#1 2017-01-30 19:53:32

Petar Ugrinski
Потребител
Registered: 2016-12-04

Xилка за 14 годишен!

Здравейте аз съм на 14 години тренирам от 3 месеца тенис на маса и играя редовно 3 пъти седмично.Играя атакуващ стил (европейски).Досега бях с дърво бомб и гуми слънца на инхе.Искам да ви попитам според вас каква хилка да си взема с бюджет 140лв.(близко разтояние от масата).Моята съм я ползвал 1 година и 2 месеца,но не ми дърпа много фалц.Искам да ми препоръчате нещо с спин и скорост и лесно за овладяване.Пък дали ще ми пасне божа работа.Благодаря на отзовалите се!
smile

Изключен

#2 2017-01-30 21:20:58

Ma Lin 2
Потребител
Registered: 2016-06-18

Re: Xилка за 14 годишен!

Здравей! Бих казал че за трениращ от три месеца юджета ти е висок и каквото и да ти препоръчат по мое мнение ще бъде малко далече от възможностите ти. Относно сегашната ти екипировка бих казал, че не е особено бърза а за въртенето просто не ми се коментират слънцата на ихне. НО по препоръката под лесно за управляване се сещам за това дърво : http://tennisdiscount.eu/index.php?main … cts_id=666  . То е контролно, тънко ( около 5.6 мм.), бързо почти към OFF  по мои тестове, има страхотно усещане и звук. А за гумите ти препоръчвам:
1. комбинация Palio Macro Era на 47 градуса на форхенд пробвал съм я на това дърво 3 години подред и за мен, който разчитам на силно и бързо навъртян спин това е най-добрият форхенд вариант - http://tennisdiscount.eu/index.php?main … cts_id=203    , а за бекхенд ти препоръчвам Palio Aeolus но на 45 градуса - http://tennisdiscount.eu/index.php?main … cts_id=662  . Повярвай ми имам и двата варианта на Macro era и Aeolus (и на 47 градусови подложки и на 42 градусови) и мисля че 47 градусовия вариант на макро ера е по-подходящ а и по-сполучлив. Що се отнася за аелуса 47 градусовия вариант ми идва много твърд, безконтролен докато 45 градусовия е перфектния бекхенд на всяко дърво. Успех ти желая не е лошо да се целиш нагоре, но ти поиска да изкачиш Еверест за нивото ти. Моят съвет е да си вземеш едно ALL/ALL+  леко дръвче и да му сложиш някакви ксиом веги или омеги или сигми това мисля че ще е право в целта.    tennis

Изключен

#3 2017-01-30 21:25:34

emillio
Потребител
От София
Registered: 2013-10-23

Така да видим...
Значи хубаво питане на грешно място. Има раздел "Екипировка", "Въпроси и отговори" (Тук моля модернатор да го тури дето трябва, не съдържа препоръки smile  )

А дървото не казваш  постардало ли е или не ти харесва ? Доста е особенно и твърде тежка комбинация за материали като корк и балса - най леките възможни.
Непознато ми е, не казвам че е лошо но ми е странно тежко на фона на балсови дървета около 70 гр.

Като човек с малко тренировки мисля, че не ти е време за тензори, така няма да усвоиш необходимите движения, но ще се охарчиш подобаващо.
Познавам прекрасно играещи малдежи със CJ- 8000 гуми и чисти дървета без карбон, трениращи по 12-18мес.  А гуми като HK1997, Hidden Dragon са стъпка на горе.
Всичко което съп предложил е тествано и доказано, Пазар огромен и цветен има и хиляди други възможности.

Ако си харесваш дървото лепи му H3, TG 2,3 и продължавай smile

Последно редактирано от emillio (2017-01-30 21:37:34)

LKT Ayous Hinoki                   Против скъпото оборудване за любители !  drinks   
Donic Acuda P2 refurbish       Китайските гуми не са само за Китайци smile
BTY 05FX  refurbish               T11,  H3, TG3

Изключен

#4 2017-01-30 22:46:34

Petar Ugrinski
Потребител
Registered: 2016-12-04

Ами да дървото може и да го оставя горе-долу ми пасва,но гумите мисля да ги сменя не ми дават никакъв фалц в сравнение с хилките от отбора ми по тенис на маса.Емилио гледах варианта,но DHS Hurricane 3 не е ли за китайски стил.Искам да не е много лепкава и да е горе-долу лесна за овладяване.

Последно редактирано от Petar Ugrinski (2017-01-30 22:47:11)

Изключен

#5 2017-01-31 00:22:33

Ogan
Потребител
Registered: 2010-08-03

Урагана е бавна гума придаваща механичен фалц и без тензорен ефект. Контрол има много и ще ти развие топспина от ФХ, защото ще си принуден да изпъняваш цялостно движение. Аз лично бих изразил мнението на Ма Лин отностно олраунда и нещо на Ксиом.

Изключен

#6 2017-01-31 00:25:12

emillio
Потребител
От София

Petar Ugrinski писа

Ами да дървото може и да го оставя горе-долу ми пасва,но гумите мисля да ги сменя не ми дават никакъв фалц в сравнение с хилките от отбора ми по тенис на маса.Емилио гледах варианта,но DHS Hurricane 3 не е ли за китайски стил.Искам да не е много лепкава и да е горе-долу лесна за овладяване.

Най добре се посъветвай с треньора си какви гуми да сложиш. Ако са непосилни като средства мисли за компромис.
" Китайските гуми" не са за подценяване ! Генерират спин по различен начин но не малък спин !
Много треньори препоръчват палио гуми за обучение. Няколко момчета видях в клуба трениращи  в начален стадии и като ги видя със сглобена хилка Палио ги питам как са решили - А те треньора ми я направи.

Дървото ти е според мен е неподходящо. (Зная че дава кеф и "само" играе biggrin )Трябва ти по класическо чисто дърво и не е нужно да е  скъпо.  All, All+,All++ Преко сили Off-

Погледни N серията на Galaxy, Палио също имат избор, LKT инстинкт са много добри в ниския ценови клас и др.

За гуми пробвай Palio - biotech подложката каквото си харесаш. Най - добре hidden dracon, hk1997, CJ-8000 Ако смяташ че нямаш спин тренирай ръката и ще излязат само 40 лв гумите после ако не те устрйват след половин година си вземи нещо от по - горен клас.

Прочети старите теми много хора са питали и им е отговаряно .  wink2  tennis

LKT Ayous Hinoki                   Против скъпото оборудване за любители !  drinks   

Изключен

#7 2017-01-31 00:33:31

emillio
Потребител
От София

Ogan писа

Урагана е бавна гума придаваща механичен фалц и без тензорен ефект. Контрол има много и ще ти развие топспина от ФХ, защото ще си принуден да изпъняваш цялостно движение. Аз лично бих изразил мнението на Ма Лин отностно олраунда и нещо на Ксиом.

Добре колеги, вие четохте ли за какъв стаж говорим и какъв младеж ??

В коя програма е  заложено обучение с тензори ??

Кой каза, че с линейна гума не може да се печели ? Зависи коя ръка е зад гумата...

Урагана бавна гума?!? не  разбирам, да не е тензор но е  твърда гума и е способна да метне всяко топче зад масата  biggrin
Не кометнирам китайския национален отбор че там са малко по - други ураганите smile  tongue   wink2

Изключен

#8 2017-01-31 01:31:14

Ogan
Потребител
Registered: 2010-08-03

Емилио, четем и изказваме мнение, както и ти го правиш.

Изключен

#9 2017-01-31 10:45:40

bonchef
Потребител
Registered: 2011-12-01

Аз само един щрих ще кажа. Е може  и два щриха. Значи първо, на дали някой начинаещ ще се справи с ураганите от каккъвто и калибър да са те. Дори класните европейски играчи рядко играят с тях да не кажа, че от топ европейските играчи не се сещам за име играещо с ураган. Вярно е че имат скорост, малко са ръцете способни да я извадят от хилката. Искат задължително твърдо и бързо дърво. В комплект със значително твърдата гума получавате една тухла. На моето ниво съм виждал разни хора да играят с тях, но нито един не съм виждал да  може да ги ползва ефективно. Съвсем скоро прочетох статия обясняваща разликите  между лепкави и нелепкави гуми съответно  плюсове и минуси на едните и другите. Подведен преди години  само от плюсовете на лепкавите гуми и аз опитах Ураган , който метнах след  един месец някъде на камарата. Прочетох и как трябва да се измени удара за да се изпълни правилно топспин с лепкавите гуми. Тогава разбрах , че моята техника е съвсем друга и то коренно затова и няма как да заиграят ураганите. Ураганите са и бързи  и бавни. Това го могат много малко гуми. Бавнотата успях да изкарам, но с бързината не ми се получи. Това като първо. Колоко фалц ти требе брат? smile  За тренировъчния стаж който имаш най важното дето трябва да запомниш и не трябва да забравяш, че на този етап  НЕ ти трябват нито фалц нито скорост. Трябва ти  правилно движение с краката на първо място, правилна техника и сигурност. Друго важно нещо  на този етап е да не гониш спечелването на гейм или игра, а правилно да реализираш елемент от тренировката. Само след година ако редовно тренираш ще видиш, че имаш и скорост и фалц. След още няколко сам ще можеш да прецениш от какво имаш нужда. Колегите ще  ти надават съвети за ракетата. Искам да ти кажа, че тя (ракетата) е не повече от 10-15 процента от цялата работа. Със сигурност бързите гуми и дървета са по трудни за овладяване, но ако тренираш редовно нема лошо и с това. За да се подобри качеството ти на игра обаче прочети това дето съм написал нагоре. Ще ти спести време и пари, които аз съм загубил с удоволствие разбира се вече амен амен над 30 години занимания.

Изключен

#10 2017-01-31 23:29:25

emillio
Потребител
От София

Колеги на никой не оспорвам мнението,

Просто в един момент вместо насока младежа ще получи объркване.

Не казвам че гумите са подходящи за него, това беше в първия пост където се учудих на 3те месеца тренировки и off дърво балсово ...  Категорично не е подходящо за начинаещ играч.
Затова вметнах по скоро като послепис "Ако си харесваш дървото лепи му H3, TG 2,3 и продължавай smile"
Всъщност препоръките бяха по - горе. за сносни гуми по средно 20 лв.
По късно уточних, че и дървото не е подходящо, защото темата се засука в лоша посока напреки съветите. rolleyes

Изинявам се ако някой се  е почуствал обиден просто в тази ситуация да коментираме тензорни гуми макар и по 50-65лв едната - това е друг клас гуми. За по - късен етап.
Ако някой беше казал " Вземи си KTL rapid soft, или по Убавия червен дракон, защото те са малко по - по - най от HK 1997 по мое усещане или опит  не бих пуснал нищо повече drinks

Или с твоето дърво се комбинира по - добре ...  Tibhar Rapid например.

Не видях нищо смислено...

Изключен

Board footer