#1 2018-08-09 11:13:09

bonchef
Потребител
Registered: 2011-12-01

Предложения за покупка на лепкава китайска гума.

Привет. Моля за предложения за лепкава китайска гума , освен за модел така също и от къде да бъде купена- за предпочитане това да е някакъв Ураган. В тенисдискаунт  гледам, че Урагани  не се предлагат. Много се блазних от разните предложения за Урагани от ТТ11 и ТТпро, но се зачетох из нета и видях , че пишат че в голяма степен това са фалшификати струващи нищо пари , а продавани скъпо- в някои случаи и до 180 долара. Моя скромен опит от един такъв Ураган купуван от Тенисдискаунт- за 29 лв. показа , че тази гума заработи учудващо добре едва след 5 години. Лепкавостта и обаче отдавна  е изчезнала. Упражнявайки на робота топспин под масата когато трябва да удариге топката отзад на 3 часа с тази гума дори с лек удар се получаваше топка с такава добра траектория и хубаво въртене, че при отскока в половината на масата топката отскачаше едва едва. За сравнение същото изпълнение с Тибхар Аурус софт топката летеше на порядъци по бавно и отскачаше значително по високо след контакта в масата. Донякъде се блазня от страшната пасивна игра на тези гуми. Из материали прочетени из нета и видеа на ЕмРатТич видях, че оригиналните Урагани имали "къдрава" линия на правоъгълника ограждащ щемпелното лого на ITTF-  нещо  си забравих  какво беше нататък. Никъде обаче не съм виждал на снимка на рекламиран Ураган за продажба такава къдравост , а там линиите са идеално прави. Отделно от това прочетох от някакъв друг "вещ" специалист твърдения, че национални Урагани оригинални в продажба от търговци не могат да се намерят защото тези гуми се правели за всеки състезател индивидуално и никой любител не би могъл да играе с тях успешно и няма да имат търговски успех. Можело обаче да се  намерят в продажба оригинални Провинциални и комерсиални версии производство на DHS, които също били много  хубави гуми, но и там  трябвало да се внимава защото имало камара фалшификати. Бихте ли дали предложения и да споделите опит.

Изключен

#2 2018-08-09 12:17:01

whitehat
Потребител
От София
Registered: 2012-12-04

Re: Предложения за покупка на лепкава китайска гума.

bonchef писа

Привет. Моля за предложения за лепкава китайска гума , освен за модел така също и от къде да бъде купена- за предпочитане това да е някакъв Ураган. В тенисдискаунт  гледам, че Урагани  не се предлагат. Много се блазних от разните предложения за Урагани от ТТ11 и ТТпро, но се зачетох из нета и видях , че пишат че в голяма степен това са фалшификати струващи нищо пари , а продавани скъпо- в някои случаи и до 180 долара. Моя скромен опит от един такъв Ураган купуван от Тенисдискаунт- за 29 лв. показа , че тази гума заработи учудващо добре едва след 5 години. Лепкавостта и обаче отдавна  е изчезнала. Упражнявайки на робота топспин под масата когато трябва да удариге топката отзад на 3 часа с тази гума дори с лек удар се получаваше топка с такава добра траектория и хубаво въртене, че при отскока в половината на масата топката отскачаше едва едва. За сравнение същото изпълнение с Тибхар Аурус софт топката летеше на порядъци по бавно и отскачаше значително по високо след контакта в масата. Донякъде се блазня от страшната пасивна игра на тези гуми. Из материали прочетени из нета и видеа на ЕмРатТич видях, че оригиналните Урагани имали "къдрава" линия на правоъгълника ограждащ щемпелното лого на ITTF-  нещо  си забравих  какво беше нататък. Никъде обаче не съм виждал на снимка на рекламиран Ураган за продажба такава къдравост , а там линиите са идеално прави. Отделно от това прочетох от някакъв друг "вещ" специалист твърдения, че национални Урагани оригинални в продажба от търговци не могат да се намерят защото тези гуми се правели за всеки състезател индивидуално и никой любител не би могъл да играе с тях успешно и няма да имат търговски успех. Можело обаче да се  намерят в продажба оригинални Провинциални и комерсиални версии производство на DHS, които също били много  хубави гуми, но и там  трябвало да се внимава защото имало камара фалшификати. Бихте ли дали предложения и да споделите опит.

Принципно, всички 'угаганести' гуми искат едни 20-ина часа активно блъскане (силни удари) докато се поразпука подложката и съответно гумата да добие нормално работно поведение. След това, обаче, траят просто брутално дълго - всеки си преценява за неговото ниво, но за активно играещ любител, това са може би *минимум* година и половина активна игра 3-4 пъти седмично.

Някои хора използват бустер още преди първоначалното залепяне на гумата, за да се ускори разпукването на подложката; ефектът на бустера с времето намалява и изчезва, но независимо от това, търсеният ефект за ускорено разпукване и леко омекване на подложката вече е добит.

Ураганестата гума (лепкаво-грапава, с плътна подложка) си има предимства - много силен фалц и специфичното рязко "пропадане" на топката след отскока в полето на противника. В същото време, има и недостатъци - заради лепкавостта е по-чувствителна към противниковото въртене и също така иска по-мощно и по-дълго "водене" на топката при удар (съответно по-висок разход на енергия и по-бавно връщане обратно в изходна позиция).

Аз лично започнах от нулата (от пълно безхаберие за тенис оборудването) и след доста четене и пробване, съм се убедил, че ураганестите гуми най-добре ми пасват за форхенд страната. Предпочитам TG3Neo/TG2Neo заради изначално по-меката подложка. H3Neo е просто прекалено твърда гума за аматьорското ниво, на което играя (няма чак толкова силни удари, че да се използват предимствата на толкова твърда гума).

Последно - относно това, че в момента в tennisdiscount-а няма наличност на повечето класически ураганести гуми - има наличност на една друга гума, от която аз лично съм във възторг: Galaxy Yinhe JUPITER II, като препоръчвам по-меката версия (39 градуса). Гумата *изключително много* прилича като поведение на TG3Neo и се справя прекрасно с пластмасови и ABS-топки. За цената, на която се предлага в момента е с просто уникално съотношение цена/качество. Лично мнение, разбира се. Мисля си, че повечето хора не са я пробвали и не подозират колко е добра. Аз съм пробвал 38-градусова черна Jupiter 2, купена от tt-store, докато я предлагаха; от доста време я нямат в наличност, предполагам не е имало достатъчно търсене. Пак казвам, според мен е отлична. Като за проба, 17.50 едва ли ще притеснят някого.

Успех с ураганестия проект smile

Donic Appelgren Allplay Senso V2 (ST) - FH: DHS TG2Neo; BH: Yinhe Earth

Изключен

#3 2018-08-09 13:00:41

bonchef
Потребител

Опита който споделям е точно от  Н3Нео. Не е чак толкова твърда, просто с годините това нещо се промени много не знам защо. Ами ще гледам дали някой друг ще каже нещо   и ще опитам. Парите не са от значение. Е ако става въпрос за 180 долара  , ЧЕ си помисля.

Изключен

#4 2018-08-09 14:06:46

RobbeR
Потребител
От Дряново
Registered: 2017-08-22

Моя човек с който играя почти всеки ден играеше с Урагани на форхенд до преди няколко месеца. Мисля в продължение на около година и половина игра ... първоначално започна с такава от дискаунта и за около 4-5 месеца я контролираше що годе добре ... после му беше дадена гума от негов приятел профи играч, който ходи на турнири в чужбина и беше свалена от ракета на корейски профи играч ( поне по негови думи ) ... та гумата нямаше нищо общо с първата ( то ясно ) но отделно от това моя човек едва успяваше да играе с нея  ( гумата беше със синя подложка )... каза че му трябва голяма пренастройка, а той играе сравнително добре за любител средно ниво китайски стил на игра. След още 3-4 месеца взе да ползва почти всички възможности на гумата и беше решил само с такава да играе колкото и да струва ... накара профи играча да му купи като ходи пак, обаче той му каза че не се продават такива никъде, но ще потърси поне качествени серии които не би трябвало да са ментета. Донесе му той за 130-140 но лева ли долара ли не помня вече, но каза че няма със синя а само зелена ... игра той няколко месеца с нея но както и в началото, така и в последствие като се очупи все мармореше че не е това което иска и много го беше яд, че няма откъде да си намери същата. Когато играеше с нея лепната на Вискария и ми направи бавен висок топспин, топчето отскача нормално от масата а не високо, а когато ми направи скоростен топспин от средно разстояние, топчето пропада и почти не отскача от масата както и колегата погоре спомена. С дргите урагани това или не се случваше или не точно с такъв ъгъл на отскок, освен това и спина беше доста по-слаб. Аз съм пробвал 2-3 пъти да играя с тях, но имам усещането че държа дъска, понеже играя с меки гуми smile ако само ми подлага се настройвам и щогоде правя добър топспин, но почна ли да играя игра си иска много дълги движения за да стане работата. Та от тогва той се ядоса и спря да търс Урагани, но стилът му си е такъв и замени гумата с Андро Расантър Р50 който също е твърд, но разбира се не е лепкав ... топчето пак пропада, но не толкова лесно според него, както с бленуваната от него гума smile Това мога да кажа аз просто като опит отстрани ... иначе не плувам в мои води по темата smile

Blade: Butterfly Viscaria FL     
FH:      Butterfly Tenergy 05
BH:      Butterfly Tenergy 05

Изключен

#5 2018-08-09 14:34:47

bonchef
Потребител

Ами аз само да уточня следното. Това което предлага този Ураган дето пробвах Н3 Нео ми е достатъчно като скорост и фалц, но това че лепкавостта я няма и че гумата вече е амортизирана, няма еднакво  износване по цялата повърхност е проблема. Но си спомням, че като нова като направя теста за фалц на гума статично хвърляне и подлагане на хилката топката отскачаше много умряло, сега отскача почти като тензор при този тест.  При плоско удряне топката  скача на  половина на това дето скачат тензорите. А този Ураган дето си гледал на приятеля отсколив ли беше  или умрял?

Изключен

#6 2018-08-09 14:51:00

RobbeR
Потребител
От Дряново

Гумата имаше сравнително нормална скорост на прав удър ( разбирай около 8.5 индекс ) но с Вискарията си става прилична скоростта, макар да е ззначително по-ниска от тая на бекхенда му с Т05 . Сравнено с моя Стратус който е да речем близо по скорос до Вискарията и Синус Алфата ми на която дават около 8.8 скорост ( но по мои наблюдения е по-малко около 8.5 ) имаха грубо казано еднаква скорост пак казвам при прав удър. Разликата обаче при правилно изпълнен скоростен топспин беше много голяма ... до масата хвърчи със същата скорост, а след допира отскока освен че е нисък е и по-бърз от тоя на Т05. Хубавото при висока топка без значение над масата или по далече е, че при моята комбинация като ударя топката с много сила понякога заради меката подложка хвърчи неконтролируемо, докато с урагана става хубав плътен удър макар и със същата скорос и се пласира точно там където го насочиш ... за разлика от Т05 която не е тензорна, но пък спринг спондж те изненадва с тласък ако не си прецизен. Та на мен като човек който неможе да играе с такава гума ми беше най-лесно да пратя където си поискам средно висока или висока топка ... от там нататък се иска доста тренировки с нея за да ползваш скритата и скорост smile

Изключен

#7 2018-08-09 14:54:12

Yordan_Ter
Потребител
Registered: 2015-05-27

В британския ebay има един човек, който продава урагани на ниска цена. Обаче си нямам представа дали са оригинални и дали е читав продавача wink2 . Ето линк към търговеца:
https://www.ebay.co.uk/sch/bestpingbuys … 7675.l2562

Изключен

#8 2018-08-09 15:01:20

RobbeR
Потребител
От Дряново

Малко съмнително ... едните 33 Евро а другите уж същите пък 58 евро smile
Нямам идея къде са качествени и на каква цена, но след тия за 140 на моя човек не приличащи по нищо на истинските, как да вярваш smile
Друго се сетих като каза, че има разлика в лепкавоста на различни места по гумата ... значи тая от дискаунта и тая със зелената подложка се износиха много по-неравномерно, за разлика от истинската, която си беше хем втора ръка и се износваше подобно на тензорна гума, а освен това не беше чак толкова лъскава колкото другите.

Последно редактирано от RobbeR (2018-08-09 15:01:39)

Изключен

#9 2018-08-09 15:18:55

BaiMile
Потребител
Registered: 2010-11-11

RobbeR писа

Гумата имаше сравнително нормална скорост на прав удър ( разбирай около 8.5 индекс ) но с Вискарията си става прилична скоростта, макар да е ззначително по-ниска от тая на бекхенда му с Т05 . Сравнено с моя Стратус който е да речем близо по скорос до Вискарията и Синус Алфата ми на която дават около 8.8 скорост ( но по мои наблюдения е по-малко около 8.5 ) имаха грубо казано еднаква скорост пак казвам при прав удър. Разликата обаче при правилно изпълнен скоростен топспин беше много голяма ... до масата хвърчи със същата скорост, а след допира отскока освен че е нисък е и по-бърз от тоя на Т05. Хубавото при висока топка без значение над масата или по далече е, че при моята комбинация като ударя топката с много сила понякога заради меката подложка хвърчи неконтролируемо, докато с урагана става хубав плътен удър макар и със същата скорос и се пласира точно там където го насочиш ... за разлика от Т05 която не е тензорна, но пък спринг спондж те изненадва с тласък ако не си прецизен. Та на мен като човек който неможе да играе с такава гума ми беше най-лесно да пратя където си поискам средно висока или висока топка ... от там нататък се иска доста тренировки с нея за да ползваш скритата и скорост smile

Егати, колко сте чувствителни, как ги смятате тия "индекси"...

Аз, ако искам ураган, бих си купил най-евтиния за около 30лв. от дискаунта. Не вярвам на провинциални и национални. Ако искате нещо, дето е по-бързо, що не пробвате лепкав тензор като Vega China, Tau, Thors...

Последно редактирано от BaiMile (2018-08-09 15:22:30)

Изключен

#10 2018-08-09 15:27:39

RobbeR
Потребител
От Дряново

Индексите са грубо казано ... идеята беше да ме разбере горе долу каква скорост има ... и че Т05 е значително по-бърза, а след отскок Урагана развива повече скорост.

Изключен

Board footer