#1 2017-03-15 21:50:29

MERAKA
Потребител
Registered: 2012-02-21

Лакиране на дърво

mellow Колеги имам следния въпрос:трябва или не трябва да се лакира (импрегнира) допълнително дървото преди да му залепим гумите?Ако това е въпрос на избор а не необходимост,защо някои колеги го правят и  с какъв лак се прави? mellow

Изключен

#2 2017-03-15 23:10:20

leviatan
Потребител
Registered: 2012-05-04

Re: Лакиране на дърво

Зависи от самото дърво и от най-горните фурнири. Ако са податливи и крехки, то е желателно да се лакират, за да не се отлепят трески при разлепяне на гумите. Ако човек може да си позволи постоянно да си купува нови дървета, то няма нужда.. smile препарати за лакиране бол в сайтовете за тенис артикули.

Изключен

#3 2017-03-20 02:42:30

Любен
Потребител
Registered: 2013-08-08

Ако лепите с новото водно лепило няма никаква нужда да лакирате дървото.
По много форуми любителите се оплакват от това, че падали пластове от дървото с гумата като я свалят, а не пишат, че лепят със старото лепило.
Накратко: лакирането е ако лепите със старото бързо лепило, ако използвате лепило на водна основа няма нужда.
Ако дървото е лакирано и залепите с новото лепило, има много голям шанс гумата да се разлепи от само себе си.
Старото бързо лепило не хваща на някои дървета ако не са лакирани, поради естеството на дървото(ако е по-твърд горен пласт като орех например).
Всичко това е проверено на базата на личен опит.
Надявам се да съм бил полезен.
Наздраве!

Изключен

#4 2017-03-20 11:12:49

tweeg
Потребител
От София
Registered: 2012-08-15

Лакирам си дърветата(два слоя с лака на андро, ама то май всички са еднакви), даже и такива като YEO дето пише, че са си фабрично лакирани(него веднъж го минах). Новото лепилото си хваща без проблеми.
Един 729 Bomb ми лепиха в дискаунта, ами като тръгнах да разлепям и ... Не мисля, че са го лепили със старито лепило, по-скоро проблемът стана, защото дървото не беше лакирано.

Cornilleau Gatien Crown ALL+ (CP) | Butterfly T05 | XIOM Vega Europe

Изключен

#5 2017-03-21 03:14:32

Любен
Потребител
Registered: 2013-08-08

Старо VOC лепило също води до отлепване на дърво, особено ако разлепваш ниско качествена китайска гума.
Забравена в колата ракета на слънце и студ води до същия резултат, както и с години несменяни гуми на дървото.
Има много причини, които нямат нищо общо с лакирането.
Тенис магазините нямат нищо против да продават на любителите продукти, които не им трябват.
Лаковете също са различни, а и зависи колко дебел пласт се нанася, както и от дървото.
Лакирането е абсолютно излишно, ако се работи чисто и с правилните материали.
Иначе всеки да прави каквото иска с личния си инвентар.
tennis

Изключен

#6 2017-03-22 14:53:51

MERAKA
Потребител
Registered: 2012-02-21

Благодаря за изчерпателните отговори.

Изключен

Board footer