#1 2018-03-15 10:01:00

bonchef
Потребител
Registered: 2011-12-01

Търся да купя дърво JOO SAE HYUK

Търся да купя дърво JOO SAE HYUK. Няма проблем за козметични дефекти само да няма груби интервенции и наранявания. Пишете в темата.

Изключен

#2 2019-12-22 19:47:29

bonchef
Потребител

Re: Търся да купя дърво JOO SAE HYUK

Отново повдигам въпроса!!!!!

Изключен

#3 2019-12-25 16:50:01

bonchef
Потребител

Благодаря на колегата от Бургас. Сдобих се  с дървото. Отново обаче в ТТДБ  ме прецакват яко с информацията. Четох и  по  няколко други форума за отзиви за това дърво. Бяха противоречиви.  Ще напиша и няколко думи за дървото като го пробвам. Искам само предварително да кажа следното.  Нито по скорост е 7,3, нито е сковано- 6,1, нито е твърдо- 6,4.  Ще се позова и от къде според мен поне идва погрешната представа за горните показатели.

Изключен

#4 2019-12-27 12:49:35

Ogan
Потребител
Registered: 2010-08-03

Ще правиш мускули с тая тупалка smile

Изключен

#5 2019-12-27 15:41:08

bonchef
Потребител

Мда...Ракетата стана 206 гр. Правили са го едната гума да е трева. Първите няколко тренировки обаче станаха странно обещаващи въпреки голямото тегло и първоначалния дискомфорт от голямата глава.

Изключен

#6 2020-01-05 17:29:55

bonchef
Потребител

JOO SAEHUIK – е определено като дефанзивно от производителя му  BUTTERFLY . Тук ще споделя моите впечатления от това дърво. На първо място искам да кажа, че го потърсих защото играта ми е нещо миксирано между защитни и нападателни удари и в тази връзка исках дървото да дава и контрол и достатъчно мощ. Не исках да е прекалено гъвкаво защото с такова дърво по трудно се подлага на противников топспин освен това се  усеща и леко колебание при удари в които се влага повече мощ. Започнах да търся сравнително дебело   5,9  или 6,0 -  6,1 мм.  дърво , като по дебелите дървета се усещат по стабилни. Да е гъвкаво под средното т.е. с показател  5,8 – 5,9 и да  не е много твърдо или с оценка за тази характеристика  около 4,5-5,3 на всичко отгоре и да не е бързо т.е. да има скорост около  6,5-7,5. След търсене, четене, ровене се спрях на JOO SAEHUIK. Първи ориентир,  оценките в ТТДБ  и прочитане на колкото се може повече ревюта. Само че от тук започнаха проблемите. Срещнах коментари от рода на „Практически без вибрации, твърдо и много сковано.” , „ С отчетлива вибрация, еластично, твърдо и бързо” , „ Оверсайз версия на Приморац ОФФ-.” и т.н  и т.н. Ето моите впечатления. Дървото е пробвано с гладки гуми Т05 – 2,1 мм   и Виктас 401 -1,5мм.  Храктеристика на дървото – 6,0мм дебело, 165х155мм.  тегло 104 гр.  Сглобената ракета стана общо 205 гр. Статичен тест на голото дърво. При просто топкане на топче върху дървото първото впечатление което изплува преди всичко друго е способността на дървото някак да абсорбира  топката. Усещате много добре потъването на топката. Като дървото да не се усеща толкова твърдо колкото пишат. Обаче, обаче……… забелязах, че това е само на пръв поглед. При по продължително наблюдение се оказа , че дървото изхвърля топката доста нагоре и топчето прави около 8 подскока преди да „умре” върху дървото без аз да добавям ускорение т.е държах ръката с дървото неподвижно под подскачащата топка. За сравнение Корбел прави само около 5 отскока при  същото упражнение и самата топка отскача по ниско. Хм казах си аз защо ли. Моето обяснение е че това се дължи на по-голямата глава на това дърво и разбира се от начина му на изготвяне и материалите вложени в него. По този начин „мембраната” на главата при удар на топката в нея се „разтяга” повече и после хвърля топката по нагоре. Както знаете дърветата имат основно  два вида  деформация надлъжна и тази на „мембраната” на главата. Дървото е изработено от различни от Приморац ОФФ- фурнири, полония ли  или нещо подобно бях срещнал някъде за най горен фурнир и кири за среден пласт. Не знам дали е вярно. Веднага искам да кажа , че това дърво няма нищо общо с Приморц ОФФ- защото имам и него  и имах възможност за непосредствено сравнение. Акустичен тест - JOO SAEHUIK показва  1268 херца при -35 децибела, като това е доста ориентировъчна величина защото повечето дървета които съм имал показват именно стойности около 1200 херца.  РЕАЛНА ИГРА- контри драйв над масата- Дървото се усеща много стабилно и при удар нямате усещането че топката пробива през него ,почти никаква разлика от ОФФ дърво от  по ниския сегмент т.е. не може да се сравни ТБС, но нищо което да ви притеснява по отношение на липса на сила. Дъга на топката малко над средната. Топката се усеща уверено при контакт и е управляема. Топспин – суперска работа , една идея по бавен от този на Корбел но по фалцов и по контролируем с по изразено висока дъга. Изпълнен такъв под масата зарежда топката с много фалц. Никакви забележки. И бърз и бавен топспин трениран на подсечена топка на робота се изпълняваха без проблем. Сечене далеч от масата- много добър контрол, топката лети ниско над мрежата според мен и с добър фалц. При ударите изпълнени с дървото имате достатъчно добра обратна връзка за да ги управлявате. До тук с хубавите неща. Изпитания в реален турнир- оказа се че трябва да съм много премерен и внимателен при посрещане или  сечене на сервизите на противника. Сечене срещу топспин също изисква много старание и внимание. Често хвърлях топката извън масата и ми се налагаше много внимателно да посрещам топката за да я държа в масата. Атакуващите удари си бяха на висота, но с дефанзивните определено ми липсваше достатъчно контрол, а като прибавим към това и тежестта на ракетата ситуацията се осираше допълнително.
ЗАКЛЮЧЕНИЕ- Това дърво е прекрасно, но …..но  не е за любители. Ето и моите цифри за характеристика на дървото- СКОРОСТ -7,8 - тук искам да вметна, че при плосък удар дървото не осигурява голяма такава, но е способно при топспинов удар да даде много мощ. СКОВАНОСТ -4,6 - 4,7  правих директно сравнение със СТИГА Олраунд Еволюшън на която дават по този показател 4,6. Двете дървета имат почти еднакво усещане по този показател. JOO SAEHUIK  осезателно се огъва при удар. ТВЪРДОСТ – около 5,8.
Дървото е проектирано да носи задължително една трева. Определено за играч от типа на Рувен Филус, Джионис, ЙоСейхук  и братовчедите им. Любител не би могъл да овладее добре защита с това дърво освен ако не тренира часове на ден и то всеки ден. Виждайки тези дървета с маркировка  ДЕФ. Предполагам , че към тях на първо място посягат бранители, които по принцип си играят с бавни дървета. Взимайки това в ръка са шокирани и затова сочат високи показатели за твърдост и скованост. Ако го пробва нападател играещ с ОФФ дърво ще посочи други цифри.
Общо взето това. За сега прибрах в кутията и метнах на камарата. Следват нови проби и изпитания с други две дървета YIANHE 980  и  Dr.Neubouer BLOODHOUD  за тях по късно в друго изложение.

Последно редактирано от bonchef (2020-01-05 17:31:31)

Изключен

#7 2020-01-05 17:54:33

Ogan
Потребител

Имал си мерак, тествал си. Нищо извън предсказуемото си установил. Yinhe 980 вероятно ще иде за подпалки, вместо на камарата smile

Изключен

#8 2020-01-06 12:30:35

Vladivlad
Потребител
Registered: 2009-12-08

Дефанзивните дървета на Бътерфлай са по-бързи от техните алрауд дървета.

Do or do not. There is no try.
Yoda

Victas Koji Matsushita , FH: Victas 402 Double Extra, 1.8 mm / BH: Raystorm, 1.9 mm

Изключен

#9 2020-01-06 12:42:39

Ogan
Потребител

Аз играя с Hadraw Shield на Butterfly и си е Алл+. Просто лош избор на модел smile

Изключен

#10 2020-01-06 18:07:35

bonchef
Потребител

Е т`ва Хадрау Шелд е възможно най-бавното дърво от каталога на Бътерфлай или поне така е посочено по скалата им на представяне на всички дървета. Не съм го пробвал де. То по скоро проблема  на този Хуик е че е доста тежко с две гладки гуми. Макар, че при внимателен подбор може да се събере  и под 200 гр. Последно бях залепил Т05 ФХ  и една Палио СЖ -8000 екстрем спин 1,5мм. За ФХ гума ако се разрови може да се намери нещо още по леко.

Изключен

Board footer