#1 2017-02-14 17:39:33

Vlados82
Потребител
Registered: 2015-10-11

Почистване на гуми?

Здравейте:)Как се почистват гуми от лепило?

Изключен

#2 2017-02-14 18:03:20

emillio
Потребител
От София
Registered: 2013-10-23

Re: Почистване на гуми?

Зависи от лепилото smile

Нормално с палец като потъркааш я го сваляш на влаяци smile
Ако е много упорито,  ефективно става със пъпките които си откъснал от гъбата на нов квадрат гума (от ръба например) или с друга стара гума.

LKT Ayous Hinoki                   Против скъпото оборудване за любители !  drinks   
Donic Acuda P2 refurbish       Китайските гуми не са само за Китайци smile
BTY 05FX  refurbish               T11,  H3, TG3

Изключен

#3 2017-02-14 22:42:52

vevs
Потребител
От Бургас
Registered: 2010-07-28

Може първо да си поиграеш така:
https://www.youtube.com/watch?v=nTLwUoXNlzY
Ако има бустери, мазила и др. шитни първо с палеца откъм някой край, като събереш топче приичащо на сопол  laughingsmiley може с него вече. На принципа на правенето на топка за снежен човек. Може да използваш нещо от типа на дебитна карта да буташ внимателно отдолу. При всички положения ти трябват време и много търпение.

Изключен

#4 2017-03-06 01:32:18

emillio
Потребител
От София
Registered: 2013-10-23

Vevs това с хартиената лента не се бях сетил - изглежда много добре  biggrin

LKT Ayous Hinoki                   Против скъпото оборудване за любители !  drinks   
Donic Acuda P2 refurbish       Китайските гуми не са само за Китайци smile
BTY 05FX  refurbish               T11,  H3, TG3

Изключен

#5 2017-03-06 10:39:53

bonchef
Потребител
Registered: 2011-12-01

И аз подкрепям. Обаче за упорито залепнало лепило върху гумата дали ще е ефективно  но ще опитам. Водоразтворимото лепило нещо като постои върху гумата и  много яко става  и  трудно се сваля. Аз лепя със  старото лепило гумата а дървото мажа от към страната с надписите с новото  и се получава  нещо си де ад знам. Презалепям само като сменям дърво или гума. Инъче меките гуми стават много  трудно управляеми.

Изключен

#6 2017-03-07 11:30:01

neon
Потребител
Registered: 2006-12-29

С хартиената лента не става, вчера пробвах. Най добре става като мажеш с бустер да разхлаби връзката на лепилото с подложката, като най-добре е на по непорести подложки. Примерно вчера чистих две гуми фх, тоест меки, но едната фабрично бе със по големи пори, другата с по финни. Тая с фините пори почти не се късаха парченца от подложката, другата повече. А лепилото хваща силно след като химията от гумата премине в него. Примерно намажете стара гума като срайвър с водното, като изсъхне квото го гледате такова ще си остане сухо кат сахара biggrin , от старите подложки нема кво да поеме.  drinks

Последно редактирано от neon (2017-03-07 11:30:49)

Изключен

#7 2017-03-07 14:28:49

Lao Bao
Потребител
От София
Registered: 2009-06-21
facebook профил

Много солено ще ти излезе с бустер. Мажи с газ.

Изключен

#8 2017-03-08 16:17:32

MERAKA
Потребител
Registered: 2012-02-21

Привет,това сериозно ли е за намазването с газ?Газ за горене ли,разтваря ли водното лепило,не пречи ли нещо после на подложката?Ще може ли да се лепи веднага или трябва да се чака?

Изключен

#9 2017-03-08 16:50:57

neon
Потребител
Registered: 2006-12-29

Здравейте, общо взето това с махането на лепилото е тегава работа, аз мажа подложката на ивици - 5 на брой, първо едната два пъти, след около 10 минути (всичко е опитно точна рецепта няма) мажа втората и докато махам на първата мажа още веднъж и така, лепилото го "трия" с ръкавица за работа и парцалче на пръста и драпам и го събирам надолу, като стане дебело масурче го дърпам и така. Теоретично ако слоевете лепило са дебели и не много лепкави може цялото лепило наведнъж да го намажеш и след десет -15 минути да го задърпаш и то да се махне като голяма ципа, виждал съм го по ютуб, дори съм го правил но не на всяка гума става, ако имаш лепило може изкуствено да нанесеш десет слоя да стане дебело и дърпаш, хамалогия, ако химията в гумата е силна и лепилото е с повече естествен каучук става такова мазало че не виждам как се маха. Значи както казах зависи от вида на лепилото. Примерно лепилото фалко оптимум е лепило което не се влияе от химията мажеш го, размеква се за малко после става готино еластично топче, слоя с такова лепило е здрав и държи гумата стегната, с такова лепило гумите ти няма да придобият мъртво чувство, всичко звучи страхотно но това лепило е за по-меки гуми, ако го използваш със силни гуми поне за мен ракетата става трудна за управление, за опитен играч с бързи ръце и крака сигурно няма да е проблем. На другата страна са лепила които се размекват доста от химията в гумите (преди 2 години всички лепила бяха такива), химията доста бързо прониква в тях, за няколко дни имат много хубаво чувство и идеален пърформънс, след това придобиват мъртво чувство, отдолу лепилото става като маджун, от еластично става пластично и убива чувството и динамиката. Трябва някакъв баланс да има.  drinks

Изключен

#10 2017-03-09 10:18:35

bonchef
Потребител
Registered: 2011-12-01

Ууууу..........брат тез неща отчетливо съм ги усещал само при старото лепило. С новото водоразтворимото никога не съм усещал лепилото да добавя скорост в гумата така както го правеше старото  лепило. Мажеш с новото лепило и гумата  си е все това което си е като си я купил. Забелязал съм че има едни лепила от новите дето  са по течни още от самото начало. Тези после се втвърдяват доста върху гумата и трудно се отделаят от подложката. Последните които ползвах бяха  един Тибхар и после на  Бътерфлай. Точно поради причината на трудното отделяне от гумата преференциално ползвам старо лепило правено от  мен разбира се , че то май вече  не се предлага. В този ред  на мисли мажейки  засъхнало лепило с толуол (все  зъбравям къде точно са  У-та) лепилото  се размеква  но иска поче 4 или 5 кратно мазане. После размекнатото  лепило почвате на да навивате на  топчета  както всички  сте описали. Труден процес и при мека подложка  трябва да се внимава , че често се накъсва и става на  кратери. Затова аз избягвам често да презалепям гумата.  По този начин не се налепва  дебел слой лепило от долната страна  на гумата. Със старото лепило имаше резон щото  налепена гума две седмици е с турбокомпресори. Стига да можеш да я управляваш, че ставаше доста пъргаво нещо хеле ако го направите на  меки гуми. За новите лепила бустери ли  к`во ползват не знам. На мен не  ми се налага щото камара гуми и дървета има и  просто си подбирате гума   и дърво с подходящите скорости. През всичкото  време дето съм играл само на един турнир един се оплака, че хилката на  Тодор Кесов нещо уж била с "налепени" гуми ма  дали беше истина не знам. Ся, на профитата и междинните скорости им трябват ама на такива кат нас, че бустери , че  чудесии  али бали.

Изключен

Board footer