#11 2017-03-09 11:09:02

Lao Bao
Потребител
От София
Registered: 2009-06-21
facebook профил

Re: Почистване на гуми?

MERAKA писа

Привет,това сериозно ли е за намазването с газ?Газ за горене ли,разтваря ли водното лепило,не пречи ли нещо после на подложката?Ще може ли да се лепи веднага или трябва да се чака?

Да, да, става на сопол, не, да, може и да изчакаш за по-сигурно.

Последно редактирано от Lao Bao (2017-03-09 11:10:41)

Изключен

#12 2017-03-09 13:47:39

emillio
Потребител
От София
Registered: 2013-10-23

Привет на всички,

Аз имам наблюдение че "кратери" стават само на порестите и предимно тензорните подложки. Логично е зашото лепилото е проникнало в порите и като стегне леко е много трудно да излезе обратно точно през посоката на пората.
Там помага единствено описаните в горните постове методи на разтваряне. При по - евтините подложки порите са доста по - малки и няма толкоз проблеми, става с лепенка, с палец да търкаш  и със зъбците на парченце гума също е много ефикасно.  <_<

LKT Ayous Hinoki                   Против скъпото оборудване за любители !  drinks   
Donic Acuda P2 refurbish       Китайските гуми не са само за Китайци smile
BTY 05FX  refurbish               T11,  H3, TG3

Изключен

#13 2017-04-19 22:24:13

emillio
Потребител
От София
Registered: 2013-10-23

А някой да има мнение по въпроса как се отразява дългия престой на гумата върху дървото ?

Аз много трудно разлепих стари гуми от Стоково "костенурково" дърво Бяха залепени преди около 20 месеца след щателно почистване и леко зашкурване за премахване 100% Фабричното лепило.
Лепени са или С DHS-15 или с лепилото на Лао Бао с едно мазане. Taka че, нямам съмнения във водната основа.  tongue  Обаче много мъчно се разлепиха...  т.е. въобще не се разлепиха а почна да се къса гъбата и да се цепи и после пак със силата на Шпатула  rofl
Подхващах ги и по двата диагонала но само 2-3 см някакво отлепване после цепене и късане.

Накой да е имал подобни проблеми след 18+ месеца ?  tennis  drinks  tennis

LKT Ayous Hinoki                   Против скъпото оборудване за любители !  drinks   
Donic Acuda P2 refurbish       Китайските гуми не са само за Китайци smile
BTY 05FX  refurbish               T11,  H3, TG3

Изключен

Board footer