#1 2018-01-21 20:13:27

bonchef
Потребител
Registered: 2011-12-01

Олраунд дърво.

Привет. Ъъъъ.............бих искал да получа  препорки за добро или  ако щете перфектно Олраунд дърво. Моля по възможност препоръките да са базирани на личен опит, а не само на прочетено из форуми което мога да направя  и аз. Също така с какви гуми е пробвано дървото и характеристики или описание на игровите качества на дървото. Какво търся. Дърво което да е в класа АЛЛ  или АЛЛ+, но да е с твърди горни слоеве. Предложението върху което  сериозно мисля е OSP Expert. Ако някой има споменатото дърво моля нека сподели впечатления.  Стилът ми на игра е следния: БХ -  приоритетно  силно подсичане, комбинирано с топспин. ФХ приоритетно топспин близо  до масата и от средно разстояние. Бх гумата е твърда и е 1,5мм, ФХ гума е саунд и с дебелина 2,1мм. Първоначално се бях насочил към Стига Олраунд Класик, но след разговор с мой приятел последния ме увери , че новите Стиги от споменатия модел силно се различавали от старите такива и като да отхвърлих това предложение. Балсовите дървета не ме интересуват. Флекса на дървото може да е над средния, но  за предпочитане да не е максимален. В момента играя с Бътерфлай Инерфорс Лаиер АЛ. Дървото е проектирано за  средно твърди до твърди гуми и симбиозата със саунд гумата не е много добра. Липсва импулса на удара получаващ се при меката гума и твърдото дърво. Разгледах и доста деф. дървета които определно са бързи и не са точно  в категорията деф. по характеристики. Ще се запозная подробно с предложените от вас дървета за д а избера. Парите не са от значение. Е ясно е че няма да дам 3000 евро за Нитаку Resoud=

Изключен

#2 2018-01-21 22:49:18

C41
Потребител
Registered: 2010-09-29

Re: Олраунд дърво.

Cornilleau Aero OFF+ Soft Carbon-Arbalest Bogen-Cornilleau Simon Gauzy Quest Off-Palio CAT
Cornilleau Target PRO GT-H47
Cornilleau Target PRO GT-M43
tennis

Изключен

#3 2018-01-22 11:43:52

asse
Потребител
От Sofia
Registered: 2013-06-28

Butterfly Gruba
Stiga Offensive Classic - WRB / Legend дръжка  то е off -, но чувството и контрола са отлични

Също Дърветата на Доник- Person, Valdner
или Deff с коркова дръжка - Baum и т.н. са чудесни

Последно редактирано от asse (2018-01-22 11:50:35)

Killerspin Kido 7z
BTY T05
BTY T05

Изключен

#4 2018-01-22 21:00:34

Mebelbox
Потребител
Registered: 2014-03-02

https://revspin.net/blade/donic-appelgr … so-v2.html

С това съм играл около година. Беше ми "подарък" втора ръка.
Твърд горен слой. Безупречен контрол. Отлично усещане на топчето. С гуми Андро Роксон 450 /много нисък ъгъл на арката/.
Но беше с дръжка ФЛ. И го продадох. / За съжаление/. Поръчах си с права, защото ми е по-удобна. Нищо общо със старото.
Може би заради по-малкото "кухо" пространство в дръжката. Продадох го след една седмица.
Успех с търсенето.

Butterfly Harimoto ALC ST
FH - Donic Bluefire M2
BH - Donic Bluefire M2

Изключен

#5 2018-01-23 11:02:08

bonchef
Потребител

Разликата най вероятно не е била от дръжката а поради различната ,но не по вид, а по качество дървесина ползвана за изработката на новото дърво. Идентичност на дърветата от един и същ модел също се постига трудно при серийното производство. Предложението не е лошо. За това дърво  Корнилиьо  не съм чувал нищо  но ще попрочета.

Изключен

#6 2018-01-23 11:59:16

Ogan
Потребител
Registered: 2010-08-03

Със среден пласт спрус (смърч) пробвал ли си дърво?

Изключен

#7 2018-01-23 14:01:05

bonchef
Потребител

Не съм.

Изключен

#8 2018-01-23 14:41:46

Ogan
Потребител
Registered: 2010-08-03

Victas Koji Matsushita

limba (koto) - spruce - ayous - spruce - limba (koto)

Алл+ Перфектно дърво.

https://stervinou.net/ttbdb/liste.php

Последно редактирано от Ogan (2018-01-23 14:46:59)

Изключен

#9 2018-01-23 20:23:16

RobbeR
Потребител
Registered: 2017-08-22

С дървото и гумите от подписа ми играя вече 8 месеца и се чувствам идеално ... казвал съм ти че играех с алл+ дърво и ефтини контролни китайски гуми ... е тука разликата е че правя както ти казваш топспин с форхенда а имам достатъчно бързина, както и добро подсичане ... гумите са мекички и ми дават доста контрол и времето което топчето се задържа на гумата също е повече ...дървото се води офф- но според мен не е много по бързо от алл+ дървото ми а е доста по еластично и ми пасва идеално ... при мен стои единствено въпроса до колко по твърди гуми мога да понеса и дали въобще да го правя ... пробвах и твърди дървета и меки, но това дърво ми дава комплексно най-много неща ... естествено има и други подобни дървета просто на мен това ми е и най удобно понеже не ми убива като другите защото е с обли ръбове ( не че немога да си заобля и другите с някоя шкуртка ) ... ти си пробвал толкова много дървета пък се чудиш точно за тях smile аз гумите все мисля варианти понеже пък бекхенда ми е рязък, но и с тия се получава долугоре добре ... както сам знаеш проблема на меките гуми е при пасивните отигравания, но пък аз като играех и с бързи гуми пак го имах тоя проблем, а така връщам всичко в масата а и атакувам с по сигурни удари макар не с максимална сила

Последно редактирано от RobbeR (2018-01-23 20:25:29)

Изключен

#10 2018-01-23 22:12:29

bonchef
Потребител

В класа Олраунд не съм опитвал много дървета. Исках и мнение на други играчи ползавали предимно такъв тип дървета. Повечето играчи ползват някакви ОФФ дървета, друг е въпроса до колко оптимално се възползват от възможностите на самото дърво. Както и друг път съм казвал по важното е дълго време да се играе с един и същ инвентар тогава възможността той да стане част от ръката ти е по голяма. Не ме питайте защо не следвам собствения си съвет. От време на време си купувам по някое уж прехвалено дърво ей тъй просто да  зарадвам сам себе си  и за да го опитам. Това Кожи Матсушита не е  ли деф дърво? Не че и с такова не съм играл и не че имаше съществена разлика в начина ми на игра.

Изключен

Board footer