#1 2016-12-04 23:32:47

MERAKA
Потребител
Registered: 2012-02-21

дърво Tibhar Samsonov force pro black edition

Колеги имам въпрос относно това дърво :Tibhar Samsonov force pro Black edition.Аз играя с Приморац ОФФ- но искам малко повече мощ и бързина,но и контрола да е добър,който е ползвал такъв Тибхар да пише.Ако някой има запазено може и да не е бляк едишън да пише.

Изключен

#2 2016-12-05 10:53:51

Новобранец
Потребител
От Лични
Registered: 2016-06-04

Re: дърво Tibhar Samsonov force pro black edition

Здрасти,
Според мен е среден клас, само съм го пробвал..и все пак, зависи какъв стил играеш и с какви гуми!
Ти какво търсиш в играта си от това дърво, какво ти е нужно?
За моята игра, в сравнение с дървото за което питаш, ми е бавно, и някакси далеч от мен, и като контрол и като еластичност.. и пак според мен Т11+ На галакси ми допадна повече, въпреки че и то е някакси кухо дърво..

Ако държиш на марката, аз бих опитал това дърво:
Tibhar Stratus Power Wood

Ако държиш на универсална игра отвсякъде, бих опитал това:
Stiga Offensive Classic Carbon
TSP Reflex 50 Award OFF Blade, или това
Andro Treiber K

Ако държиш и на скорост и всякаква игра, виж това, това си струва да се види...
TSP Black Balsa 7.0

А аз, за себе си бих се спрял на това:
JOOLA MC1

Не се плаши от високоскоростните дървета, има достатъчно много бавни гуми с които би си открил твоята скорост и то ще е за сметка на още повече контрол...

Разгледа ли ги?  Хареса ли си нещо?
Преди да си търсим дърво, аз мисля, че ние трябва да сме наясно какво точно търсим, и че освен дървото, гумите с които ще го облечем са също толкова важни.
И накрая добре е за нас да знаем, че относно качествата и на дървото, то всяко нещо струва друго нещо или едното е за сметка на другото..и точно заради това универсалните класически  дървета са едни от най търсените..но когото ни залипсва и скорост, тогава вече универсалните не ни вършат работа..смятам за излишно да ти кажа, че най- важното е играта ни , защото въпреки това изборът ни на дърво ще ни спомогне да се възползваме максимално от  индивидуалните си възможностите за игра..

Новобранец старша възраст!

Изключен

#3 2016-12-05 15:55:48

MERAKA
Потребител

Ами колега играя в момента с Приморац ОФФ-,бх-ксиом муса,фх-палио хк 1997,като цяло ми пасва добре на играта.Иска ми се да заменя Примораца с Тибхар Самсонов форс бляк едишън който е ОФФ и да получа повече мощ на ударите от средна и по дълга дистанция.Примораца го усещам някак си "кух и лекичък" особенно на бх топспин на 2    метра от масата,че и така е и на фх топспин.

Изключен

#4 2016-12-05 18:03:39

Новобранец
Потребител
От Лични

MERAKA писа

Ами колега играя в момента с Приморац ОФФ-,бх-ксиом муса,фх-палио хк 1997,като цяло ми пасва добре на играта.Иска ми се да заменя Примораца с Тибхар Самсонов форс бляк едишън който е ОФФ и да получа повече мощ на ударите от средна и по дълга дистанция.Примораца го усещам някак си "кух и лекичък" особенно на бх топспин на 2    метра от масата,че и така е и на фх топспин.

Доста дървета и гуми смених включително и Примораца ОФ-..въпреки хубавите отзиви за това дърво, аз не го харесах, и не ми допадна..нищо особено не забелязах в него.
Най евтиното за мощ, както си се изразил е Т11+, на Галакси. Ще имаш същата игра както до сега с Примораца, но с много мощ, дори и от далечна дистанция, без да ти се отрази съществено на близката игра..Единствената разлика ще е , че Т11-ката е съвсем малко по-твърдо дърво, което ще ти се отрази добре на абсолютно всички удари и подобри контрола, но в контра топспините ще ти е нужна добра техника, но пък може лесно да ги контрираш с почти прави удари, ако имаш същата добра техника на ударите..
Аз на БХ винаги търся и ползвам топспина като печеливш удар и с Т11 ми се получава добре..но
Ако си изключително играч само с топспини, това дърво не е за теб..но ако търсиш от всичко , това е дървото, и не е скъпо за своя клас..и е едно от най- леките дървета, понася и по- тежки гуми..

Ако ти трябва мощно дърво за всякаква игра аз мисля че ти трябва скорост от 9 до към 9.3, максимум 9.5.
скованост /гъвкавост, катапулт, по дълго задържане на топчето върху дървото/ - 5.5 до около 6.5 и твърдост на дървото между 5.5 до 7...
Теглото на дървото също не е без значение

Тези данни са дадени към дърветата и от мнения на потребителите, но нищо не е така както ти сам да го опиташ..
Играчите които играта им е изключително от топспини и контратопспини играят с бързи, гъвкави и меки дървета.
Играчите които държат и на подложки, бутане , прави удари, контра удари и топспини намаляват сковаността/гъвкавост/ за сметка на твърдостта.

Така можеш да самоопределиш с какви качества трябва да е дървото ти, да го потърсиш и намериш, да ти пасне...имай предвид, че първото чувство когато опитваш за първи път дърво е често пъти лъжливо...нужни са ти поне 5 тренировки за да разбереш качеството на дървото..така че хич не е лесно да намериш твоето дърво, но пък намериш ли го играта ти бързо се подобрява и удоволствието от това си е голямо..

Последно редактирано от Новобранец (2016-12-05 18:07:19)

Изключен

#5 2016-12-05 21:57:09

MERAKA
Потребител

Мерси за съветите колега.Аз може би не се изразих точно играта ми от всичко топспин,подложки,бутане,прави,сечене,лупове но най-вече при топспин на разтояние 2 до 3 метра ми идва по слабичко,така го усещам.

Изключен

#6 2016-12-05 22:46:26

Новобранец
Потребител
От Лични

MERAKA писа

Мерси за съветите колега.Аз може би не се изразих точно играта ми от всичко топспин,подложки,бутане,прави,сечене,лупове но най-вече при топспин на разтояние 2 до 3 метра ми идва по слабичко,така го усещам.

То аз така и те разбрах, когато ни каза че Приморац ОФФ- ти е бавно..от това си извадих приблизителни заключения за техническите ти умения за игра.. Приморац ОФФ- е идеалното дърво за напредване, за да може играчът да извършва и заучи цялото движение на ръката си за различните удари...след това ниво следва търсене на по- бързо дърво...предполага се, че вече си завършил правилните движения и вече търсиш бързина..
Да Приморац ОФФ- не е бързо дърво, освен това по нашите пазари са пуснати унгарски копия на това дърво, които , казват, също са добри, но това с което аз играх не си заслужи репутацията която му се дава..но не зная по какво се различават..
Приморац ОФФ- дори и с най- бързите гуми не дава нужната бързина за игра от средна дистанция...

Правилно си се ориентирал да търсиш и бързина, ако и си млад това е бъдещето на тениса, то и така си е било..а и само при бързата игра можеш да отренираш и овладееш бърза реакция, което е много важно в тениса..реакацията ни се тренира също както и силовите удари върху топчето..
Ако смяташ че си овладял движенията на всичките си удари до 60%, то скачай смело на най- бързото , но контролно дърво и не бързай да се отказваш, а играй упорито, гарантирам ти успех...с бързината лесно и бързо се се свиква, а съвършената техниката на ударите ще дойде по- късно с времето...

Изключен

#7 2016-12-08 22:52:23

MERAKA
Потребител

Здравейте Новобранец.Сдобих се с едно Т11+ от колегата тук във форума Ventzi_А ,днес го тествах в игра,малко по лека стана ракетата ( 63гр. тежи това Т11+) иначе много наподобява Примораца но като,че е една идея по бързичко.Обаче пак я нямя онази мощ,пак е малко кухо усещането но аз тепърва ще му свиквам. tennis  tennis  tennis

Изключен

#8 2016-12-09 10:32:26

bonchef
Потребител
Registered: 2011-12-01

Няма начин Т11  да не ти бие на кухо защото вътрешните му пластове са балса. Балсовите дървета са много особени не допадат на всеки. Както и друг път съм казвал балсовите дървета катапултират топката на друг принцип. Прочети  из нета за да не стане така, че аз ти налагам мнение. От колко време играеш? Предполагам не повече от 2 години. И двете гуми, които посочваш нямат мощ за игра от средна  дистанция или поне няма да им се отдава лесно. Отделно от това са мисля със средна твърдост т.е. искат значителн одобра техника. Примораца който имаш ти гарантирам, че ти е напълно достатъчен с малко по други гуми. После, една идея по бързо с идентична конструкция е Петър Корбел, което е  ОФФ дърво. Също много добре прието дърво и много използвано. Мощност от средна дистанция казваш. За какви точно удари, контра топспин? Първо, перфектни крака, много добра техника и много добро  чуство за пласиране чак накрая хилката. И Приморац и Корбел са дървета със средна балансираност т.е.  приблизително по равно топспин и подложка. Топспина изисква еластичност подложката се  реализира по добре със сковани дървета. Така, ето ти вариянти, Тимо Бол Спирит, Вискария, Нитаку Акустик, Стига Клипер, Ясака Офанзив. Има още и една камара. Лошото е че не са много евтини дървета.С Ясаката не съм играл, Клипера само съм я опитвал. За другите мога да говоря много, но можеш и сам да прочетеш ревюта. За съжаление в тези ревюта са пречупени личните усещания на  пишештите, гумите с които  е играно  и така не можеш даим разчиташ на 100 %. Аз също съм минал по твоя път. Затова ти казвам, че колкото  по рано спреш толкова повече пари ще си  спестиш. Гарантирам ти също така, че след като си намериш новото дърво и минат  7-8 месеца нещо друго няма да ти хареса в него  и  пак ще искаш да го смениш. Аз така  10 години издържах да играя с едно дърво после го продадох  и още съжалявам. Новия собственик е много доволен.

Изключен

#9 2016-12-09 11:12:51

MERAKA
Потребител

Мерси за изчерпателния коментар,мненията на тези които са ползвали дадени артикули(дървета,гуми и тнт.)са много ценни за такива като нас.Ние правим различни опити и комбинации докато ни пасне на играта и стила.Благодаря Ви!

Изключен

#10 2016-12-09 21:35:00

asse
Потребител
От Sofia
Registered: 2013-06-28

Примораца въпреки, че не е скоростно дърво позволява солидни отигравания на всички удари. В никакъв случай няма усещането за кухота на балсовите дървета. Т 11+ е особено дърво и не пасва на всеки заради липсата на солидност отдалеч и кухотата, но пък е твърде леко дърво и първото впечатление е много подвеждащо приятно. Аз лично харесвам повече чистите дървета т.к. с карбонови и др. не успявам да отигравам  добре и се получава често свличане в мрежата при втора или трета бърза атака, или са много твърди или  времето за контакт с топчето е твърде кратко.

Killerspin Kido 7z
BTY T05
BTY T05

Изключен

Board footer