#1 2019-03-18 11:31:08

Mebelbox
Потребител
Registered: 2014-03-02

1.8 срещу макс. дебелина?

Здравейте,
Какви са предимствата и недостатъците при използване на различна дебелина гуми?
Съответно на форхенд и бекхенд.
Да приемем за условно една марка и модел гуми и дърво.

Изключен

#2 2019-03-18 12:55:15

RobbeR
Потребител
Registered: 2017-08-22

Re: 1.8 срещу макс. дебелина?

Ти ги знаеш smile относително е кога едни характеристики са предимства и кога недостатък, нонеже и всеки търси едно или друго в гумата. Да речем, че 1.8 е по-бавна и с повече контрол а от там и на бутане и сечене е по-добра, обаче пък на средна и най-вече далечна дистанция ще отслабва в зависимост и от дървото, понеже пък ако то е стабилно и бързо ще се играе и там що годе добре .... сервизите също би трябвало да са малко по-лесни, въртенето се запазва. Съответно с макс се добавя скорост и динамичност от далечни разстояния, както и хващането на топката при плътни удари е по-добро. От там вече зависи дали се разчита повече на дървото или повече на гумата в отделните елементи ... не съм майстор на флипа, но мисля, че си е до майсторлък а майсторите ползват макс. Пасивните блокове се правят по-лесно с 1.8 ... контратопспин принципно също казват се прави по-лесно , но при мен лично не е така. Това в общи линии.

Последно редактирано от RobbeR (2019-03-18 12:57:44)

Andro Treiber CI OFF
FH: Xiom Omega IV Pro
BH: Xiom Omega IV Pro
https://tv.ittf.com

Изключен

#3 2019-03-18 14:28:13

Mebelbox
Потребител

Зададох го, защото никога не съм ползвал по-тънки от макс. гуми. А и подвъпроса ми щеше да е за флиповете и то предимно на бекхенд. Но отговора е почти изчерпателен.
Чувал/чел съм, че държат повече контрол, но явно ще е за сметка на нещо друго?

Изключен

#4 2019-03-18 16:57:21

bonchef
Потребител
Registered: 2011-12-01

По малката дебелина предполага изместване на играта към "по-малката" агресия, но само условно. Колкото по тънка става гумата толкова повече фалц вкарва в топката, но само при подсичане и съответно по малко фалц при топспин. Дали на ФХ или БХ не мисля , че има значение. Максималните дебелини са подходящи за агресивни играчи такива, които де що пада от масата го атакуват с топспин или атака над масата при първа подходяща топка. 1,8 , 1,9 , 2,0, 2,1 мм са като цяло атакуващи гуми с нюанси в посочената по горе от мен зависимост. По дебелите от 2,1мм  гуми не мисля, че са най популярните. Ако играта ти е повече Олраунд  1,8мм 1,9мм  по агресивната игра другите размери. Това е общо правило, обаче може индивидуални играчи да ползват различните дебелини по различен начин. Например виждал съм тънък Ураган в ръцете на бранител от де го беше намерил само той си знае.

Изключен

#5 2019-03-18 20:11:02

Mebelbox
Потребител

От отговора на Бончев ми изплува нов въпрос:
По-тънките гуми правят комбинацията по-бавна?

Изключен

#6 2019-03-18 21:57:08

RobbeR
Потребител

Да smile нали с това започнах, че е по-бавна от макс  tennis

Andro Treiber CI OFF

Изключен

#7 2019-03-19 10:27:55

Vladivlad
Потребител
Registered: 2009-12-08

RobbeR писа

Да smile нали с това започнах, че е по-бавна от макс  tennis

Това въобще не е вярно. Особено, ако гумата е на твърдо и бързо дърво.

Do or do not. There is no try.
Yoda

Victas Koji Matsushita , FH: Victas 402 Double Extra, 1.8 mm / BH: Raystorm, 1.9 mm

Изключен

#8 2019-03-19 10:37:27

RobbeR
Потребител

От далечна дистанция е невъзможно тънката гума да извади повече максимална скорост от дебелата при условие, че се ползва едно и също дърво каквото и да било то, по простата причина, че към чистата скорост се прибавя и катапулта, който при дебелата е ясно, че е в повече .... естествено не говорим за кой знае какви разлики, но все пак ги има ... за близка атака може и да важи това, понеже топката стига до дървото при по-голям брой удари с тънката отколкото при макс, но това пак е субективно понеже ще важи за удари  направени със средна сила или поне такива които не са с максимална.

Andro Treiber CI OFF

Изключен

#9 2019-03-19 10:42:01

Vladivlad
Потребител
Registered: 2009-12-08

RobbeR писа

От далечна дистанция е невъзможно тънката гума да извади повече максимална скорост от дебелата при условие, че се ползва едно и също дърво каквото и да било то, по простата причина, че към чистата скорост се прибавя и катапулта, който при дебелата е ясно, че е в повече .... естествено не говорим за кой знае какви разлики, но все пак ги има ... за близка атака може и да важи това, понеже топката стига до дървото при по-голям брой удари с тънката отколкото при макс, но това пак е субективно понеже ще важи за удари  направени със средна сила или поне такива които не са с максимална.

Има разлика между мощ и бързина/скорост.

Do or do not. There is no try.
Yoda

Victas Koji Matsushita , FH: Victas 402 Double Extra, 1.8 mm / BH: Raystorm, 1.9 mm

Изключен

#10 2019-03-22 23:29:23

emillio
Потребител
От София
Registered: 2013-10-23

Аз мисля че по-голямата дебелина освен посочените горе неща има и друго значение.
Четох че Славните Китайски състезатели не използват тензорни гуми защото вкарват много мощ и бързина в удара. Т.Е. В един момент достигат до там, че топчето потъва и мачка гъбата до дървото - ефекта на тензора се губи защото отскача преди гъбата да възвърне формата си от преди контакта.
Следователно те имат потенциал над възможностите на Т05 маx, поне на FH. Доста обаче го ползват на BH, с някоя линейна национална твърдинка на FH. Където колкото повече енергия вкараш - толкова повече изкарваш но без лимита на тензорите.
Генерират много ниска парабола със страхотен спин, При това с твърдата гума имат много малка дъга, но страхотен "Кик ефект" Прословутото неотскачане на топчето след контакт с масата. Наскоро май гледах и клип на EmRatTich по темата но той не засягаше дебелината на гумите.

Това се връзва с факта, че на развиваши се играчи препоръчват по-тънки подложки 1,5-1,8мм а на Развити нападатели 2,0 - Max.

LKT Ayous Hinoki                   Против скъпото оборудване за любители !  drinks   
Donic Acuda P2 refurbish       Китайските гуми не са само за Китайци smile
BTY 05FX  refurbish               T11,  H3, TG3

Изключен

Board footer