#1 2016-10-08 13:17:08

NewNoff
Потребител
Registered: 2016-10-08

Съвет за първа хилка /любител/

Здравейте, на 25 съм и играя тенис още от дете зад блока с големите батковци от сутрин до вечер. След това в училище през свободните часове. Печелил съм 2 вътрешни турнира в 11 и 12 клас. Играл съм до сега винаги с измислени готови хилки за 20лв. таван. Относно техника и подход, смея да твърдя, че съм доста напреднал, играех с треньора в училище и се справях доста добре, но не съм играл до сега с хубава хилка, лепена "сглобявана". От всички мои приятели и познати, които играем за удоволствие и на любителско ниво, ги побеждавам лесно. Скоро започнахме да играем с 1 колега. Аз играх с готова Стига хилка, и трябваше с уста преди всяко разиграване да духам в/у гумата, за да и придам поне малко спин. Ударите въпреки това ми се получаваха, както слайс в защита така и що годе спин в атака. Неговата хилка беше Доник 3000 за 100лв, след това реших и аз да си закупя, но се замислих, за съвети от форума, четох доста теми и разбрах, че най-удачният вариант е сам да си "сглобя". Хем може да ми излезе по-евтино, но по-важното е и по-читаво.
Няма да продължавам за напред да играя по турнири и тн и затова искам нещо по-евтино и любителско, с което да мога да разгърна потенциала си.
Бюджет - около 70-80(до 40 за дърво и 2х20 за гума). Вероятно ще намеря нещо по-добро втора употреба за тези пари, но съм фен на новото.
Предимно играя атакуващо добре от  ФХ и БХ, както и по някой път обръщам играта в дадени моменти на Слайсове + контра атака. Може да не се изразявам правилно, но ме разбирате.
Ето и моите идеи:
Дърво: Palio Hidden Dragon http://tennisdiscount.eu/index.php?main … cts_id=399
Гуми: Hidden Dragon x2 (четох, че добре си пасват) http://tennisdiscount.eu/index.php?main … cts_id=359
v.2: Palio CJ-8000 x2
v.3:Friendship Ritc 729-5 "Sensor
Първоначално се бях спрял на Муун, но няма в наличност никъде КАТО НОВА.
Предпочитам и двете страни да са ми еднакъв модел гума. Стилът ми е сходен.
Ясно е. че все още не съм си избистрил играта и няма да успея да намеря точната комплектовка за мен, но с това начало, мисля след някой месец-година да съм обособил вече стилът ми на игра и да знам какво ще е подходящо за игра, за мен.
Благодаря предварително.

Последно редактирано от NewNoff (2016-10-08 13:36:49)

Изключен

#2 2016-10-11 08:04:42

emillio
Потребител
От София
Registered: 2013-10-23

Re: Съвет за първа хилка /любител/

Привет,

Добре си се ориентирал спрямо бюджета си.

Уточни по телефона за готовата хилка дали са я лепили в дискаунта, както би трябвало. Ако е готова фабрична, по - добре си сглоби,

Гумите SJ 8000 Са прилични за преход от фабрична хилка. Тези от линка са ОК от някои други вариаций има и недоволни.

Хиден дракона е за предпочитане особенно за BH. Добра е комбинацията с Palio Emperor Dragon BIOTECH за FH.

Но малко ще е търсене докато свикнеш  wink2  Ще имаш по добра преценка за бъдеще. Не взимай най- дебелите, то под 2,1мм няма в сайта, пак ще е повече хилка от D 3000 biggrin

Готова фабрична не препоръчвам без друго оферират хората безплатно лепене при покупка на 2 гуми и дърво.

Поздрави и дерзай biggrin drinks

LKT Ayous Hinoki                   Против скъпото оборудване за любители !  drinks   
Donic Acuda P2 refurbish       Китайските гуми не са само за Китайци smile
BTY 05FX  refurbish               T11,  H3, TG3

Изключен

#3 2016-10-24 10:19:39

the_shooter
Потребител
От Варна
Registered: 2011-03-06

Бюджета ти е твърде ограничен за да си купиш нещо чувствително по - добро от този Доник 3000, с който си в момента. Моят съвет е да не бързаш с покупките на китайски специалитети. Този път е доста дълъг и скъп. Вярвай ми!
И накрая се стига винаги до скъпо дърво (150+ лв.) и скъпи европейски гуми (50+ лв./бр). Ако не си готов да дадеш около 200+лв. за комбинация (обикновено проблемът е психологически), джиткай с Доника!

TBS / Yasaka Rakza 7 Soft
Mizuno Fortius FT/ Tibhar GRIP S Europe 2,1

Изключен

#4 2016-10-24 10:37:47

the_shooter
Потребител
От Варна
Registered: 2011-03-06

Между другото сега прегледах раздела с обяви и видях че има доста добри предложения за 100-на лева ще си сглобиш доста добра комбинация (много вероятно с дървета и гуми, които са практически нови) превъзхождаща в пъти споменатите от теб китайски алтернативи.

TBS / Yasaka Rakza 7 Soft
Mizuno Fortius FT/ Tibhar GRIP S Europe 2,1

Изключен

#5 2016-11-02 21:30:20

pyrxo
Потребител
Registered: 2009-01-20

Не е така, много силни играчи играят с класически "чисти" дървета, които са сравнително евтини - до 60 лв, а ако са на стига или бътерфлай, са малко по-скъпи. А именно тези скъпите от по 200 лв /с търговските трикове/ я ти паснали, я не. Подобно е положението и при гумите. Аз играя с една средно скъпа гума- на форхенд и другата евтина, като интересното е че по-добрата гума /примерно най-популярните гуми на всяка европейска марка/ се износва, а с китайската може да се играе с години. Важно е постоянството, за да се свикне и изгради стила. И така добрият любител, играл досега с каквато му падне негодна хилка, като качи нивото с новата си хилка може да стане доста неудобен. Имам наблюдения от състезания. А тези готовите /модел не знам си колко хиляди/ са си боклуци, като чуя за 100лв такава хилка ми става смешно. Китайците имат и по 8лв гуми - Меркюри май бяха. Мисълта ми е да не плашите хората - видиш ли, ако нямаш 300лв нищо не става.

Изключен

#6 2016-11-03 15:28:53

asse
Потребител
От Sofia
Registered: 2013-06-28

много силни играчи играят с класически "чисти" дървета,
Да така е - като потвърждение:
На последното ЕП 2016 в Будапеща Емануел Лебесон игра с неговото си чисто дърво на Тибхар - Тибхар Лебесон и стана шампион, което според мен е показателно че важни са уменията на състезателя, отколкото с какво точно играят.

Killerspin Kido 7z
BTY T05
BTY T05

Изключен

#7 2016-11-05 01:59:45

esg85
Потребител
Registered: 2012-04-29

Изключен

#8 2016-11-09 01:07:22

danisius
Потребител
От Бургас
Registered: 2006-03-12

Като за първа хилка това е много добър вариант
http://tennisdiscount.eu/index.php?main … ucts_id=34

Дървото е доста популярно в азия и австралия, имам 7 пластовия вариант Instinct+  и  все още го харесвам.
Гумите също са стават.

Изключен

#9 2016-11-10 13:27:03

Vladimir
Потребител
Registered: 2014-05-04

Съвета ми е да не вземаш китайски гуми. Особено на БХ дори китайците почти не играят. Ако си вземеш ще трябва да си променяш напълно стила на игра и да разчиташ на единични удари. Дървета също. Най добре вземи си ново дърво ALL+ и гуми европейски втора употреба- запазени. Ще ти излезе около 100 лв. но ще ти е приятно да играеш.
Виж дървета и гуми и на сайта ми -  www.tennis-trakia.com

Изключен

#10 2016-11-10 16:28:48

Vladivlad
Потребител
Registered: 2009-12-08

Vladimir писа

Съвета ми е да не вземаш китайски гуми. Особено на БХ дори китайците почти не играят. Ако си вземеш ще трябва да си променяш напълно стила на игра и да разчиташ на единични удари. Дървета също. Най добре вземи си ново дърво ALL+ и гуми европейски втора употреба- запазени. Ще ти излезе около 100 лв. но ще ти е приятно да играеш.
Виж дървета и гуми и на сайта ми -  www.tennis-trakia.com

Добре е да се знае още едно място, където се продават дървета и гуми втора употреба, но за съжаление няма никаква информация за състоянието на предлаганите артикули????
"Запазени" за един означава едно, а за друг друго.

Do or do not. There is no try.
Yoda

Victas Koji Matsushita , FH: Victas 402 Double Extra, 1.8 mm / BH: Raystorm, 1.9 mm

Изключен

Board footer