#21 2016-09-07 09:41:49

bonchef
Потребител
Registered: 2011-12-01

Re: Въпроси за тензорните гуми

Лепкавите гуми разчитат на лепкавостта на  горницата за създаване на въртене в топката. Разбира се самото въртене няма как да се получи без намесата на подложката. Тензорите осъществяват въртенето на топката благодарение на по голямата еластичност на двете гуми горница и долница. Като цяло лепкавите гуми са със значително по твърда долница. Обратната връзка на тензорите е значително по добра. Не казвам обаче , че контрола  е  по добър защото според мен не е. Това, че  топ китайците си играят с лепкави и твърди подложки сигурно има някакво значение. Повечето  пишат че при специфичния техен форхенд китайските гуми дават  повече скорост от тензорите. Аз също се питах защо са създадени тези лепкави гуми. Та какво установих. Ако ги ползваш първото нещо е да имаш добра техника. Иначе ударите потъват , излитат  и т.н. Обаче тези гуми на мен ми бяха много удобни при посрещане на сервизи и пасивни отигравания. Самата гума не изхвърля толкова бързо топката както тензорите. Заради твърдостта си предполагам. Също така съм забелязвал, че твърдата гума лесно вади топката  когато правиш топспин на подсечена топка или ако си по далеч от масата. Проблема е обаче, че движението трябва да е безапелационно. Не търпи грешки. Най точни отговори биха дали китайските треньори  и играчи или инженерите дето ги разработват. При презалепянето именно се увеличава еластичността на гумата. Това важи за старите лепила. Те ще добавят скорост в повечето гуми. Най съществено това се забелязва при меките подложки. Подобен ефект имат и разните бустери. Ма не е панацея. Така тунингована гумата трудно се управлява. Лети топката при най малък допир с гумата.

Изключен

#22 2016-09-07 17:20:42

Новобранец
Потребител
От Лични
Registered: 2016-06-04

Re: Въпроси за тензорните гуми

bonchef писа

Лепкавите гуми разчитат на лепкавостта на  горницата за създаване на въртене в топката. Разбира се самото въртене няма как да се получи без намесата на подложката. Тензорите осъществяват въртенето на топката благодарение на по голямата еластичност на двете гуми горница и долница. Като цяло лепкавите гуми са със значително по твърда долница. Обратната връзка на тензорите е значително по добра. Не казвам обаче , че контрола  е  по добър защото според мен не е. Това, че  топ китайците си играят с лепкави и твърди подложки сигурно има някакво значение. Повечето  пишат че при специфичния техен форхенд китайските гуми дават  повече скорост от тензорите. Аз също се питах защо са създадени тези лепкави гуми. Та какво установих. Ако ги ползваш първото нещо е да имаш добра техника. Иначе ударите потъват , излитат  и т.н. Обаче тези гуми на мен ми бяха много удобни при посрещане на сервизи и пасивни отигравания. Самата гума не изхвърля толкова бързо топката както тензорите. Заради твърдостта си предполагам. Също така съм забелязвал, че твърдата гума лесно вади топката  когато правиш топспин на подсечена топка или ако си по далеч от масата. Проблема е обаче, че движението трябва да е безапелационно. Не търпи грешки. Най точни отговори биха дали китайските треньори  и играчи или инженерите дето ги разработват. При презалепянето именно се увеличава еластичността на гумата. Това важи за старите лепила. Те ще добавят скорост в повечето гуми. Най съществено това се забелязва при меките подложки. Подобен ефект имат и разните бустери. Ма не е панацея. Така тунингована гумата трудно се управлява. Лети топката при най малък допир с гумата.

Добре е да зная и за тези разлики. Така или иначе реших, че трябва да ги опитам. Поръчах и утре пристига тази гума:
http://www.tabletennisdb.com/rubber/gewo-flexxon.html
Ще я слагам на дърво ОФ-. Спрях се на нея и заради големият контрол който казват че тя има, освен бързината и тензора...Много се надявам да ми пасне на играта и да не е много мека.       
Аз по принцип преди играех с мека силно лепкава гума, но случайно преди месец попаднах на Урагана 2 Нео-твърда гума...и уж за ФХ пък тя ми лепна на БХ...и като че ли вече предпочитам твърди гуми...но съм наясно и за меките гуми..

" Също така съм забелязвал, че твърдата гума лесно вади топката  когато правиш топспин на подсечена топка или ако си по далеч от масата. Проблема е обаче, че движението трябва да е безапелационно. Не търпи грешки."

Изглежда , че това е много вярно, и ми създава проблеми с ФХ, съмнявах че че тези грешки са от ниското хвърляне на гумата, но вече съм убеден че е от техниката най-вече...За моя ФХ продължавам да търся гумата най- близо до показателите на Т 05, но държа да е тензор...но първо да видя как новата гума ще се държи на ОФ- дървото.. Дърво Т11 и гуми МАРК5 и Урагана 2, ми пасват идеално с малки забележки на ФХ, но като общо ми е нужна още малко скорост за далечните разстояния...та се надявам това да се получи с новата гума на дърво Butterfly Primorac OFF- ... утре, ще пробвам и ще ви кажа.
Поздрави на всички любители на тениса!

Последно редактирано от Новобранец (2016-09-07 17:23:46)

Новобранец старша възраст!

Изключен

Board footer