#11 2018-05-02 18:04:15

Mebelbox
Потребител
Registered: 2014-03-02

Re: Butterfly Marcos Freitas ALC съвет за лакиране

Фабрично лакиране може. Защото слоя е микрони. А каквато и баданарка да се ползва...

Изключен

#12 2018-05-02 20:13:36

emillio
Потребител
От София
Registered: 2013-10-23

Наистина не може у дома да постигнем заводското пръскане, но като разнесеш 5 капки лак по дървото на две три посоки се получава едно леко засушаване, което после второто и трето минаване донанася. Получава се доста фино макар и да не е заводско.
Наистина ми се е отлепяла тресчица с гумата на нелакирана хилка. При това лепена с DHS 15 лепило. Като застои 9 - 12 месеца доста трудно се сваля.
Много гуми получени от мен, свалени от други колеги идват с по една - две мини тресчици. Понякога и повече.
Аз определено съм за фино лакиране на Лимба и хиноки фурнирите. Хем заздравява посърхноста, хем не поема влага дървото.  tongue

Ето тук се вижда готина, ръчно изработена ракета с повечко лак, това което каза бат Лао няма нищо общо:
Hand Laque

LKT Ayous Hinoki                   Против скъпото оборудване за любители !  drinks   
Donic Acuda P2 refurbish       Китайските гуми не са само за Китайци smile
BTY 05FX  refurbish               T11,  H3, TG3

Изключен

#13 2018-05-03 08:29:35

Lao Bao
Потребител
От София
Registered: 2009-06-21
facebook профил

Баданарка или четка са изключени. Разнасянето се извършва с парченце дунапрен, а лакът трябва да бъде допълнително разреден с вода. В края на краищата целта е запечатване на порите, а не лакиране на дървото.

Изключен

#14 2018-05-03 15:05:54

abral
Потребител
Registered: 2018-02-03

Залепих гумите беза да импрегнирам с лак. Ще напиша отзиви след, като сменя гумите.
Благодаря на всички, които се включиха в дискусията smile

Изключен

#15 2018-05-04 09:37:28

emillio
Потребител
От София

Lao Bao писа

Баданарка или четка са изключени. Разнасянето се извършва с парченце дунапрен, а лакът трябва да бъде допълнително разреден с вода. В края на краищата целта е запечатване на порите, а не лакиране на дървото.

Отлично казано!  Аз като рядко презалепящ съм за тази техника. Нямам толкоз голям усет за да установя разлика при запечатани пори и същите пълни с лепилце. smile

LKT Ayous Hinoki                   Против скъпото оборудване за любители !  drinks   

Изключен

#16 2018-05-05 08:40:56

Новобранец
Потребител
От Лични
Registered: 2016-06-04

Не е реклама.
Зависи какво лепило ползваш. Има "маркови" лепила които ии яко дърво повреждат.
В такъв случай разреждаш с вода лак на водна основа, в съотношение 50х50 и лакираш веднъж тънко и равномерно. Така водата изветрява за около час време но не на слънце, а лакът в малко количество навлиза дълбоко в дървото, не прави лаков пласт отгоре и почти не променя качеството на дървото.
Най-доброто решение е лак на АНДРО-FREE GLUE 25гр. Намазваш само веднъж с лепилото-дървото надълго по поска на дръжката, а гумата намазваш напречно.
Залепеното е отлично контактно и се разлепва много лесно...слоят е толкова финен, че след разлепяне няма нищо за почистване.
При полагането на лепилото трява видимо да си сигурен че си навлажнил повърността която мажеш.
25 гр. са достатъчни да презалепиш хилката до 4-5 пъти.
Успех.

Новобранец старша възраст!

Изключен

#17 2018-05-05 12:31:45

emillio
Потребител
От София

На Марковите лепила лош фактор им е надценката Накак си се чувствам като тъпо парче да платя някакви си 25гр. с 300-700% надценка спрямо производствената себестойнност на 1л.
Същото изпитвам като гледам в магазина Боя "Колорит" и до нея разредител "Колорит" в по-малка опаковка и с цената на МРТ, АМБ, и Коресилин, 1л.  Да не говорим че за някои неща бензин и газ за горене са идеални разтворители а са доста по- евтини.
Същия ефект, постигам с лака от Бат Лао Бао. Леко разреден с 25% вода, не че и той не е марков smile Мога да си купя кило но не ми е нужно ...
Постига леко запечатване без да прави видим слой отгоре.
Мажа с малко лак така, че почти да недостига - да се получи цялостно тънък слой след неколкокртано размазване. По посока на порите и диагонално в двете посоки.

На стари дървета първо минавам леко 2-3 пъти с много фина шкурка или дребна абразивна гъба, после парцалче и въпросния лак. Става незабележим слой и спират да се цепят трески.
Отново казвам че ако прелепям на месец веднъж може да не се налага, но аз го правя на година по веднъж дваж а вече събрах няколко хики и става само веднъж.  drinks

Последно редактирано от emillio (2018-05-05 12:48:15)

Изключен

#18 2019-10-02 11:38:51

bonchef
Потребител
Registered: 2011-12-01

Всичко суперско. Ай сега дайте идеи как да се отстрани засъхнал лак от дървото. На страната дето няма надписи може се направи опит с фина шкурка да се търка ама на другата страна с надписите?  Всичко с това лакиране ОК до момента в който не си тествах няколко дървета , които съм чувал как звучат и преди лакирането. Звънтенето дето го имаше по рано сега е заменено с една кухост ,като на дъска от бъчва. Предполагам ситуацията е генерално засрана щото този лак или каквото е там е проникнал надълбоко в самото дърво и дори повърхностното му отстраняване едва ли ще върне дървото в първоначалното му състояние. Остава ми  успокоението , че съм осрал само две  от  12 дървета, а едното  така го купих намазано уж почти не личи слоя  ама по звука го познавам аз щото вече веднъж съм се набутвал. Да, вярно че гумите лесно се свалят ама не си  струва това ако се сменя характеристиката на дървото. Та давайте идеи особено дърводелци с опит ако има.

Изключен

#19 2019-10-04 10:01:02

vevs
Потребител
От Бургас
Registered: 2010-07-28

bonchef писа

Остава ми  успокоението , че съм осрал само две  от  12 дървета.

laughingsmiley така си е, можеше да осереш всичките
Няма по-добър начин от лакочистител. Колко, ти ще прецениш. Ще падне търкане, с мек парцал или много памук, не шкурка. Надписите за да останат, ще трябва много внимателно около тях, иначе ще заминат. Ориентирай се по светлината и звука.  wink2

Изключен

#20 2019-10-04 11:16:41

bonchef
Потребител
Registered: 2011-12-01

Ами с водна шкурка успях да сваля гланцировката без други поражения. Звука обаче не се появи. От друга страна мисля , че освен тези чисто акустични промени друго по  характеристиката на дървото не се променя. Та моя съвет е ако искате за запазите максимално автентичността на дървото не лакирайте освен в съвсем краен случай.

Изключен

Board footer