#1 2018-04-17 13:21:38

kng2005
Потребител
Registered: 2016-11-15

Топчета 40+ , които най-много се доближават до целуидните

Надявам се всеки  да сподели мнение  за  тежестта -отскока-траекторията.-издържливостта....... Знам -че има тема за новите топчета  .....
Идеята ми е  кое топче усещате най-близко -като компоненти до старото drinks  drinks  drinks БЛАГОДАРЯ

Изключен

#2 2018-04-17 14:55:25

RobbeR
Потребител
Registered: 2017-08-22

Re: Топчета 40+ , които най-много се доближават до целуидните

Аз съм пробвал почти всички възможни марки топчета 40+ , а да не кажа и всичките им серии D,S,V и т.н с всякакви звезди от без до 3 .... разликата е осезаема и не мисля, че някое топче има нещо общо със старите ... естествено освен ако някой сам не се опита да си внуши, че има  laughingsmiley  laughingsmiley  явно технологията е на съвсем друг принцип  tennis

Изключен

#3 2018-04-17 15:07:36

Lao Bao
Потребител
От София
Registered: 2009-06-21
facebook профил

Ако говорим за апроксимации, Yasaka 40+ ABS се доближават най-много като плътност, относителна тежест, усещане и звук. Превъзхождат старите топчета по издръжливост и мат (не се излъскват). Засега се предлагат май само от tenismasa.com

http://tennismasa.com/accessories/balls … all-40-abs

Изключен

#4 2018-04-19 16:23:49

bonchef
Потребител
Registered: 2011-12-01

Днес поръчах 20 бр. от въпросната Ясака. Довечера ще ги пробвам за сферичност. Дано само за пореден път не са ми пратили селектирани пробни бройки  за зарибявка.

Изключен

#5 2018-04-19 18:17:49

emillio
Потребител
От София
Registered: 2013-10-23

Още не съм си купувал  АБС  за сега имам добри запаси само тествах едно и ми се струва стъпка в правилната посока.
Но ще видим, вече нищо не е по дълговечно от старото по принцип. говоря за целуидните разбира се.

LKT Ayous Hinoki                   Против скъпото оборудване за любители !  drinks   
Donic Acuda P2 refurbish       Китайските гуми не са само за Китайци smile
BTY 05FX  refurbish               T11,  H3, TG3

Изключен

#6 2018-04-20 09:53:44

bonchef
Потребител

Снощи поиграхме с тези топки и отзивите са положителни. От 20 бройки нямаше "криви". Чак  съм изненадан. Сега ще се чудя дали да рискувам с цяла кутия. Поведението на топката е много добро, като да се усеща възлека, но  едва забележимо. От моите наблюдения през годините съм забелязвал, че с лека топка се играе по лесно. В смисъл, че тя не лети толкова бързо и ти дава повече време за реакция. Тази разлика се усещаше най осезаемо при различните модели  стари топки от целулоид. Вярно, че те се въртяха повече. Въпреки това бяха по управляеми. При новия стандарт на топките  тези разлики по отношение на теглото  са по незабележими.

Изключен

#7 2018-04-20 10:25:49

kng2005
Потребител

Значи имаме  2- 6ци за  тренировъчната  топка  на  Ясака  да се надяваме  -че бате Бедо не те е зарибил  .... drinks
Точно  такава идея имах -когато инициирах темата  .Да се обменят мнения за дадена топка-колкото повече-толкова повече/толкова по-добре/
Примерно на мен първата топка Тибхар 40+*** -която ми попадна-по мое усещане беше точно -като чешките Идеал от  Социализъма....
Имам  чувство  -че за 2-3 години промениха  доста  нещата  и не са толкова  "дървени"  ако мога така да се изразя-най-новата серия на Тибхар не съм я пробвал
Както казва г-н Бончев  и аз предпочитам "по-леката" топка -защото тя позволява повече  техника и вариативност при играта/това е мое мнение с което не ангажирам никой/
Бих  се радвал  на мнения  за  топчетата на -Нитаку-Тибхар-Ксиом........../ако може да направим характеристика на повече/ drinks
БЛАГОДАРЯ НА  ВСЕКИ  СПОДЕЛИЛ МНЕНИЕ tennis

Последно редактирано от kng2005 (2018-04-20 16:53:24)

Изключен

#8 2018-04-20 11:22:32

bonchef
Потребител

Последните с които играх на Тибхар 3 звезди, която е 40+ топка и е мисля някаква последна тяхна разработка защото вече няколко пъти отивайки на турнир и виждайки топката ме питат " каква е тази топка" , "да не е стара"  и т.н.,  което ме навежда на мисълта, че не е широко популярна. Ще погледна допълнителните означения, които имаше по топката. Като поведение, а и като цвят, много леко жълтеещ ли  как да го определя,  силно наподобява Нитаку Премиум  3 звезди. Но топката се усеща малко по мека от Нитаку-то и с малко по голямо отклонение от сферичността. От 10 топки мисля 2-3 излязоха леко криви. Купувал съм ги от Владо от Варна. Но си спомням че имаха някакво наименование. Ще го погледна просто  не си го спомням, а ги нямам в момента пред очите си.

Изключен

#9 2018-04-20 18:07:26

emillio
Потребител
От София
Registered: 2013-10-23

Eee Стига Ба ! tongue
"Примерно на мен първата топка Тибхар 40+*** -която ми попадна-по мое усещане беше точно -като чешките Идеал от  Социализъма...."

Това ти усещане, май се размива в годините! Няма друго танкче кат идеалката !
Тибхара е къде-къде пповече топче. На мен ми попадна едно старо - по скоро прилича на новите топчета за Джагите smile

LKT Ayous Hinoki                   Против скъпото оборудване за любители !  drinks   
Donic Acuda P2 refurbish       Китайските гуми не са само за Китайци smile
BTY 05FX  refurbish               T11,  H3, TG3

Изключен

#10 2018-04-26 13:25:45

kng2005
Потребител

tennis  drinks  tennis  drinks  laughingsmiley  tennis  drinks

Изключен

Board footer