#1 2018-12-19 12:25:00

ericos
Потребител
Registered: 2009-04-06

Xiom Vega Intro

Някой има ли преки впечатления от тази гума? В мрежата освен едно видео ревю на немски и локумите на yogi_bear друго не открих. Ще ми е полезно сравнение на твърдост, скорост и въртене с Тибхар Аурус Софт или Palio Hidden Dragon 40+. Търся  гума за бекхенд с добър грип и средна или по-висока твърдост. Играл съм и с първата версия на Ксиом Муса, но ми се стори много бавна и прекалено мека

Последно редактирано от ericos (2018-12-19 13:51:51)

Yasaka Sweden Extra
XIOM Vega Intro
TIBHAR Evolution FX-S

Изключен

#2 2018-12-19 14:34:51

RobbeR
Потребител
Registered: 2017-08-22

Re: Xiom Vega Intro

За тая гума са ми казвали само, че трябва да се бууства. Ако държиш да е Ксиом можеш да пробваш Вега Япония ... мисля, че ще отговори на изискванията ти.

Butterfly Viscaria FL      
FH - Butterfly Rozena 2.1

BH - Butterfly Rozena 2.1

Изключен

#3 2018-12-19 16:48:28

danisius
Потребител
От Бургас
Registered: 2006-03-12

Това я описва добре:
   Търся  гума за бекхенд с добър грип и средна или по-висока твърдост
Подложката е същата като на Corneliu Target серията бяла и пореста добре поема топката, проблема е че горницата е малко по лигава и тежък топспин не става с нея.

Имам черна на 2мм на 2-3 часа  не играя с нея и няма да играя, ако проявяваш интерес може да я спазарим.

Ето ти тема по въпроса аз там се "ориентирах" : https://forum.tt-news.de/showthread.php?t=245792

Последно редактирано от danisius (2018-12-19 16:54:55)

Изключен

#4 2018-12-19 17:46:03

ericos
Потребител

Благодаря за линка и предложението, но ще си взема нещо на квадрат, понеже дървото ми е с голяма глава

Yasaka Sweden Extra
XIOM Vega Intro
TIBHAR Evolution FX-S

Изключен

#5 2018-12-19 22:05:10

C41
Потребител
Registered: 2010-09-29

danisius писа

Това я описва добре:
   Търся  гума за бекхенд с добър грип и средна или по-висока твърдост
Подложката е същата като на Corneliu Target серията бяла и пореста добре поема топката, проблема е че горницата е малко по лигава и тежък топспин не става с нея.

Имам черна на 2мм на 2-3 часа  не играя с нея и няма да играя, ако проявяваш интерес може да я спазарим.

Ето ти тема по въпроса аз там се "ориентирах" : https://forum.tt-news.de/showthread.php?t=245792

Интересно! На CORNILLEAU TARGET серията, с бяла подложка са 39° и 51°. Вероятно по меката, е и по-пореста... tennis

Cornilleau Aero OFF+ Soft Carbon-Arbalest Bogen-Cornilleau Simon Gauzy Quest Off
Cornilleau Target PRO GT-X51
Cornilleau Target PRO GT-H47
tennis

Изключен

#6 2018-12-21 15:10:35

danisius
Потребител
От Бургас
Registered: 2006-03-12

C41 писа
danisius писа

Подложката е същата като на Corneliu Target серията бяла и пореста добре поема топката, проблема е че горницата е малко по лигава и тежък топспин не става с

Интересно! На CORNILLEAU TARGET серията, с бяла подложка са 39° и 51°. Вероятно по меката, е и по-пореста... tennis

По скоро на TG 51  аз имам такава  но горницата на TGто е няколко класи над Introto и съответно двете дават съвсем различно усещане, според мен не могат и не трябва да се сравняват.

Единствения недостатък на TG51 че му липсва малко експлозивност, но  пък това е за сметка на невероятния контрол и блок.

Изключен

#7 2019-01-10 12:26:34

Новобранец
Потребител
От Лични
Registered: 2016-06-04

Универсална гума за БХ няма, въпреки стандартите за БХ гуми.
И все пак има, въпреки че зависи и от дървото.
Например тази:
JOOLA MAXXX-P

Какво и е универсалното?
По- скоро мека отколкото твърда, не лепкава, лека, трайна, нормална нападателна средна скорост, играе от всяко разстояние, съвместима е към всички дървета, меки твърди, съвместима е към всички видове насрещни удари, отлични спин, и контрол.

Лично аз, не намирам друга гума с подобни универсални качества за БХ.

Следващата е пак на JOOLA - JOOLA Rhyzm     Отлична за ФХ, но който освен въртене ползва и прави силни завършващи удари, е препоръчително дебелина 1.8,  1.9

За индивидуален избор, специфичен начин на игра, препоръчвам, разглеждане и избор на двете серии гуми на JOOLA:  МАААХ и Rhyzm

Новобранец старша възраст!

Изключен

#8 2019-01-17 14:04:18

ericos
Потребител

Последния пост ако е адресиран към мен, благодаря за препоръката. След последните няколко игри обаче стигнах до извода, че не гумата ми е проблема, а лошото позициониране,  късното поемане на топката и пресилването на удара rolleyes

Последно редактирано от ericos (2019-01-17 14:05:10)

Yasaka Sweden Extra
XIOM Vega Intro
TIBHAR Evolution FX-S

Изключен

#9 2019-01-17 14:15:50

bonchef
Потребител
Registered: 2011-12-01

Привет Ивайло. Да ти кажа и  аз на няколко пъти съм заглеждал това Интро. Като съм си мислел, че евентуално това ще е някакъв по контролен тензор. Кажи впечатления след като я пробваш. И аз се нагледах на последния турнир на следните изпълнения. Болшинството от играчите са грабнали ОФФ дървета и Т05 от двете страни. Като резултат и то не само персонална констатация се оказваше, че без първите 15  и то не всички от тях даже, изпитвахме сериозни затруднения с качественото връщане на  качествен противников сервиз. Резултата е изключителна малка възможност за оставане в играта. При нуждата от редуциране на скоростта  на топката, малцина успяваха да правят това щото хилката е заредена с толкова мощ, че чак ти иде в повече при този случай. И те така де.

Изключен

#10 2019-01-17 16:43:38

ericos
Потребител

Привет! Първата ми асоциация, когато пробвах Intro-то беше Tibhar Aurus Soft с една идея по-твърда подложка. Има по-слаб катапулт ефект от топ моделите на ESN, но и по-предвидимо поведение. Горе долу колкото удариш, толкова лети. Скоростта е достатъчна за завършващи удари. Слабо реагира на противниковото въртене, но и не развърта силно ако се разчита основно на четкане с горницата. Когато подложката се включи в играта въртенето е добро. В началото ми беше трудно докато схвана този момент. Според мен е удачен избор за хора, разчитащи на контролна игра и за начинаещи.

Yasaka Sweden Extra
XIOM Vega Intro
TIBHAR Evolution FX-S

Изключен

Board footer