#1 2018-07-09 19:44:48

Xaoc
Потребител
От София
Registered: 2018-07-09

Дърво и гуми за любител

Здравейте!

Любител съм на тениса на маса вече 25+ години.
В началото хилка GoldCup и такова топче бяха върха на сладоледа на металната маса между блоковете и който беше с такава вземаше турнира или оставаше да играе на масата.
След това пораснах и си купих Sunflex, беше страхотна хилка, всеки искаше да играе с нея.
В гимназията разбрах, че има и големи марки като TIBHAR, JOOLA, но тогава в БГ ги нямаше и верния Sunflex вършеше работа на металната маса в междучасията.
В университета вече имаше интернет магазини и си купих първата истинска ракета - дърво и гуми по избор - TIBHAR Revolt 7 слоя + TIBHAR Vari Spin. Минаха може би 10 години оттогава и ракетата ми е служила вярно през цялото време, но гумите поостаряха и вече не са същите, макар да ги пазя.

Както може би сте се досетили, абсолютен любител, но пък много ми харесва да играя. И сега идва основния въпрос:
- Да си купя ли изцяло ново дърво, модерно, с висок клас гуми, което с подходящо пазене да изтрае поне 5 години или докато не усетя, че гумите имат нужда от смяна
- Да си купя само нови гуми за съществуващото дърво
- Да си купя и двете, за да имам база за сравнение
- Да не се занимавам със скъпи глупости и да ставам EJ (Equipment Junkie), а просто да играя в някой клуб по-често, като наблегна на техниката си (сервис, топспин, слайс), като просто сложа някакви нормални гуми

Екипировката, която съм си харесал е според стила ми на игра, който е силно офанзивен. Топ спин за мен е чуждица, нещо, което професионалистите изпълняват, слайс е сечена топка, която ме затруднява, но пък форхенда ми е силен и точен, а бекхенда доста експлозивен, със силни и точни флик шотове. Пласмента ми на масата (движението с краката) е на прилично ниво и рядко оставам изненадан от точни топки по ъглите. Обичам след силен форхенд/бекхенд да не ми връщат топчето, защото често това става твърде бързо, за да реагирам за втори силен удар. Следователно гледам като атакувам да е изненадващо, бързо и трудно за връщане. Играя от средна дистанция.
В момента играя 1-2 пъти седмично в офиса на TIBHAR маса, но би ми се искало да си намеря много качествена зала в София, където да се усъвършенствам. В офиса имаме служебни хилки TIBHAR Apolon Balsa + TIBHAR Norm гуми, но те са ми твърде бавни.

Това, което съм си харесал е:
- Tibhar VS Unlimited заради скоростта на дървото, пък и изглежда готино, ревютата са за качествен продукт в посредствена опаковка, при сравнение с Butterfly Freitas ALC изглежда солиден конкурент
- Tibhar Evolution MX-S 2.0mm - последно поколение, но пък е тензорна гума, което май е минус при мен... Избрал съм я не твърде тънка, от страх да не стане твърде бърза ракетата и да е трудна за контролиране. Изборът на марка е продиктуван от доброто ми впечатление от TIBHAR Vari Spin - издържа толкова години и все още става за любителска игра,
- За TIBHAR Revolt дървото съм избрал да го освежа с Tibhar Aurus Sound 2.1mm, като идеята ми е тази ракета да е OFF- към ALL, ако случайно другата ми е твърде бърза

Отворен съм за съвети

Последно редактирано от Xaoc (2018-07-09 19:52:25)

Изключен

#2 2018-07-09 22:12:30

asse
Потребител
От Sofia
Registered: 2013-06-28

Re: Дърво и гуми за любител

Дървото ти е добро,. Сменяш само гумите и играеш. 10 години за гуми е абсурдно.

Killerspin Kido 7z
BTY T05
BTY T05

Изключен

#3 2018-07-10 20:57:54

tweeg
Потребител
От София
Registered: 2012-08-15

Xaoc писа

- Да си купя ли изцяло ново дърво, модерно, с висок клас гуми, което с подходящо пазене да изтрае поне 5 години или докато не усетя, че гумите имат нужда от смяна

На бас, че още първия месец ще тръгнеш да сменяш я гуми я дърво.

Xaoc писа

- Да си купя само нови гуми за съществуващото дърво

Добра идея

Xaoc писа

- Да си купя и двете, за да имам база за сравнение

И после ще почнеш да увеличаваш базата за сравнение до безкрай.

Xaoc писа

- Да не се занимавам със скъпи глупости и да ставам EJ (Equipment Junkie), а просто да играя в някой клуб по-често, като наблегна на техниката си (сервис, топспин, слайс), като просто сложа някакви нормални гуми

Много добра идея.

Xaoc писа

Екипировката, която съм си харесал е според стила ми на игра, който е силно офанзивен. Топ спин за мен е чуждица, нещо, което професионалистите изпълняват, слайс е сечена топка, която ме затруднява, но пък форхенда ми е силен и точен, а бекхенда доста експлозивен, със силни и точни флик шотове. Пласмента ми на масата (движението с краката) е на прилично ниво и рядко оставам изненадан от точни топки по ъглите.

Всички тука сме офанзивни играчи - чак ръцете ни се схващат от  "сечене" като идем на някой турнир smile

Xaoc писа

Обичам след силен форхенд/бекхенд да не ми връщат топчето, защото често това става твърде бързо, за да реагирам за втори силен удар. Следователно гледам като атакувам да е изненадващо, бързо и трудно за връщане. Играя от средна дистанция.

Ти може и да обичаш да не ти се връща топчето ама ... Що не идеш на някой турнир да видиш къде си. От тази средна дистанция ми е чудно колко силно удряш, че да не могат да ти върнат топчето.

Xaoc писа

Това, което съм си харесал е:
- Tibhar VS Unlimited заради скоростта на дървото, пък и изглежда готино, ревютата са за качествен продукт в посредствена опаковка, при сравнение с Butterfly Freitas ALC изглежда солиден конкурент

Ти видя ли изобщо колко струва тази "бухалка" (твърда и скована)?

Xaoc писа

- Tibhar Evolution MX-S 2.0mm - последно поколение, но пък е тензорна гума, което май е минус при мен... Избрал съм я не твърде тънка, от страх да не стане твърде бърза ракетата и да е трудна за контролиране. Изборът на марка е продиктуван от доброто ми впечатление от TIBHAR Vari Spin - издържа толкова години и все още става за любителска игра,

Ако фамилията ти е Самсонов - горното дърво и гумите..

Xaoc писа

- За TIBHAR Revolt дървото съм избрал да го освежа с Tibhar Aurus Sound 2.1mm, като идеята ми е тази ракета да е OFF- към ALL, ако случайно другата ми е твърде бърза

Я освежи първо старата без да вземаш нова.

Stiga Clipper (Pen) | Cornilleau Target Pro GT S39 | XIOM Vega Europe

Изключен

#4 2018-07-11 23:12:08

whitehat
Потребител
От София
Registered: 2012-12-04

tweeg писа

Всички тука сме офанзивни играчи - чак ръцете ни се схващат от  "сечене" като идем на някой турнир smile

rofl  rofl  rofl  rofl  rofl  rofl  rofl
....аааа, човек... отдавна не се бях смял до мускулна треска на челюстните мускули...

... самата истина си е.

А по темата - подкрепям препоръчаната първоначална смяна само на гумите. Иначе промяната в чувството на комбинацията става твърде генерална и трябва повече време и ядове докато се свикне... еле пък със скована ракетна установка за изстрелване на топчо-совалки в космоса, за която трябват свръх-човешки умения да я управляваш.

Donic Appelgren Allplay Senso V2 (ST) - FH: DHS TG2Neo; BH: Yinhe Earth

Изключен

#5 2018-07-15 13:55:23

RobbeR
Потребител
Registered: 2017-08-22

Не бях виждал tweeg с толкова дълъг пост  laughingsmiley  laughingsmiley  винаги е кратък, ясен и точен. Хора като пишете мислете, че все пак тук има и хора които разбират и то най-вече от опит ... а такива изказвания дразнят, дори най-спокойния smile
Само да вметна, че е несериозно да кажеш, че гумите са ти на 10 години и се чудиш дали да не играеш докато се доизхабят ххахахахахаха ... с това темпо на игра каквито и гуми да сложиш едва ли те са проблема в подобряването на техниката, а най-вече това, че играеш 2 пъти в месеца ... за сравнение при мен гуми повече от 6 месеца не издържат а играя само по 2-3ч на ден ... е може и да има някой малко по-издръжливи които да избутат до 1 година, но за такива юбилеи дето говориш  biggrin

Butterfly Viscaria FL     
FH - Butterfly Rozena
BH - Butterfly Rozena

Изключен

#6 2018-07-18 13:21:57

Xaoc
Потребител
От София
Registered: 2018-07-09

Пристигна поръчаното от tabletennis11:
1531908120_rename003.jpg
Nittaku Glue Fine Zip 25ml обаче засъхва изключително бързо, дори при затворена туба за втората гума вече ставаше на сополи още при нанасянето
1531908424_rename0001.jpg
И след залепяне и валиране гумите Tibhar Aurus Sound станаха на бучки, въпреки, че слоя лепило беше равномерен, а гумите бяха гладки преди залепяне...
1531908706_rename011.jpg
1531909403_rename012.jpg

Другото, което се харесах е ей този красавец - Nittaku Goriki Danshi + Nittaku Fastarc G-1 2.0mm
1531908994_rename014.jpg
Но след не особения успех в залепянето и рязането сърце не ми даде да го осакатя от самото начало по същия начин
1531909085_rename015.jpg

Сигурно ще се обърна към някой с повече опит за сглабянето.
А може преди да я сглобя да направя нещо специално за още повече персонализиране на дървото... Ревю и повече инфо в друга тема.

Първите впечатления от Aurus Sound са, че в сравнение с 10-годишния ми VariSpin са като спортна кола срещу баничарка...

Последно редактирано от Xaoc (2018-07-18 13:23:27)

Изключен

#7 2018-07-18 14:23:56

esg85
Потребител
Registered: 2012-04-29

Поръчай си лепило от Лао Бао във форума.Много лесно се работи с него и не засъхва прекалено бързо,а  и цената 10лв. за 100мл. тубичка е повече от добра.

Изключен

#8 2018-07-18 16:04:15

asse
Потребител
От Sofia
Registered: 2013-06-28

100 гр е доста тежкодърво http://www.tabletennis11.com/other_eng/ … iki-danshi
600 лева ли е наистина

Killerspin Kido 7z
BTY T05
BTY T05

Изключен

#9 2018-07-18 20:48:17

tweeg
Потребител
От София
Registered: 2012-08-15

Това дърво направо ми разби представите за дърво.

5мм тънко пък 105 грама го дават.
Главата голяма като за дефанзивно дърво, дръжката и тя, пък на него пише офанзивно.

Stiga Clipper (Pen) | Cornilleau Target Pro GT S39 | XIOM Vega Europe

Изключен

#10 2018-07-19 10:56:33

Ogan
Потребител
Registered: 2010-08-03

Лепилото ми изглежда да е било за в кофата. Дано не е, като на Tибхар, че със смяна на гума, сменяш и дървото :DDD

Изключен

Board footer