#1 2017-03-15 01:13:31

stark
Потребител
Registered: 2017-03-12

по тежка хилка с хубави бързи,спинови и контролиращи гуми

Здравейте! Искам да си сглобя хилка, като до сега съм играл само с готови. От 2 години по засилено от 3 до 4 пъти седмично играя тенис на маса. Играя със топчета Palio3*40+ новия материал, одобрени от ITTF. За около 2 часа на ден. Като преди това съм играл близо 10 години със обикновена хилка с непритенциозни топчета. Последната хилка с която съм играл е с характеристики:Контрол 60/100, Спин 100+/100, Скорост 100+/100. На 90 см от масата играя. Атакуваш от форхенд и защитен от бекхенд ми е стила. Изпълнявам топ спин удари от форхенд. Изчаквам по дългите топки да паднат до нивото на масата преди да изпълня топ спин удар. От бекхенд не изпълнявам топ спин удари или ако изпълнявам са малко. Стила ми е много атакуващ и контра атакуващ.
Можете ли да отговорите с топ-спин при посрещане на сечен сервиз от
форхенд? - да
Когато правите подложка срещу противников топ-спин, приближавате ли се
към масата, или оставате на позицията за топ-спин. - приближавам се към масата
Доближавате ли масата, когато изпълнявате завършващи удари или се опитвате
да ги изпълнявате от позицията за топ-спин ?- зависи от ситуацията повече да.
Свикнах на тежка хилка.
Конкав дръжка ми е удобна.
Предпочитам да е линейна, т.е да получавам толкова скорост , колкото сила
вкарам и контра атаки и антиспин.
Предпочитам да е твърда гумата. НЕ ЛЕПКАВА.

Гуми двете общо за 140лв + 70лв за дърво(като дървото може и за по малко пари да е) = 210 лева

Атакувай за да спечелиш!

Изключен

#2 2017-03-15 15:16:21

esg85
Потребител
Registered: 2012-04-29

Re: по тежка хилка с хубави бързи,спинови и контролиращи гуми

По-добре за дърво да отделиш повече  да речем около 100лв. ,а за гуми и по 50-60лв. се намират добри.

Иначе ето ти е една примерна комбинация : Дърво Tibhar Samsonov Force  Black edition(74lv) , FH Tibhar MX-S(67lv) , BH Tibhar EL-S(67lv)

Последно редактирано от esg85 (2017-03-15 15:27:43)

Изключен

#3 2017-03-17 08:17:36

emillio
Потребител
От София
Registered: 2013-10-23

Привет,

Всичко ок, само си го пуснал в грешния раздел, както повечето нови съфорумци...

За дървото не търси много тежко дърво, щом искаш твърди гуми те ще придадат достатъчно тегло.
Може би това ще ти допадне: Yasaka
За гуми си харесай от XIOM vega или omega серийте, или рагзата на ясака.

Не лош избор би бил първо да си сложиш едни по евтини например Palio Dragon i KTL LKT

Все Пак си играл само с ширпотреба досега и така по - плавно ще усетиш прехода на по приемлива цена. Хилката ще е по - бърза от тези досега !
Ако играеш и на открито, това е оптимално.
Горните гуми са по-благородни и си им личи и по цената. За препоръчване са само ако играеш в зала.

След време като свикнеш и заиграеш по- добре лесно ще си смениш гумите с по-квалитетни, ако дървото до тогава не е увредено  biggrin

Последно редактирано от emillio (2017-03-17 08:24:14)

Yinhe Galaxy T11                                                                      LKT Ayous Hinoki
FH 868Tokyo JS  40°                                                                 XIOM Vega Pro
BH 868Tokyo JS  Bao Da Wang 36°                                          BTY 05FX
Против скъпото оборудване за любители !  drinks                Refurbished

Изключен

#4 2017-03-17 13:03:19

bonchef
Потребител
Registered: 2011-12-01

Тежката  като цяло ракета има по трудно управление. Колко скована търсиш да е  дървото?  Последното е доста съществено когато правиш топспин. Вземи си хубаво дърво то е основата гумите се напасват към него и игратат ти. Купи си някоя класика така дълго  време ще  ти служи дарвото и няма да  се чудиш дали да сменяш.

Изключен

#5 2017-03-17 17:05:59

asse
Потребител
От Sofia
Registered: 2013-06-28

Съгласен съм с Бончев, че Тежката ракета е по-трудна за управление. Под управление се разбира първо че ще влагаш повече усилия за да променяш ъгъла на ракетата при изпълнението на различни удари и второ че ще изпитваш затруднение да контролираш точността или контрола при разиграването..

Това се усеща при сервиране и бърза смяна от форхенд на бекхенд както и при флип над масата..

По-тежките са предпочитани от силови и професионални играчи.

И друго - като ми каже някой хилка си представям Фабрична от магазина. Като ми каже ракета или комбинация си представям сглобена от различни компоненти.

Последно редактирано от asse (2017-03-17 17:08:48)

Killerspin Kido 7z
BTY T05
BTY T05

Изключен

#6 2017-03-18 21:22:14

stark
Потребител

Имаше гуми които видях, че са по продължителни във тенис дискаунт. Дават им срок от над 2 години. А кое е по добре европеиски гуми или азиатски? Има някои изискват 10 часа игра за да постигнат най-добрата игра. Хилката ми тежи 200 грама(гуми+дърво) Исках пак подобна или малко по лека.

Атакувай за да спечелиш!

Изключен

#7 2017-03-18 22:55:41

asse
Потребител
От Sofia
Registered: 2013-06-28

Издръжливостта на гумите е различна - зависиколко играеш - може да заминат и за месец, ако тренираш постоянно по 3 часа на ден.          Две години е много за гума - дори 1 или 6 месеца е много, ако играеш редовно. По принцип китайските казват колеги, че се нуждаят от разработване, но не всички. За тензорите  не съм чувал да се нуждаят - достигат  висок пърформънс на макс от първата тренировка.

Killerspin Kido 7z
BTY T05
BTY T05

Изключен

#8 2017-03-18 23:57:41

stark
Потребител

Ами по 1 час от 2 до 3 пъти седмично. Даже тъй като се събираме по 5-6 човека на една маса и е трудно за всеки. Изчакваме се.

Последно редактирано от stark (2017-03-19 11:32:15)

Атакувай за да спечелиш!

Изключен

#9 2017-03-19 11:36:02

stark
Потребител

Да. От една грешка от бързане ли е проблема?... Оправихме другите неща, а се хванахме за езика и изказа ни. До тук по темата. Благодаря на всички потребители за отделеното време и коментари. Живи, здрави и приятна игра.

Атакувай за да спечелиш!

Изключен

Board footer