#1 2018-05-01 10:54:06

abral
Потребител
Registered: 2018-02-03

Butterfly Marcos Freitas ALC съвет за лакиране

Здравейте,

закупих дърво Butterfly Marcos Freitas ALC, въпроса ми е към колегите, които ползват същото или подобно по конструкция,
има ли нужда от импрегниране / лакиране, преди да залепя гумите.

Изключен

#2 2018-05-01 11:45:48

vevs
Потребител
От Бургас
Registered: 2010-07-28

Re: Butterfly Marcos Freitas ALC съвет за лакиране

В никакъв случай !

Изключен

#3 2018-05-01 19:39:08

Mebelbox
Потребител
Registered: 2014-03-02

Конструкцията няма значение. Лакира ли се ще стане по твърдо, т.е. по бързо. И кой знае още колко характеристики ще се променят.

Изключен

#4 2018-05-01 20:58:50

emillio
Потребител
От София
Registered: 2013-10-23

Колегите може да са прави.
Аз след 4 прелепвания почистих добре Т11ката и тънко я намазах с финен лак на водна основа. Залепих и същите гуми който се бяха разлепили при първите летни жеги в колата и не усещам промяна !
Не мога да кажа дали с всяко дърво е така, "еластичните" може да се повлияват.
Други си идват фабрично лакирани много финно. Дори във филмчето от завода съм виждал как ги пръскат с лак за по 1,5 сек.  tongue

LKT Ayous Hinoki                   Против скъпото оборудване за любители !  drinks   
Donic Acuda P2 refurbish       Китайските гуми не са само за Китайци smile
BTY 05FX  refurbish               T11,  H3, TG3

Изключен

#5 2018-05-01 22:41:24

abral
Потребител

Говорих с колега в залата, който ме посъветва да го импрегнирам съвсем леко с лак на водна основа за да не стане проблем при послдващи презалепяния на гумите,
защото горния слой Limba бил тънък и крехък. Затова поисках съвет от колеги, които са ползвали такъв тип дърво.

Изключен

#6 2018-05-02 09:16:24

vevs
Потребител
От Бургас
Registered: 2010-07-28

Колегата ти разбра ли че дървото е на Butterfly а не на Stiga ? Ама щом си решил да правиш от Marcos Freitas ALC Тимо Бол АЛЦ никой не може да те спре. Можеше направо да си вземеш второто, може пък и да ти е по-добре. Проблеми може да има винаги, с всяко дърво, особено ако се действа с чук и шпатула. Ако се плашиш толкова, след като махнеш гумите при презалепяне, остави дървото голо за ден или два да се проветри. През това време гумите е хубаво да стоят залепени на друго място (не хартия, картон или други такива), за да не си променят размера. Ти сигурно си ги знаеш тези неща, но все пак да кажа. Какви гуми ще използваш?

Последно редактирано от vevs (2018-05-02 09:16:57)

Изключен

#7 2018-05-02 10:15:43

RobbeR
Потребител
Registered: 2017-08-22

Прав е vevs !!! Това меко и еластично дърво ще го втърдиш ако не до Тимо Бол АЛЦ то поне до Вискариа smile

Последно редактирано от RobbeR (2018-05-02 10:16:12)

Andro Treiber CI OFF
FH: Xiom Omega IV Pro
BH: Xiom Omega IV Pro
https://tv.ittf.com

На линия

#8 2018-05-02 10:37:03

abral
Потребител

Благоадаря за отговора Vevs, аз затова поисках и друго мнение smile гумите са Tibhar Aurus Prime форхенд и Aurus Select бекхенд.

Изключен

#9 2018-05-02 14:46:15

Lao Bao
Потребител
От София
Registered: 2009-06-21
facebook профил

За лакиране не може да става и дума, но запечатването на лимба с 3-4 капки лак на водна основа е задължително. Лепилото не бива да влиза в пори, иначе ще сваляте трески заедно с гумата. Особено ако лепилото е по-яко. Тръгне ли да се разлепя трудно, не упорствайте, а си помагайте с лакочистител. Това е и другата причина да запечатвам всички дървета втора употреба.

Изключен

#10 2018-05-02 16:55:31

BaiMile
Потребител
Registered: 2010-11-11

Играя с едно много старо дърво Клипер, ползвано десетилетие или повече.  Фурнира няма нищо общо с този на новите клипъри - треска не се е отлепила, толкова е качествен. Дърветата на Бътерфлай от този ценови диапазон също не би трябвало да имат проблем, че да се лакират. Ако ще лепиш гуми всеки ден, като някое спонсорирано про, може би има смисъл от лакиране, защото дървото постоянно го мажеш с лепило и то поема влага. Ако ще сменяш гуми рядко, май не е необходимо. Слагай по-малко лепило, за да се разлепят лесно гумите и си свиркай. Аз даже като презалепям, мажа само дървото. А ако остане лепило по дървото - нищо не мажа. Само притискам гумата и си залепва екстра. А като ви знам колко често сменяте дървета, щото все нещо ви куца в играта - не се притеснявай, ще го продадеш в добро състояние.
Поздрави!

Изключен

Board footer