#1 2017-02-27 00:32:08

fediks1
Потребител
Registered: 2009-01-06

техника

Имам следният въпрос,при размяна на удари от бекхенд ,къде е най добре да направя контра спин,до масата или да застана по назад от масата.

Изключен

#2 2017-02-27 01:13:51

emillio
Потребител
От София
Registered: 2013-10-23

Re: техника

smile Всичко е въпрос на умения и скорост.

Не намери ли решение от година насам ? Беше питал за подаден топспин ...

Сега не казваш на какъв спин правиш контра спин biggrin предполага се вече сечеш (топчето на две) wink2

Няма конкретно правило, едно нещо е сигурно. Общо казано за бекхенд не са удобни високите топки, за тях местиш целото телесно тегло и налагаш с форхенд tennis
Или я посрещаш преди да се издигне, или се дърпаш до мястото където вече пада на удобна височина. От опит зная, че има зали където 2рото е проблемно поради липса на място  tongue

Последно редактирано от emillio (2017-02-27 01:24:12)

LKT Ayous Hinoki                   Против скъпото оборудване за любители !  drinks   
Donic Acuda P2 refurbish       Китайските гуми не са само за Китайци smile
BTY 05FX  refurbish               T11,  H3, TG3

Изключен

#3 2017-02-27 10:52:23

bonchef
Потребител
Registered: 2011-12-01

Ако ще правиш контратопспин от БХ.........хм.  Трее си много добър тва брат. Аз лично съм виждал такова изпълнение много рядко в реална игра. Ако процентно се разпределят ударите тези едва ли биха заели 1%. Можеш да направиш това изпълнение и до масата само със  завъртане на китката подобно на изпълнението на флип и далеч от масата с цяло движение на ръката. И едното и другото изискват перфектна техника и тайминнг и съпътстващите ги  елементи. По тази причина болшинството атакуващи играчи играят с блокове. Сравнително по прости за изпълнение удари което води и до по голямата вероятност за попадение в противниковото поле. По сигурната и по опростената игра се предпочита. Ако правилно съм разбрал въпроса де.

Изключен

#4 2017-02-27 13:36:25

tweeg
Потребител
От София
Registered: 2012-08-15

Щом ще правиш контратопспин значи отсреща ти идва топспин.
На такава топка да и направиш топспин значи да накараш топчето да се завърти ама точно наобратно. Само си представи какво въртене трябва да и придадеш. Това близо до масата не виждам как ще стане. Трябва според мен да я изчакаш зад масата да и намалее въртенето и тогава да се пробваш.

Tibhar Stratus Power Wood (Pen) | Cornilleau Target Pro GT M43 | XIOM Vega Europe

Изключен

#5 2017-03-04 19:57:35

Новобранец
Потребител
От Лични
Registered: 2016-06-04

tweeg писа

Щом ще правиш контратопспин значи отсреща ти идва топспин.
.... Това близо до масата не виждам как ще стане. Трябва според мен да я изчакаш зад масата да и намалее въртенето и тогава да се пробваш.

..и топката трябва да падне ниско за да има възможност за горно изтегляне...аз играя така на бехенд

Новобранец старша възраст!

Изключен

Board footer