#1 2018-11-10 13:19:21

slayed
Потребител
Registered: 2009-09-21

Препоръчайте ми дърво подобно на следното

Здравейте,

настоящата ми хилка е с дърво Butterfly Primorac OFF- и гуми Butterfly Sriver G3-FX, обаче имам известни затруднения да играя с нея и не знам откъде идват. Едното ми предположение е, че "гъбата" под гумите е прекалено дебела (предполагам между 2 и 2,3мм).

Та на въпроса...снощи играх със следната хилка от един колега и чувството беше доста приятно...оптимален компромис между контрол и скорост за мен. Дървото мисля, че е от готова ракета Butterfly Timo Boll Black, а гумите са някакви доста евтини.
1541844815_123_2.jpg

Конкретният ми въпрос е, дали следните гуми са същите като тези от снимката и може ли да ми препоръчате дърво подобно на горното, понеже хилката се продава само в завършен вариант.
https://shop.sport-schreiner-tischtenni … p-729-ritc

Изключен

#2 2018-11-10 23:01:19

RobbeR
Потребител
Registered: 2017-08-22

Re: Препоръчайте ми дърво подобно на следното

Внимавай, че си тръгнал да сменяш кон за кокошка. Дървото ти е едно от най-добрите балансирани дървета, та не бързай да го отписваш. Гумите ти не са лоши също, но имат висок ъгъл на отскок а са и меки .... това в комбинация и с максимално дебела подложка трудно се управлява ако си начинаещ особено при пасивни удари и посрещане на сервизи. Пробвай да сложиш една идея по- твърди контролни гуми с дебелина 1.7-1.8 в зависимост от марката и гледай ъгъла на отскок да е около среден. Тренирай повече и свиквай с ракетата а не бързай да сменяш ако падаш от някой си ... такива винаги ще има.

Andro Treiber K
Tibhar Evolution MX-S
Tibhar Evolution MX-S

Изключен

#3 2018-11-10 23:11:44

slayed
Потребител

Тренирал съм 4 години доста интензивно, но като ученик (включително и състезания). От тогава са минали доста години, но бих казал, че все още помня движенията. Основно ми липсва рутина.

Не смятам нито да развалям, нито да продавам настьщата ми ракета, а да купя нова по-възможност не толкова скъпа, но лесно контролируема, с която да играя докато вдигна малко левел. Мога да играя и с настящата ми ракета, но чувството е все едно се боря с нея постоянно и това доста ме натоварва. Липсва за момента насладата от играта просто...

Та въпросът ми осава отворен ...:)
Може би в допълнение към него идва въпроса, с какво сегашните ми гуми се различават като качества от тези китайски friendship?
Кое от двете има доминантна роля за определянето на поведението на една ракета? Дървото или гумите?

Като цяло искам да избегна ситуацията, в която съм дал много пари за хилка, която не ми расва както стана вече ☺

Последно редактирано от slayed (2018-11-10 23:25:29)

Изключен

#4 2018-11-11 09:30:21

asse
Потребител
От Sofia
Registered: 2013-06-28

Тая хилка дето си я показал е доста зле както откъм гуми, така и откъм дърво. Щом ще се връщаш към такава сегашната определено ти е бърза за нивото в момента. Прецени си дали комфорта или вдигане на нивото ти е важното. Имаш два варианта връщане на скоростта или да се мъчиш да свикваш със сегашната.

Killerspin Kido 7z
BTY T05
BTY T05

Изключен

#5 2018-11-11 10:29:12

slayed
Потребител

asse писа

Тая хилка дето си я показал е доста зле както откъм гуми, така и откъм дърво. Щом ще се връщаш към такава сегашната определено ти е бърза за нивото в момента. Прецени си дали комфорта или вдигане на нивото ти е важното. Имаш два варианта връщане на скоростта или да се мъчиш да свикваш със сегашната.

Как мога да върна скоростта? Откъде идват проблемите ми? От дървото, от гумите или от подложките?

За момента комфортът ми е по-важен. Както казах, за сега не мисля да продавам старата хилка, така че като напредна малко пак мога да я ползвам. Не ме разбирай погрешно, просто за момента ми е по-важно да си усъвършенствам движенията с добре контролируема хилка, отколкото да ги изкривя тотално, мъчейки се да вкарам топчето всеки път в полето с бърза хилка.

Иначе ми е пределно ясно, че хилката, която съм показал е мега зле и никой професионалист не би играл с нея. Въпросът е, че аз нямам изобщо претенции да съм супер добър и не мисля, че давайки 600 лв за ракета с най доброто дърво и гуми ще ме направи по-добър.
В момента важното за мен е, че горната хилка ми пасва перфектно като за начало и струва в проядъка на 60 до 80лв.

Последно редактирано от slayed (2018-11-11 10:35:43)

Изключен

#6 2018-11-11 13:22:04

tweeg
Потребител
От София
Registered: 2012-08-15

Един "тъп" въпрос. От къде си взел сегашната си хилка? Надявам се не е aliexperess.

Stiga Clipper (Pen) | Cornilleau Target Pro GT M43 | XIOM Vega Europe

Изключен

#7 2018-11-11 14:13:56

slayed
Потребител

tweeg писа

Един "тъп" въпрос. От къде си взел сегашната си хилка? Надявам се не е aliexperess.

Ами от един магазин за тенис на маса оборудване в Германия, където и живея/играя :Д

Последно редактирано от slayed (2018-11-11 14:58:27)

Изключен

#8 2018-11-11 15:09:13

asse
Потребител
От Sofia
Registered: 2013-06-28

Killerspin Kido 7z
BTY T05
BTY T05

Изключен

#9 2018-11-11 19:00:01

tweeg
Потребител
От София
Registered: 2012-08-15

slayed, като гледам историята на форума тази хилка си я взел 2010 година.
Не знам как до сега не си й свикнал.

Дървото е възможно най-доброто като за навлизане в играта.
Гумите са меки и бързи.
Тези от снимката не е ясно точно какви са, защото на китайците не мож им хвана вариациите - дебелина, твърдост, подложки (сини, червени, японски, китайски и т.н.), разлики от партида до партида.
Едно е сигурно - по-бавни и по-твърди са.

Та вместо да си вземаш изцяло нова хилка по-добре си вземи от olimpsport две гуми и си ползвай дървото
http://forum.tabletennis-bg.org/viewtopic.php?id=4051
Rapid (има 2.0 и макс), Volcano, Vari Spin (има различни дебелини)

П.С. човек като барне чужда хилка е като да барне чужда жена - винаги има У-а-а-а-а-У ефект.

Stiga Clipper (Pen) | Cornilleau Target Pro GT M43 | XIOM Vega Europe

Изключен

#10 2018-11-11 19:16:09

bonchef
Потребител
Registered: 2011-12-01

Не си  описал какви са точно проблемите. Ракетата е едно цяло т.е. гуми и дърво. Ако трябва подробно да се навлезе в детайлите на последните две, темата става безкрайна. Ако изпълняваш предимно пасивини  удари най вероятно твоята ракета ще ти е неудобна защото ще "плюе" ,"хвърля" някъде топките където ти не искаш. И прадполагам , че е точно така. Тази която си снимал е ракета за начинаещ и предполагам е бавна т.е. с много контрол и дава по голям комфорт при пасивните удари т.е. разни бутания , подложки   и т.н. Ако обаче опиташ нападателни удари ще видиш , че твоята има преимущество стига да можеш да изпълниш ударите. На пръв прочит смени гумите с 1,5 мм. Дървото ти  е с достатъчен контрол. Ако беше в България можех да ти предложа на прилична цена една идея поконтролно дърво, но пак казвам, че по скоро гумите са ти проблема.

Изключен

Board footer