#1 2019-05-05 03:27:56

TTPenholder
Потребител
От Русе
Registered: 2013-04-24
Страница

facebook профил

Харесва ли Ви облика "продавалника" на сайта ?

Здравейте!
В далечната 2005г. мой приятел ми даде линк към видеата за тенис на маса, публикувани от идейният създател този сайт Калоян Зашев в торент сайта https://arenabg.com/.
Бях доста впечатлен. След това моя приятел ми даде линк към сайта (тук), където намерих много полезна и съдържателна информация относно тениса на маса (бях се откъснал от този спорт дълги години, след като спечелих 3 пъти като студент, Студенстските игри в РУ "Ангел Кънчев" гр. Русе).
Впоследствие си закупих професионална ракета (нова) за тенис на маса от Васил Тодоров, и продължих да играя любимата ми игра (след дълга пауза).
Регистрирах се в сайта. Никнейма ми беше pacolan_super. Създадох инициативи за раздели, първият от които е купувам/продавам. Взаимствах правилата за раздела от известният български сайт (където нещата са много точни и стегнати в полза на потребителите изцяло) http://hardwarebg.com/.
Реализирах първата продажба в сайта, продадох дърво (ново) Butterfly Kong Linghui на техническия изпълнител на този сайт Webmaster (Симеон).
Реших да създам и реализирам идеята за разделите: "Места за тренировки, треньори и цени" , "Международни турнири" , "Младите български талантливи тенисисти", "Успелите български тенисисти и треньори.", Турнири, провеждани в България", давайки начало със собствени статии, интервюта и т.н.
По едно време бях модератор на форума, с ясната визия да разширя екипа, и да мотивирам повече хора да участват в самия сайт, чрез креативни и ползотворни теми, анонси, видеа и прочее. Въведох категорични и ясни правила за всички! Правила, целящи именно първият български сайт по тенис на маса (от който бях впечатлен) да бъде по-информативен и по-услужлив към аудиторията.
За жалост, не се получи точно така.
От доста време насам (изключая кратки периоди от време) сайта функционира на 80% като продавалник. За жалост, гореспоменатите раздели (изключая раздела купува/продава) са застинали откъм информация, която би била ползотворна към феновете на любимата ни игра.
Вас устройва ли Ви това? Изцяло ли сте доволни от комерсиалния изглед на сайта?

Казвам се Пламен Бахчеванов. Успях да реализирам и поддържам няколко "проекта" свързани пряко с тениса на маса във фейсбук. Фейсбук групите и фейсбук страниците (в голяма част от които Вие членувате) са мое дело.
Визирам:
https://www.facebook.com/groups/TableTennisWinners/
https://www.facebook.com/groups/tablete … ntbuysell/
https://www.facebook.com/groups/penholdersunited/
https://www.facebook.com/TableTennisDestiny/
https://www.facebook.com/groups/penholdersunited/
Участвам като администратор и в редица други (чуждестранни) фейсбук групи.

Задавам въпросите с ясната визия, че сайтовете са по-тромави, в сравнение със социалните мрежи.
Социалните мрежи са силен инструмент за популяризиране на тениса на маса, при ясно осъзнати цели, и категорични правила за социума в тях!
Нямам намерение да правя сравнение между този сайт и фейсбук групите и страниците, защото предимствата и недостатъците са ясни, откъм платформената им част. Но в съдържателен план, Вас устройва ли Ви "развитието" на този сайт, и не считате ли, че може да сте полезни той да излезе от изцяло търговското си амплоа?

Послепис: Искам да изкажа своята почит и респект към многоуважаемият проф.Пламен Иванов Градинаров, който е светъл лъч за всички приятели на тениса на маса тук! smile

Последно редактирано от TTPenholder (2019-05-05 03:28:56)

Изключен

#2 2019-05-06 19:27:50

danisius
Потребител
От Бургас
Registered: 2006-03-12

Re: Харесва ли Ви облика "продавалника" на сайта ?

Пацо пропуснал си че по едно време беше и модератор.

Изключен

#3 2019-05-06 19:55:19

TTPenholder
Потребител
От Русе
Страница

facebook профил

"По едно време бях модератор на форума, с ясната визия да разширя екипа, и да мотивирам повече хора да участват в самия сайт, чрез креативни и ползотворни теми, анонси, видеа и прочее. Въведох категорични и ясни правила за всички! Правила, целящи именно първият български сайт по тенис на маса (от който бях впечатлен) да бъде по-информативен и по-услужлив към аудиторията."

Не съм пропуснал... smile  Не си прочел внимателно публикацията ми. На теб харесва ли ти сайта - продавалник?
Ако изхождаме от функцията, че сайта съществува във вида в който съществува, то тази тема като въпрос е безсмислена?

Последно редактирано от TTPenholder (2019-05-06 19:58:35)

Изключен

#4 2019-05-07 09:02:11

orlin4ooo
Потребител
Registered: 2018-03-13

На мен лично и на продавалник не ми прилича - въртят се 5-10 обяви и рядко излиза нещо интересно (да бъда честен не бих си купил стока втора употреба освен ако не е нещо много ценно и рядко).

Колкото до идеята за сайта и целта му да си бъдем полезни един на друг: истината е че много от нещата са ПОказани в интернет. Тенисът на маса не е тема, за която да има кой знае какво да се питаме и да си отговаряме  - правя съпоставка с автомобилните форуми, където проблеми има хиляди и всеки търси решенията им като се допитва до други хора. Това е спорт и до голяма степен всичко зависи от тренировките - ако не ми се получава даден удар, най-вероятно ще отворя Youtube (нямам финансова възможност за личен треньор), ще погледам, а след това ще отида в залата да тренирам самостоятелно или с някой приятел.

Кратко размишление върху отделните раздели:

Общ форум: твърде рядко има нови теми, но когато има са наистина интересни

Екипировка: Все повече виждам хора, които не искат да казват с каква комбинация играят, за да имат преимущество по време на мач. За съжаление често попадам на такива по различни турнири, които по време на загрявката умишлено не ползват зъба или антиспина за да те затруднят след това по време на мач. За това и не очаквам в този раздел да има често нови дискусии.

Анкети: Би могло да се обедини с Общ форум

Въпроси и отговори: интересен раздел и като че ли тук има най-много какво можем да си пишем, но повечето теми са "Препоръчайте ми комбинация". Би могло да се преименува smile

Места за тренировки, треньори и цени: С оглед на многото фейсбук групи и всичко описано в тях - не очаквам тук да науча нещо ново.

Международни турнири: След като на Световното първенство се излъчва само финала по Евроспорт - определено и тук няма какво да очакваме. За съжаление тенисът на маса е загубил популярност, така че да е апетитна хапка за телевизиите (не мога да си обясня защо).

Младите български талантливи тенисисти - има много такива, но за съжаление родната българска действителност не дава шанс на такива деца и юноши да просперират.

Успелите български тенисисти и треньори - сейм ситюейшън sad аплодисменти за малкото, които се борят срещу неправдата и правят всичко в името на децата

Турнири, провеждани в България - Фейсбук групите са напълно достатъчни

Купувам продавам - вече написах по-горе.

Поздрави,
Орлин

Изключен

#5 2019-05-07 14:19:21

danisius
Потребител
От Бургас

TTPenholder писа

"По едно време бях модератор на форума, с ясната визия да разширя екипа, и да мотивирам повече хора да участват в самия сайт, чрез креативни и ползотворни теми, анонси, видеа и прочее. Въведох категорични и ясни правила за всички! Правила, целящи именно първият български сайт по тенис на маса (от който бях впечатлен) да бъде по-информативен и по-услужлив към аудиторията."

Не съм пропуснал... smile  Не си прочел внимателно публикацията ми. На теб харесва ли ти сайта - продавалник?
Ако изхождаме от функцията, че сайта съществува във вида в който съществува, то тази тема като въпрос е безсмислена?

На въпроса ти сайта ме  устройва такъв какъвто е.

Но се сетих още нещо което си пропуснал участието си в ttfans.org   честно казано този сайт ми липсва имаше готини интервюта както и резултати от Бг първенствата.
Незнам защо  го остави да умре, а не се опита да го поддържаш.

Последно редактирано от danisius (2019-05-07 14:20:01)

Изключен

#6 2019-05-07 17:15:55

TTPenholder
Потребител
От Русе
Страница

facebook профил

ttfans бе идея на няколко човека: Наско, Пешо, Юли и аз. Доста хора ни подкрепяха...
Реализирахме я. Дори Пешо не искаше да има форумна част, аз го убедих, че няма да има проблем с нея.
Сайта ttfans.org престана да съществува заради физическата невъзможност на неговите създатели: Наско, Пешо и Юли да го поддържат. Моето участие там се свеждаше само до 2 неща: името на сайта, и модераторството. Реално, сайта физически принадлежеше на колегите от Пловдив. На мен ми е по-лесно да поддържам фейсбук група и/или фейсбук страница с голям екип, отколкото сайт. Обясних по-горе, за предимствата на социалните мрежи. Най-малко, те предлагат по-бърза комуникация... smile
За сметка на това, обаче, по моя инициатива (пак) Наско ми отстъпи правата над фейсбук страницата: https://www.facebook.com/ttfans.org/, която поех при 150 човека аудитория и за няколко години публикации я "вдигнах" до над 1100 посетители. smile

Последно редактирано от TTPenholder (2019-05-07 17:33:36)

Изключен

#7 2019-05-07 19:07:07

Mebelbox
Потребител
Registered: 2014-03-02

Много си е готин сайта.
Аз влизам почти всеки ден. И ми е по-лесно, отколкото фейса.
Това, че новите теми са все по-рядко се дължи на факта, че в сайта има доста информация и който търси, си намира каквото му е нужно.
Супермод съм в мебелист.ком. Там с месеци няма нова тема или някакво запитване, защото е пълен с информация и предполагам, че хората си намират нужното. А всеки ден има поне една нова регистрация.
Успех на сайта!

Последно редактирано от Mebelbox (2019-05-07 19:08:19)

Butterfly Harimoto ALC ST
FH - Donic Bluefire M2
BH - Donic Bluefire M2

Изключен

#8 2019-05-07 23:05:48

danisius
Потребител
От Бургас

TTPenholder писа

ttfans бе идея на няколко човека: Наско, Пешо, Юли и аз. Доста хора ни подкрепяха...
Реализирахме я. Дори Пешо не искаше да има форумна част, аз го убедих, че няма да има проблем с нея.
Сайта ttfans.org престана да съществува заради физическата невъзможност на неговите създатели: Наско, Пешо и Юли да го поддържат. Моето участие там се свеждаше само до 2 неща: името на сайта, и модераторството. Реално, сайта физически принадлежеше на колегите от Пловдив. На мен ми е по-лесно да поддържам фейсбук група и/или фейсбук страница с голям екип, отколкото сайт. Обясних по-горе, за предимствата на социалните мрежи. Най-малко, те предлагат по-бърза комуникация... smile
За сметка на това, обаче, по моя инициатива (пак) Наско ми отстъпи правата над фейсбук страницата: https://www.facebook.com/ttfans.org/, която поех при 150 човека аудитория и за няколко години публикации я "вдигнах" до над 1100 посетители. smile

Пацо наистина голям си от нищо искаш да направиш нещо евала за желанието.

Изключен

#9 2019-05-08 17:25:20

TTPenholder
Потребител
От Русе
Страница

facebook профил

Ако трябва да обобщя отговорите дотук, следва че облика на сайта, като начин на съществуване (предимно продавалник) устройва тези, които вече коментираха...
Други пък изразиха мнение за редакция на разделите, но защо досега не са повдигнали въпроса и не е станало - слагаме го в графата "пропуснати ползи". smile
Аз често посещавам сайта, и заради предлагането на артикули за тенис на маса (колекционирам дървета за писалковиден хват) и заради кампанията, която Пепи Иванов поде, относно Емил Йорданов от Полски Тръмбеш и неговото заболяване. Ще ми се, обаче, този сайт да бъде носител на друг тип инициативи, и като общ облик да се говори и пише за тениса на маса, а не основния акцент да бъде съсредоточен върху покупко-продажбите.
Разбира се, това е идеята на темата ми тук. И също така искам да подчертая, че да се случи (ако го желаете), хората които ще го реализират трябва да са отдадени на идеята.
Екипа трябва да е широкоформатен, с ясно изразена унитарна структура на управление, общи цели и много мотивация и работа...
Работата трябва да се сведе до следното просто изречение: "Бъдете полезни за себе си и за другите". smile
drinks

Последно редактирано от TTPenholder (2019-05-09 01:09:10)

Изключен

#10 2019-05-08 21:12:37

RobbeR
Потребител
Registered: 2017-08-22

Аз редовно преглеждам за нова тема и се старая на тия които питат нещо, уж да отговарям адекватно съобразно колкото познания имам ( не се считам за кой знае какъв капацитет, но все нещо поназнайвам ) също съм пускал и няколко интересни поне според мен теми, но за жалост няма кой знае колко коментари по тях. Истината е, че освен Бончев май никой друг не пуска теми с казуси или анализ на пробван инвентар. Хората които имат познания явно си траят и нямат интерес да споделят опита си с тия които го нямат, като в случая причислявам и инициатора на темата към тях, понеже рядко виждам и негов коментар. Естествено не упреквам никой, всеки си има причини да е така или пък приоритети, че да не отдели време за тия неща. Но по ме дразнят случаи в които хора имащи се за знаещи, само дебнат да клъвнат язвително ако някой коментар не им хареса, вместо да коментират когато ще са от полза на всички.

Последно редактирано от RobbeR (2019-05-08 21:16:21)

Изключен

Board footer