#1 2018-01-23 03:23:57

FunkFreaker
Потребител
Registered: 2012-01-11

Дебелина на подложката на 45 градусов тензор ?

Здравейте! Имам въпрос относно дебелината на подложките на модерните тензорни гуми. Играя редовно (почти всеки ден по няколко часа) от около година и половина и общо взето намерих комфортната твърдост на гумите с които играя. Става въпрос за гуми в диапазона около 45 градуса (ESN scale) от типа на Tibhar 5Q, Xiom Omega IV Euro, Andro Rasant Grip, Yasaka Mark V HPS,  повечето donic с двойка в името и т.н. Принципно съм форхенд ориентиран играч, играя с много топспин от всякаква позиция и нямам съмнение, че максималната твърдост (около 2.1) ми пасва перфектно на играта. Тук идва голямата ми дилема относно дебелината на бекхенд гумата. Принципно бекхенда ми е слаб от гледна точна на това, че бекхенд топспина ми е отчайващ поради неправилен хват и липса на коректна техника.... затова с времето оформих играта си от бекхенд базирана на активни и пасивни блокове близо до масата и прословутото бутане, ръгане, сечене над масата или както там искате да го наречете. Въпросът ми е дали е необходимо да ползвам максимална дебелина на подложката от бекхенд страната при положение, че рядко тръгвам в атака от бекхенд или евентуално преминаване на 1.9 ще ми бъде в по-голяма полза за къса игра и блокове. Използвам 2.1 и 1.9 като цифри, тъй като точно в този момент играя с Tibhar 5Q Power Update, които като че ли ми паснаха най-много като твърдост на този етап и се предлагат в подобна дебелина. Играя с новите топчета 40+, ако и това има значение, а предполагам, че има поне някакво. Благодаря.

Изключен

#2 2018-01-23 20:43:09

RobbeR
Потребител
Registered: 2017-08-22

Re: Дебелина на подложката на 45 градусов тензор ?

Ако гумата ти е по-тънка ще е съответно малко по-бавна .. сам си прецени какво ти трябва, защото това че не правиш топспин с бекхенда не е задължително да означава, че не ти трябва скорост, макар че в в твоя случай може и така да е ... аз лично разчитам на еднакви гуми от двете страни първо защото така съм свикнал и второ защото усещането към топчето ми е еднакво и не трябва да си пренастройвам силата на удара при смяна на бекхенд и форхенд, а освен това много разчитам на подложки и там усета е доста важен и като е еднакъв помага много ... та ако бекхенд подложките ти станат с по-малка сила може да ти се отрази зле на играта ... естествено може и да ти помогне да вкарваш по-лесно в масата ... въпрос на лично усещане

Последно редактирано от RobbeR (2018-01-23 20:44:03)

Andro Treiber CI OFF
FH: Xiom Omega IV Pro
BH: Xiom Omega IV Pro
https://tv.ittf.com

Изключен

Board footer