#21 2018-03-18 11:10:17

emillio
Потребител
От София
Registered: 2013-10-23

Re: Въпрос към разбиращи и можещи!

Дървото ти е добро, при това е с орехов фурнир и лакирано, което го прави близко до посочените, въпреки че е най-евтино. Предполагам че цената му се определя от това че не е нов модел а легендарен. Та ако идеята е да си сглобиш втора хилка не зная защо си подминал XIOM HAYABUSA Z+; Може би защото и липсва + зад off категорията.
Казах горните неща не за да се караме а защото тези дървета са наистина насочени за Профи състезатели. Видях поне 3ма човека които направиха тази стъпка и после върнаха наобратно защото хилката им много бърза и не им се получава. Т.е. както каза tweeg  cool  Човече с посочените от теб травми не бих се насочил към много бърза и динамична игра !

Иначе от трите посочени предлагм Stradivari.  Ще усетиш друг производител, Карбоновия слой не е плътен, има добра обратна връзка. Както и приятна цена в момента.  biggrin
Особено ако играеш от близко разстояние до масата. В случай че искаш комбинирана игра и/или от средно разстояние препоръчвам HAYABUSA Z+

Yasakata не съм я пробвал точно тази, много харесвам Yasaka Ma Lin Carbon , YEO и  Extra-Gatien. Galaxya Carbon e по-бърза и с уголемена "sweet-spot" комбинирано със шведското производство я прави добър избор за някои хора.
Само отбелязвам че като скорост и контрол по таблицата на Yasaka: Galaxya e по-бърза от Dynamix, последната съм я пробвал с Tenergy 05, Не се игае с нея... поне с тогавашните ми умения. Собственика и успяваше да я ползва кажи речи успешно след 5 месеца привикване.  Точно на база гореописаните случки ти писах, че ти трябват ... посочените качества и умения за да се оправдае покупката на OFF+ дърво.
Name/model              Speed Control Seet-spot     Lacue. Layers

Galaxya Carbon            20    13+      SuperLarge   X        7+2
Dynamix                       19+   13+      SuperLarge   X       11+6
Ma Lin Extra Offensive 18     15        Large            X        5

Последно редактирано от emillio (2018-03-18 11:12:23)

LKT Ayous Hinoki                   Против скъпото оборудване за любители !  drinks   
Donic Acuda P2 refurbish       Китайските гуми не са само за Китайци smile
BTY 05FX  refurbish               T11,  H3, TG3

Изключен

#22 2018-03-18 11:27:41

Saint78
Потребител
Registered: 2018-02-22

Благодаря за изчерпателния отговор emillio.Точно това се целеше във въпроса ми.Сондирам мнения от хора които са пробвали много дървета през годините с най-различни гуми.Целта ми е точно втора хилка,ако не дай си тази я сполети беда.Не ме бърка  офф+ ли ще е или офф.Може и офф- да е,просто искам да е качествено и да го усещам като моето дърво.Така стана с YEO след като му сложих Ракзите.Замислям се за Stradivariusa с гуменки Ракза Х или Доник Bluestorm.

Поздрави.

Изключен

#23 2018-03-18 14:03:38

tweeg
Потребител
От София
Registered: 2012-08-15

Не знам защо все се мяташ на твърди и сковани дървета и твърди гуми.
Така и така си на етап експерименти що не пробваш един Primorac с XIOM VEGA Europe.

П.С. съветите да се играе с all дървета не е заради цената.
П.С2. цената на екипировката няма връзка с представянето на турнири

Stiga Clipper (Pen) | Cornilleau Target Pro GT M43 | XIOM Vega Europe

Изключен

#24 2018-03-18 14:59:52

Saint78
Потребител

Ок.Ще те послушам.Точно затова е зададен въпроса,да предложите нещо а аз да го изпълня.Не знам защо все към твърдо ме влече честно казано.Чета,чета и накрая се обърквам и пак на твърдото отивам.

Поздрави.

Изключен

#25 2018-03-19 22:29:57

RobbeR
Потребител
Registered: 2017-08-22

Тъкмо щях да му препоръчам да види усещането на нещо със средна скорост и мекота и от към дърво и от към гуми smile комбинацията от подписа ми е точно такава и успявам да я ползвам почти на макс срещу единия ми партньор който ми предлага много бърза игра и ползва 2 дървета Stiga Infinity VPS V Diamond Touch с бекхенд DHS Hurricane 3 Provincial и с форхенд Т05 на едната и т64 на другата. Обаче ще усетиш доста голяма разлика с твоята ракета ако вземеш приморака и вегаевропите щом моята комбинация е сходна и ми се стори по-бавна комбинацията но това не означава че не е добра smile аз също обмислях варианта на моето дърво да сложа вегаеропите защото дават още повече контрол от моите и са още една идея по-меки което ще ми спечели още време за обработка на топчето при удар. Освен това имат и много добро въртене което е добре за всички компоненти от играта. От друга страна като ти е резервна хилка защо да не ти е същата като другата ако си свикнал с нея и си доволен от това което ти предлага като игра smile Лично мое мнение е че ти е добра комбинацият и ако можеш да я ползваш на повече от 70%  значи нямаш нужда да я сменяш smile за мен са доста по-меки гуми а дървото ми е сравнително бързо но доста еластично и с добър контрол, което ми помага доста в играта. Избягвай скованите дървета които всеки ползва защото имали много скорост ..... скорост може да се постигне и с еластични дървета, но по различен начин ... тигани не купувай само да събират пепел smile

Последно редактирано от RobbeR (2018-03-19 22:31:58)

Butterfly Viscaria FL

Изключен

#26 2018-03-20 09:13:58

Lao Bao
Потребител
От София
Registered: 2009-06-21
facebook профил

emillio писа

Дървото ти е добро, при това е с орехов фурнир и лакирано, което го прави близко до посочените, въпреки че е най-евтино. Предполагам че цената му се определя от това че не е нов модел а легендарен.

Най-доброто 5-пластово дърво с горен слой орех (предполагам австралийски, който е почти 1400 джанка) е Stiga Intensity NCT. Комбинирано с новите Омега VІІ Про е мечтата на тенис поета...

Последно редактирано от Lao Bao (2018-03-20 09:14:11)

Изключен

#27 2018-03-20 10:32:17

Saint78
Потребител

Днес пристига Primoraca и европите.Довечера ще бъдат грижливо залепени с новото лепило от Lao Bao и утре ще споделя мнението си,как усещам новото за мен.Иначе с с ракзите играя вече 4-и пъти по 2 часа.Всеки път става все по уникална.Дали и свиквам,не знам но спина се подобрява,фалца също,контрола също,абе всичко отива към по-добро.Започвам да се замислям дали друга комбинация ще ми пасне.Тази е продължение на ръката ми.

Поздрави!

Изключен

#28 2018-03-20 11:49:49

tweeg
Потребител
От София
Registered: 2012-08-15

То и една дъска с два балатума да вземеш от Бриколаж пак с всеки изминат път по-добре ще става. Въпроса е да си наясно защо така се получава - заради твърдостта на гумите ли е, заради флекса на дървото ли. После си виждаш играта и преценяваш кое е за теб.

Според мен още си на WOW ефекта.

Stiga Clipper (Pen) | Cornilleau Target Pro GT M43 | XIOM Vega Europe

Изключен

#29 2018-03-20 15:10:39

Saint78
Потребител

Има нещо вярно tweeg.Аз смених маса гуми преди да сложа това което наистина ми пасна.С Primoraca се разминахме днес.Друг ден ще дойде,нещо не сме се разбрали за поръчката.Стилът ми е предимно нападателен с игра от средно разстояние.Трудно ми е да играя срещу бавна игра близо до масата и срещу типични защитници.

Изключен

#30 2018-03-22 00:10:13

emillio
Потребител
От София
Registered: 2013-10-23

Lao Bao писа
emillio писа

Дървото ти е добро, при това е с орехов фурнир и лакирано, което го прави близко до посочените, въпреки че е най-евтино. Предполагам че цената му се определя от това че не е нов модел а легендарен.

Най-доброто 5-пластово дърво с горен слой орех (предполагам австралийски, който е почти 1400 джанка) е Stiga Intensity NCT. Комбинирано с новите Омега VІІ Про е мечтата на тенис поета...

Това във връзка със еднаквите слоеве ли го казваш или си правил въпросната комбинация   wink2  По композиция и двете са еднакви: Walnut Spruce Ayous    Spruce Walnut ; Не зная Ясаката дали е с японски или скандинавски орех, предполагам стигата е малко по-напаснато. Но и цената му е като за 3бр. YEO логично и редно е, да е по- добро за поета  biggrin
Още не съм пробвал xiom VII от Омега V съм много доволен, Сега взех една V euro за yasaka-та, която видя с 868 § hidden drakon. Като изпадне и сходен годен - изгоден черен слик.  Ще я видя в офанзива, сега е готина линейна - поти ме повечко от тензорите но ще оправя малко техниката  tongue
Впрочем с тези гуми дори не я намирам много бърза по-скоро Алл + с добър контрол. Слуша с уши на слон  laughingsmiley

Последно редактирано от emillio (2018-03-22 00:13:14)

LKT Ayous Hinoki                   Против скъпото оборудване за любители !  drinks   
Donic Acuda P2 refurbish       Китайските гуми не са само за Китайци smile
BTY 05FX  refurbish               T11,  H3, TG3

Изключен

Board footer