#1 2016-08-29 19:31:41

lordlosh
Потребител
Registered: 2013-05-02

Тактика срещу играч, който стои близо до масата блокира и сече

Привет. Аз играя предимно с топ спин и въртящи удари, към момента обаче правя доста непредизвикани грешки и имам проблем срещу тактиката, която съм написал в заглавието. Момчето срещу което играя е лимитиран от към технически арсенал, но връща почти всичко и играе преидмно със сечене/слайс, прави удари и предимно блокира като стои близко до масата. Идеи как да подходя за да го победя ?
И разбира се как да спра да правя толкова непредизвикани грешки ?

Изключен

#2 2016-08-29 20:54:36

leviatan
Потребител
Registered: 2012-05-04

Re: Тактика срещу играч, който стои близо до масата блокира и сече

Вариация му е майката. Топ спина ти трябва да има вариативност във фалца, за да може да се лъже. Тоест да не е еднакъв всеки път... Ако успееш да го постигнеш, то ще ти бъде много лесно.

Изключен

#3 2016-08-29 20:57:34

lordlosh
Потребител

Проблем при мен е, че много бъркам ударите с топ спин, ще гледам да правя по-малко непредизвикани грешки и оттам ще дойде подобрението и евентуално и победата.

Изключен

#4 2016-08-30 11:00:35

tweeg
Потребител
От София
Registered: 2012-08-15

Противникът ти да не играе с някой "балатум" и да ти връща "никакви" бавни топки дето ти да ги пращаш в мрежата?

Stiga Clipper (Pen) | Cornilleau Target Pro GT S39 | XIOM Vega Europe

Изключен

#5 2016-08-30 12:00:01

bonchef
Потребител
Registered: 2011-12-01

Мда не си казал с какви гуми играе противника. Много е важно. Второ, щом правиш много непредизвикани грешки  приготви се  да не  го победиш скоро. Пасивната игра е много успешна срещу неукрепнали нападатели. Не трябва да обръщаш внимание на неуспехите и да насочиш вниманието си към усъвършенстване на ударите. Иначе тактиката е да го отдалечиш от масата. Подаваш дълъг сервиз т.е. топването в противниковото поле да е към края на масата. Добре е да е към единия от ъглите. Следващия удар в другия край на масата. Много полезно е да играеш с прави удари т.е.  малко  спин много скорост. Не си казал кое ти е проблема бързо върналата се към теб топка или връщащия се фалц. Опитай да задържиш топката на масата с повече разигравания , къс сечен удар, бутнат дълъг в другия край, още веднъж някакво фалшиво разиграване така , че да принудиш противника да прави крачки. Цели лакътя на противника  в тази позиция се подлага най трудно защото  е нито форхенд нито  бекхенд. Подхвърлена висока топка в бекхендова страна към края на масата. Забележи кога противника ти се чувства по комфортно срещу теб, когато удряш силно или когато играеш пасивно. Ползвай извода за да  удряш съответно ти по различен начин. Забележи  при какви обстоятелства губиш най много  точки. Това , че противника не прави топспин не означава , че е по слаб  от теб. Богатия арсенал от удари изисква и доста повече технически умения и перфектно чувство на ракетата.  Изграден стил с малко на брой удари е много ефективен.

Изключен

#6 2016-08-30 12:19:00

lordlosh
Потребител

Баш с балатум играе, с тия хилки от всичко по левче, които са най-тънкото парче дърво. 99% от ударите му са връщане със сечене с въртене или просто блок. Аз играя с Доник Waldner 600. Иначе ми е ясно, че трябва да подобря ударите си и да намаля грешките, защото това ми изяжда главата. Предполагам, че с повече игра ще се оправят нещата.
Мерси за съветите. След малко ще играем в Люлин и ще ви кажа после как съм се представил. :Д

Изключен

#7 2016-08-30 15:13:11

tweeg
Потребител
От София
Registered: 2012-08-15

Не каза бързи или бавни топки ти се връщат, ама предполагам са бавни.

Подкрепям bonchef за правите топки.
Бърз (за да ти се върне що годе бърза топка), прав (за да е предвидим след удъра в "балатума"), дълъг (за да го избуташ) сервиз. След това отново "млатиш" без спин.

P.S. Срещу такъв противник няма да си подобриш техниката, по-скоро ще се нагодиш към него. По-добре вземете и правете някакви "тренировки" вместо да броите точките.

Последно редактирано от tweeg (2016-08-30 15:44:37)

Stiga Clipper (Pen) | Cornilleau Target Pro GT S39 | XIOM Vega Europe

Изключен

#8 2016-08-30 17:44:08

lordlosh
Потребител

До 6 на 6 игри, бяхме игра за игра, после ме отвя до 15-8 .... Сравнително бавни топки ми връща, според зависи аз с каква скорост му ги пратя.
Има ли тук някой, който има желание някой път да поиграем/потренираме ? Да ми види играта и да каже за какво иде реч.
От София съм.

Последно редактирано от lordlosh (2016-08-30 17:44:23)

Изключен

#9 2016-08-31 10:52:17

Новобранец
Потребител
От Лични
Registered: 2016-06-04

То за топспините ти ясно, ами с правите удари, средно бързи и редувани ФХ БХ как си?
Предполагам, че там имаш проблем? Трябва да ги оттренираш и съществено да ги подобриш, защото без тях само с топспини не става, не само срещу бранител, а въобще като цяло. Намери си партньор и тренирай най- малко месец само прави и кръстосани  удари, и по- малко геймчета игрички..
Местиш ли си хвата на хилката от ФХ и на БХ, предполагам да?..и това е проблем при бързите прави удари кръстосани ФХ БХ. Хубавата новина е че лесно се усвоява с редовни тренировки, стига да имаш желание и търпение да се учиш. Сигурен съм че успехите бързо идват при правилна тренировка..
Принципно се започва с по- бавни дървета и гуми, за да можеш да изпълняваш целите движения и правилно...бързината и силата на фалца ще си дойдат сами после...и чак тогава ще мислиш за дърво и гуми подходящи за стилът на играта ти..
Пожелавам ти успех

Новобранец старша възраст!

Изключен

#10 2016-08-31 11:05:43

nick_wolf1
Потребител
От София
Registered: 2009-08-19

От това, което чета, залагам на варианта, че се биеш сам. Основно заради нестабилна техника. Имал съм и все още го имам същия проблем smile Дори ще си позволя да предположа, че основно губиш точки от неговите пасивни връщания, които ти не можеш да разчетеш какви са като спин, а подозирам, че въртенето е слабо или направо никакво, и също не подхождаш активно към топката. От това, което си описал, мога да допусна, че партньорът ти буквално играе с твоите удари и твоята ракета. Ти зареждаш топката с енергия и въртене, доколкото ти позволяват уменията и екипировката, той подлага или "сече", топките се връщат към теб "умрели" и от тебе се очаква пак да ги заредиш с енергия и въртене по начин, който да е полезен за теб. Другият проблем, който върви ръка за ръка с горния е слабата игра с краката. Играчи като твоя партньор се побеждават като го местиш ти, а не той тебе. Как? Със стабилни удари и активно пласиране - твое и на топката. Като задобрееш в арсенала би трябвало да влезе и вариацията на спина.
Лечението?
Тренировка с треньор или поне с достатъчно грамотен спаринг партньор, който да може консистентно да ти подава топки, за да стабилизираш поне основните удари. После може и с робот и евентуално на стена. Стената ще ти връща само топспините, но пък има предимство, че ще си виждаш ефекта от своя спин при пасивно посрещане.
Ако просто продължиш да натискаш с кривия партньор, в най-добрия случай "ще му намериш цаката", но само доколкото става дума за него и неговата игра. Проблемът е, че в 99.999999999% от случаите при приятелска игра по клубовете хората са основно самоуки, дори и добрите играчи, и дори загряване не се прави нормално, защото никой не може да върне консистентно 10 или 20 прави топки. Затова ти трябва минимум малко по-грамотен партньор, който да е навит да поцъкате малко без да броите точки, просто основни удари.
Писал си, че играете в Люлин? Има се предвид при проф. Градинаров, нали? Аз самият искам да се върна към активната игра след дълго прекъсване и ако клубът работи, мисля да пробвам. Идват почивни дни...

H3N 39, 2.15 || Nittaku Latika FL || Mark V 1.8
H3N 39, 2.15 Prov || TBS FL || Roundell 2.1

Изключен

Board footer