#1 2019-04-08 19:34:08

Chiburashka
Потребител
Registered: 2008-12-06

Съвет за дърво и гуми + друго

Здравейте,

Прегледах много теми във форума, но не намерих сходна. Моля за помощ!

Играя с:

Дърво: Xiom Allround S Classic
FH: Xiom Vega Asia
BH: Xiom Omega VII Pro

По-сериозно играя напоследък и усещам, че ракетата започва да ми става бавна. Треньорът, с когото играя от 1 месец, също потвърди, че е време за по-бърза ракета, за да кача нивото. Мога да отделя 400-500лв.

Имам много силен топспин и драйв и голяма сигурност в FH, но не мога да кажа, че съм 100% нападател и "тръгвам" всяка топка. Също бутам топката, подлагам отлично и обичам понякога да стоя в защита на контраудари, за да имам кеф от играта и да стават по-хубави разигравания. Комплексна игра.

Днес пробвах:

Дърво Butterfly Marcos Freitas ALC
FH: Tenergy 05 Hard
BH: Tenergy 05 Hard

Комбинацията беше изключително бърза и разбрах, че съм се изхвърлил и не съм на необходимото ниво, за да играя с нея. Не мога да контролирам топчето, драйва ми излиза от масата, сервисите едвам ги връщам. Единствено топспина влизаше както трябва. Ако някой реши да ми помогне на това описание, може да зададе уточняващи въпроси. rolleyes

Благодаря!

Всичките неща са досадни, - Човек не може да изкаже до колко; Окото не се насища с гледане, Нито се напълня ухото със слушане.   
Каквото е станало, това е, което ще стане; И каквото е било извършено, това е, което ще се извърши; И няма нищо ново под слънцето.

Изключен

#2 2019-04-08 21:45:12

RobbeR
Потребител
Registered: 2017-08-22

Re: Съвет за дърво и гуми + друго

Трудно  някой може да ти даде абсолютно точен съвет. Обаче е ясно, че няма как от олраунд дърво да скочиш на офф и то с прекалено твърди и бързи гуми и веднага всичко да ти е наред smile но да речем ако дървото ти харесва можеш да го пробваш със средно твърди гуми. Принципно по-плавен преход ще направиш ако сложиш офф- дърво такова към каквато игра искаш да се ориентираш ( топспин, балансирано или пък по-директно ) и вече трябва добре да се помисли гумите дали да са от топ сериите на различните марки или ако още не си готов за тях, да се сложат една идея по-меки и с по-ниска скорост гуми. Пробвай ако имаш възможност различни комбинации, но задължително във всички аспекти на играта, а не само да удариш няколко топспина и да ти хареса, това че комбинацията е бърза или с много спин .... внимателно преценявай как е на бутнати топки и подложки .... на флип и драйв и контратопспин и т.н ... обратната връзка и чувството принципно са най-важни главно за такива като нас ... без тях няма как да надграждаме. Успех !

Butterfly Viscaria FL      
FH - Butterfly Rozena 2.1

BH - Butterfly Rozena 2.1

Изключен

#3 2019-04-08 21:47:34

Vladivlad
Потребител
Registered: 2009-12-08

Участвай в няколко силни турнира, играейки с настоящата комбинация. Вероятно ще се окаже, че даже и тя ти е бърза.

Do or do not. There is no try.
Yoda

Matador Texa, FH: Yinhe Big Dipper 2.2mm / BH: Spectol 1.7mm

Изключен

#4 2019-04-08 22:38:58

Chiburashka
Потребител

Много благодаря за отговорите!

Съгласен съм, че имам нужда от по-плавен преход. Xiom-ите са много меки гуми и играта ми е ориентирана към меките гуми. Дървото обаче е бавно. В резултат ударите не са толкова силни, противника има време за реакция. Чудя се дали просто да не сменя дървото с по-бързо. Удачно ли е да прехвърля тези гуми на по-бързо дърво?

Blade: Butterfly Primorac Off-

Дали ще стане?

Всичките неща са досадни, - Човек не може да изкаже до колко; Окото не се насища с гледане, Нито се напълня ухото със слушане.   
Каквото е станало, това е, което ще стане; И каквото е било извършено, това е, което ще се извърши; И няма нищо ново под слънцето.

Изключен

#5 2019-04-09 01:30:30

danisius
Потребител
От Бургас
Registered: 2006-03-12

Chiburashka писа

Много благодаря за отговорите!

Съгласен съм, че имам нужда от по-плавен преход. Xiom-ите са много меки гуми и играта ми е ориентирана към меките гуми. Дървото обаче е бавно. В резултат ударите не са толкова силни, противника има време за реакция. Чудя се дали просто да не сменя дървото с по-бързо. Удачно ли е да прехвърля тези гуми на по-бързо дърво?

Blade: Butterfly Primorac Off-

Дали ще стане?

Ще стане но с тея новите по тежки  топчета по добре карбон.
Аз бях голям фен на чистите дървета но вече никога повече няма да играя с чисто дърво.

Моята препоръка Victas Firefall FC или Apolonia.
Гумите за начало не ги сменяй поиграй малко така и после си харесай нещо.

Последно редактирано от danisius (2019-04-09 01:32:10)

Изключен

#6 2019-04-09 10:20:14

Chiburashka
Потребител

Дотук ако трябва да обобща най-добрия вариант ще е една идея по-бързо, карбоново дърво и да прехвърля същите гуми на него. Може ли съвет кое от тези би било удачно:

http://tennisdiscount.eu/index.php?main … cts_id=624

http://tennisdiscount.eu/index.php?main … ts_id=1086

http://tennisdiscount.eu/index.php?main … cts_id=687

http://tennisdiscount.eu/index.php?main … cts_id=626

Изключен

#7 2019-04-09 10:47:15

RobbeR
Потребител
Registered: 2017-08-22

Няма лошо да си фен на XIOM. Но сигурен ли си, че държиш на марката или търсиш добро дърво? Има доста изпитани класики на разлини марки, за които съответно повече хора могат да ти кажат какво им е поведението и т.н ... избягвай дървета които или са най-нови модели или няма отзиви за тях. Твоите гуми въобще не са меки ( както ти казваш ) а се водят със средна твърдост и едва ли по-твърди би контролирал добре. Дървото ти дава контрол а Омегата ти си е доволно бърза ... аз лично не смятам, че нямаш мощ в комбинацията, а просто явно не я използваш както трябва. Както колегата каза ... иди на 2-3 турнира и ще разбереш как са нещата ... не са важни само скорост и бързо завършване ... да държиш топката на масата ще ти е от по-голяма полза.

Butterfly Viscaria FL      
FH - Butterfly Rozena 2.1

BH - Butterfly Rozena 2.1

Изключен

#8 2019-04-11 15:06:29

bonchef
Потребител
Registered: 2011-12-01

Всъщност аз не разбрах от колко време тренираш? Това първо. Второ- ракетата която си посочил не е бавна. Това  че противника ти хваща ударите не означава , че с бързата ракета няма да ти хванат някои от ударите. И на Харимото му хващат някои от ударите. Не си написал точно при кои обстоятелства усещаш ракетата бавна. Ракетата е бавна тогава когато нямаш никакъв проблем при вкарването на всякакви топки в противниковото поле и усещаш, че можеш да направиш същото и с по бърза ракета или само определен удар ти страда и усещаш, че това е от липса на мощ. Карбоновите дървета не са  "панацея". Със сигурност ниво не се вдига с по бърза ракета. Ако беше така всички щяхме да играем с ОФФ+++  и най бързите гуми дето могат да се намерят на пазара. Правилото като цяло е да се сменят първо гумите с по бързи, но от друга страна виждам, че дървото което си посочил не е нещо забележително. В този ред на мисли можеш да си избереш нещо класическо което ще ти служи дълго време. Повярвай ми и ако можеш не сменяй дървото (имам предвид ако смениш сегашното и си избереш ново) колкото можеш по дълго да издържиш с него. Споделям поне 20 годишен опит в непрекъсната смяна на инвентар в търсене на такъв, дето ще е по добър от предходния. За сега не съм открил. Приморц ОФФ-, Корбел, Стига Инфинити, Тимо Бол АЛЦ, Вискария . Всичките изброени са  все дървета с голям потенциал. Започвайки от първото най бавното и проследявайки  към последното най бързото мисля ще ти вършат работа дълги години в зависимост от стила ти на игра. Бавно дърво предполага комплексен стил , бързо дърво предполага агресивен. Така или иначе си решил да опиташ и докато не го направиш няма реално  как  да имаш база за преценка. Тествай се на турнир както са писали и другите  и тогава реално ще разбереш какви са ти възможностите и дали са над тези на ракетата.

Изключен

#9 2019-04-12 12:39:59

Chiburashka
Потребител

Благодаря на Robber и bonchef за изчерпателните и хубави отговори. И най-вече за отделеното време. Помогнахте ми много!

Реших само да сменя гумата на форхенд с малко по-бърза. Останалата конфигурация си остава същата, тъй като и аз не искам да експериментирам с дървото, на което съм свикнал да играя и което съм овладял вече при игра.
Сам за себе си разбрах, че първо трябва да науча ударите отлично, да насочвам отлично топчето със сегашната ми конфигурация, за да мина на следващо ниво. Това ще стане с постоянство и усърдна игра.

Виждам и, че много хора по залите са в търсене на перфектната ракета, обаче този момент така и не идва, защото проблема не е в ракетата, а в тях самите. Затова ще проявя дълготърпение докато не овладея отлично сегашната конфигурация, ще се пусна на 2-3 турнира и нещата ще си дойдат на място.

Пак благодаря за споделянето на вашия опит.

Изключен

#10 2019-04-12 15:26:24

tweeg
Потребител
От София
Registered: 2012-08-15

Като се пуснеш на турнир направи си една проста статистика. Казваш, че топспина ти бил добър. Преброй колко топспина ще направиш общо за турнира и колко ще влязат в противниковото поле без значение дали ще доведат до спечелване на точка или не.

Stiga Clipper (Pen) | Cornilleau Target Pro GT S39 | XIOM Vega Europe

Изключен

Board footer