#1 2018-09-07 19:54:11

vsd
Потребител
Registered: 2018-09-07

Тенис зала в околностите на Несебър

Привет на всички.

Дайте съвет за тенис зали около Несебър, до 100км радиус.
Още по-добре ще бъде ако имат и треньор, с който да мога да тренирам.

Намерих клуб по тенис на маса "Златен Дракон", но не виждам къде тренират.
Несебър, ул.Хан Крум 34, телефона им не е актуален.

Гледах в Бургас няколко зали, но ми идва малко далеч ако ще пътувам всеки ден до там за 1 час тренировка.
Ще съм в района 1 седмица като целта е да не пропускам ден. Ако има с кой, бих правил и двуразови тренировки в Несебър.

Ще се радвам ако можете да споделите повече информация.

Поздрави.

Изключен

#2 2018-09-09 18:21:21

vsd
Потребител

Re: Тенис зала в околностите на Несебър

Да разширя търсенето, тъй като виждам, че се избивате да пишете.

Без значение е локацията, стига да мога за около час да стигна.

В Бургас намерих зала (бул. Янко Комитов 16 ако не се лъжа), но днес не могат да ме приемат.

Варна е на 2 часа път в посока, не се класирам.

Изключен

#3 2018-09-09 21:07:07

danisius
Потребител
От Бургас
Registered: 2006-03-12

Какво ти е нивото

Изключен

#4 2018-09-09 21:51:59

vsd
Потребител

Като гледам US класацията съм между 2000 и 2400. На моменти по-добре, но след седмица-две ми пада най-фината моторика и спиновете ми страдат.

Може и да греша в оценката.

Утре ще тествам залата в Бургас, да видим.

Изключен

#5 2018-09-09 22:38:16

danisius
Потребител
От Бургас
Registered: 2006-03-12

2400-2000 ми звучи ниво А- Б група като по скоро А това си е сериозно
Да не си някой пич от висша лига дето скромничи.

Изключен

#6 2018-09-09 22:56:37

vsd
Потребител

Напротив.
Явно оценката ми куца.
Гледах клипове със съсезатели от всяко ниво и 2300 ми се сториха с много елементарни грешки, но реално под стрес (амат. турнири) и аз правя подобни.

2400 level is where a player not only has a broad range of solid skills, but has quite a few of those skill well developed and refined but may be lacking in "finish" in some or many areas. This is the jumping off point for considering playing professional. It isn't the pro level, but it is a place from which you can have a decent perspective on what it take to compete at the pro level.

Така описано, не се класирам. Мачове в тубата обаче показват друго равнище, та.... знам ли...

https://m.youtube.com/watch?v=R5VA3aSqaC8
Мн. елементарна игра при тези двамата, а уж 2000+.

Последно редактирано от vsd (2018-09-09 23:07:24)

Изключен

#7 2018-09-10 10:57:06

RobbeR
Потребител
Registered: 2017-08-22

Остави тия рейтинги настрани smile щом не си играч от Б група гарантирано не си над 1800 поне по мои наблюдения, но разбира се това ниту е толкова важно, а да не говорим пък колко е относително smile
Естествено  рейтингите са полезни за да може уж всеки сам да прецени къде да се състезава, но както и сам забелязваш много хора не си дават реална самооценка smile та от там идват и разминаванията. Аз затова казвам, че съм да речем що годе добър за аматьор понеже имам реална представа от всякакво ниво на игра, а и съм се пускал от време на време на някое турнирче. Пък и така ме оценява човек който в момента играе В група само заради приятелите си, но до скоро играеше в Б група и въпреки контузиите си и това, че не тренира пак ги биеше половината там почти само с игра на бекхенд. Същия едно време е бил състезател от топ 10 на България. Та щом той казва, че мога да се справя с доста хора от В група значи би трябвало да е така, но и това е доста субективно. Като отпусне малко успявам да го преборя едн мач 3 от 5 от няколко поредни, но играе ли сериозно нямам шанс все още smile та така и си знам да не се изхвърлям много smile
Иначе съм играл с играч който се има за 1800 и съм го бил, както и с такъв който се определя за не повече от 1500 и ме е надигравал smile сам си направи изводите, макар че както сам знаеш има си противници които просто не са ти удобни дори да са по-слаби от други.

Butterfly Viscaria FL     
FH - Butterfly Rozena
BH - Butterfly Rozena

Изключен

#8 2018-09-10 13:00:37

vsd
Потребител

Напълно съгласен.
Отделно, че единият ден всичко ми влиза и задържам топ качество за 30-40 минути, друг ден не мога да изкарам и 10 с такова темпо и успяваемост.

Живот и здраве днес ще пусна едно ревю на Бургаската зала.
Имах мерак по време на тази почивка да тренирам здраво, но хем се разболях, хем няма с кой...

Изключен

#9 2018-09-10 13:51:18

tweeg
Потребител
От София
Registered: 2012-08-15

Според мен е крайно време да се спре с определянето на рейтинг по клипчета.

Може да се използва нещо далеч по-практично според мен.
1. Колко може да задържиш на "контри"? 5, 10, 20 50? Не знаеш какво е това?
2. Колко подложки може да направиш срещу константен топспин?
3. Колко топспина може да направиш срещу подложка?
4. Колко може да задържиш на "контри" форхенд/бекхенд, диагонал/права, ами ако са топспини?
5. Знаеш ли какво да правиш срещу зъби/анти?
6. А можеш ли да го правиш?

Естествено може човек да ги владее тези неща и в игрова ситуация да не може да ги приложи и играта да не върви, ама дето се вика поне тренировка ще си спретнете.

Stiga Clipper (Pen) | Cornilleau Target Pro GT S39 | XIOM Vega Europe

Изключен

#10 2018-09-10 14:10:06

sas69
Потребител
От София
Registered: 2017-09-08

Момчета, моля ви се, не се имам за силен играч, даже смятам, че ще съм сред последните ако отида на аматьорски турнир, но тези двамата от клипчето са потресаващи.
Единият стои като закован и не мърда, куца му форхенда а другият вместо да се възползва от тази му слабост, само на бекхенд го атакува, на всичкото отгоре се набутва в масата и като го атакуват се чуди защо топчето отива в тялото му...
Тези не знам как са минали над 1500 или просто през 2007-ма са били такива стандартите biggrin biggrin biggrin

Xiom Offensive S
FH: BTY T05
BH: BTY T05

Изключен

Board footer