маси.
Важното за една тенис маса е да имат равномерен отскок по цялата повърхност.
Също много важно е износването и.
Много от масите след първата година , повърхността им става гладка.
И играта става много различна.
В нашата зала от пет,шест години има от този модел.

https://tt-shop.org/item.php?id_item=41 … id_brand=2

И според мен повърхността е неразличима от нова.

Изключен

#9 2019-06-11 18:49:17

TIno_NIno
Потребител
Registered: 2006-02-08
Страница

Kaто дистрибутор на Cornilleau бих казал, че цените на топ масите на останалите марки не са кой знае колко надолу, даже има и по-скъпи. Има една разлика между 50-100 лв, която варира.
Сега за масата - Cornilleau e TОП марката по отношение на тенис маси, било то за състезателни или аутдор маси. Те са се специализирали в този продукт. В почти цяла Франция се играе на такива маси. Отскока на топчето в перфектен, матирани са и стоят много стабилно на земята.
Сега за предимствата пред останалите:
1. има системи за защита със закючващи се точки при разгъване и сгъване
2. Супер мобилност - сгъва се и разгъва за по-малко от 30 сек. от един човек. При сгънато положение заема много малко място. Колелцата са много мобилни и се движи без проблем.
3. Смея да твърдя, че дизайнът им е невероятен и няма друг такъв. В това отношение французите са се постариали, а това не  е за подценяване, защото хората се впечатляват от това

4. В тази цена е вкючена и мрежата, която е вградена, а при останалите марки мрежата се купува отделно и ако държите да е добра е от 80 лв нагоре.

Има вече 3 маси в България, които изцяло са оборудани от масите на Cornilleau

Винаги може да Ви направим и отстъпка за повече ако купувате повече от  2 маси. smile

Последно редактирано от TIno_NIno (2019-06-11 18:50:11)

Изключен

#10 2019-06-11 18:58:53

landstar
Потребител

За повече от две не ми се жертват помещения. Трябва да има разнообразие - песни, танци, спортове различни. В помещенията вероятно могат и по 2 маси да се сложат /залите са 6Х11 метра/ но предпочитам да създам комфорт на тенисистите отколкото да се тикат като сардели. Слагам във всяка зала по два подови климатика, пейки, лукс съблекални и тоалетни. Значи и масите трябва да са най-доброто. Открих темата, защото покупката вече е предстояща докъм края на месеца, а още не мога да си обясня разликата от около 300 лева в цената между Корнило 740 и останалите най-добри интериорни модели. Хайде, 100 лева да е мрежата, макар за другите не съм питал. Едното правено във Франция, другото - в Германия.

Изключен

Board footer