#1 2018-10-01 00:03:09

hahohihi931
Потребител
Registered: 2017-11-06

Какво мислите за комбинацията ,бъдеща хилка :) :unsure: :)

Дърво Tibhar NIMBUS ALL скорост 8- контрол 9+ пластове 7 FL 85гр

гума Tibhar VOLCANO max скорост 78  контрол 96 въртене 93  гъба 42.5' за бекхенд (черна)

Гума Tibhar PRIMUS 2.1мм скорост100,въртене 110,контрол95 гъба 42' за форхенд(червена)

Благодаря предварително за коментарите tongue unsure

Изключен

#2 2018-10-01 09:02:54

NStoitsov
Потребител
Registered: 2015-03-08

Re: Какво мислите за комбинацията ,бъдеща хилка :) :unsure: :)

Мисля,че си фен на Тибхар,.Мно те отдавна изгубиха позиции в световния тенес на маса,никой топ играч не иска да играе с Тибхар.Марките са Butterfly,Donic,TSP,Victas,Yasaka

Изключен

#3 2018-10-01 10:37:49

v100ev
Потребител
Registered: 2016-01-11

Ахахах!  rofl
Предишният коментатор направо ме уби. laughingsmiley Явно не е чувал за Evolution серията на Tibhar  wink2
hahohihi931,
Без да опишите какъв стил играете и от колко време и на какво ниво е сложно да се поъветва нещо.
Но директно искам да кажа, че гумите, които сте избрали, са относително старички, което не е някакъв минус, ама в бъдещето ще се наложи да им търсите смяна т.к. няма да можете да ги намерите в един момент (то с всичко е така, ама по-новите сега ще се задържат по-дълго на пазара).

Изключен

#4 2018-10-01 14:39:32

hahohihi931
Потребител

Благодаря за бързите отговори ^_^..

Така , като за начало ще започна със сегашната ми ракета .Тя е с дърво :

( Galaxy Yinhe N-4 S седeмпластово дърво (OFF) )  ето характеристики и параметри :

Конструкция: 7 пласта чисто дърво
Скорост: 8.0
Контрол: 8.0
Категория: OFF
Дебелина: 6.5 мм
Тегло: 85 - 87 гр.
Дръжка: FL/concav/

(Yinhe / MikyWay 9000D лепкава "allround" гума)
с параметри :

Скорост: 7.5
Въртене: 7.5
Лепкавост: средна
Дебелина: 2.2 mm.
Твърдост: мека
Тегло:59 гр.

Относно нивото ми на игра нещо средно м/у любител и средно по скоро към средно ☺ . Тренирах година с треньор.
Стилът е по скоро всичко от сечени до тооспин и контри. Само страничните са ми по слабата страна. ?

Изключен

#5 2018-10-01 15:03:17

v100ev
Потребител
Registered: 2016-01-11

А в такъв случай какво не Ви харесва в текущата комбинация? Защо решихте да сменяте цялата хилка, а не, да речем, само гумите? Какво мислите, че ще се подобри за Вас с нова комбинация? smile

Изключен

#6 2018-10-01 15:27:37

hahohihi931
Потребител

Мии идваше ми едноврвменно  бърза и бавна.. да знам че звучи налудничево но при размяна на контри от по близко няма почти никакъв контрол . Не са насочени и не предават скорост (нещо като хаусни) при най малкото странично да не говоря . При бърз топ спин трябва си откача ръката за да върна . Не я чуватвам правилната комбинация просто...

Изключен

#7 2018-10-01 15:45:48

hahohihi931
Потребител

Това е първата ракета която си направих , разбира се в началлото си казвах най добрата ракета идеална е за мен . Играх с нея ,учих се тренирах но дойде момент в който си казах нещо ми липсва.

hahohihi931 писа

Мии идваше ми едноврвменно  бърза и бавна.. да знам че звучи налудничево но при размяна на контри от по близко няма почти никакъв контрол . Не са насочени и не предават скорост (нещо като хаусни) при най малкото странично да не говоря . При бърз топ спин трябва си откача ръката за да върна . Не я чуватвам правилната комбинация просто...

Изключен

#8 2018-10-01 16:07:41

tweeg
Потребител
От София
Registered: 2012-08-15

Така както го описваш май не ти понасят китайските гуми. Пробвай с европейски.

Stiga Clipper (Pen) | Cornilleau Target Pro GT M43 | XIOM Vega Europe

Изключен

#9 2018-10-01 16:47:06

hahohihi931
Потребител

Горе посочените не са ли точно такива или се бъркам unsure ?

tweeg писа

Така както го описваш май не ти понасят китайските гуми. Пробвай с европейски.

Изключен

#10 2018-10-01 17:00:51

bonchef
Потребител
Registered: 2011-12-01

Не ползвай гуми  с дебелина 2,2мм. Купувани са сигурно от Тенисдискаунт. Там повечето гуми са с дебелини 2,2 мм.  Не знам защо. На дали има значително количество  дори професионални играчи които да ползват 2,2мм гуми. Китайските гуми нямат постъпателна скорост при плосък удар. Отделно от това  гуми с гъба 2,2мм  трудно се  деформират. Ползвай европейски гуми 1,5-2,0мм, като начало по добре 1,5мм. Типична реакция  на начинаещ да търси неуспехите в хилката. Няма хилка която да е еднакво добра във всички игрови ситуации. Първоначално избягай от еластичните дървета. Гледай характеристиката Stiffness да с число над 5  и под  7.  Тези имат лоша обратна връзка , но добър контрол, не въртят много топката, но и по лесно посрещат въртеливите топки от противника. Подходящите гуми ще са средно твърди или меки, на  този етап не ползвай твърди гуми- много взискателни от към  техника. Марка избери каквато си искаш. Ако  не ти се дават много пари има и много добри сравнително евтини гуми и дървета. За дърво по добре вземи някоя класика и гледай поне две години да играеш с него. Олраунд или Олраунд+  е добро начало. До ниво Б група  с такова дърво и правилна техника можеш да играеш и нападателна игра. Ако за пример вземем Анджей Груба бих казал, че е доста над нашата Б група а си е играел с неговото си дърво АЛЛ+.

Изключен

Board footer