#1 2017-11-22 20:06:47

asse
Потребител
От Sofia
Registered: 2013-06-28

Дали комбинацията е по-бърза от нивото ни

Как да определим дали комбинацията е по-бърза от нивото ни. Често срещана грешка е по-бърза комбинация спрямо нивото. Така не се чувстваме комфортно и страда играта ни..

Killerspin Kido 7z
BTY T05
BTY T05

Изключен

#2 2017-11-23 11:43:51

Ogan
Потребител
Registered: 2010-08-03

Re: Дали комбинацията е по-бърза от нивото ни

Ако нивото е прилично, не би си задавал този въпрос, но все пак схемата става, като вземеш две хилки. Едната олраунд, а другата офф. Играеш някво време и с двете, и накрая продължаваш, с тази, с която се чувстваш по-комфортно biggrin

Изключен

#3 2017-11-27 11:27:21

bonchef
Потребител
Registered: 2011-12-01

Re: Дали комбинацията е по-бърза от нивото ни

В различни теми по различни поводи този въпрос е засяган. За  съжаление няма да получиш еднозначен отговор. От моя има няма 30 годишен опит мога за споделя следното. Първо се тръгва от стилът на игра. Предполагам нападател. Второ важно условие е колко често се тренира. Според мен овладяването на гуми от сорта на Тенерджи, Расанти, Доници -акуди и блуфайери,   и подобни иска поне 4 дневна тренировка поне по 1,5 часа с партньор с много добра техника или треньор. Същото се отнася и за дърветата  ОФФ  с добавени карбонови слоеве.  Тук сега вече почват много нюанси,  тези гуми и дървета могат да бъдат комбинирани съответно с бавни дървета и бавни гуми и да се получат доволно контролни комбинации. Показател е как успяваш да контролираш топката на турнир където се срещаш с непознати противници. Там  ти се налага да посрещнеш сервиз така щото да не те убият с топката или още по добре ти да атакуваш дългата топката. Да се справиш  с големия брой различни топки идващи от противника изпратени към теб с различни гуми, фалцове и  скорости. Трябва да успяваш при всички тези ситуации да правиш малко на брой непредизвикани грешки. Освен редовната тренировка ти трябват и доволно количество турнири без тях просто не става. Това е само  в случай  , че искаш да печелиш иначе можеш да играеш с всичко. Няма да стане без проби. За себе си съм открил, че най добра обратна връзка имам с много меки гуми.  А то не че аз съм го открил това си е азбучна истина те затова са и направени. Те обаче имат и една камара проблеми и почвам да търся компромиса или чрез дървото или чрез гумата. И ти тръгни по този път вдигай скоростта  на ракетата докато не  откриеш, че се  справяш зле на турнири т.е. зле посрещаш, топката при подложка на топспин ти лети некотролируемо, не успяваш да насочваш топката където  ти искаш, правиш много грешки. При това положение връщаш назад докато усетиш липса на скорост и мощ. Преди това обаче техниката трябва да е изчистена. Защо имат "ПРОБЛЕМ" Тенерджитата и братовчедите им в неопитните ръце? Ако сте забелязали дори играчи от сорта на Тимо Бол по време на игра където времето за реакция е критично не винаги изпълняват ударите с най добрата техника т.е. траекторията на удара се различава от добрата такава показвана в клипове за уроци. Тези удари обаче при тези играчи са малко на брой. В повечето случаи удара е добре изпълнен , а също така и замахването е силно.  Топката лети много добре. Не така стоят нещата при нашего брата.  Повечето удари са изпълнени компромисно, една част са добре и една част са зле изпълнени. Именно бързите гуми не търпят много компромиси искат добро изпълнение. Подложката (гъбата) на гумата не се свива достатъчно и удара иде ялов, калпав с недостатъчна сила. По-меката гума гума тук е с по-голям толеранс на допуснати грешки. При липса на скорост леко вдигаш същата  пак чрез гума или дърво и докарваш средата между предните ти две нива. Със сигурност ще  е компромис  с нещо. Де с кефа от играта , де с усещането за топката, де  с изпълнението на удара, де със скоростта на топката, но идеално няма как. Трябва ти нещо което ти носи успех. В моя случай е силно подсечената топка от БХ с гума 1,5мм  която дава и атака, която обаче е силно скопена. Трудно се прави щото гумата е тънка, но това е компромиса който съм направил. Видях , че тази топка ми носи повече успех от атаката от БХ с дебела гума.  Та най вероятно и на теб ще ти се наложи да направиш някои компромиси. Най голяма част от всичко това е ръката. За съжаление това е и най-трудната част. Тя става най-бавно с много тренировки с много турнири   и т.н. Ако го отделиш този труд обаче после ще можеш да контролираш и бърза ракета.

Изключен

Board footer