#11 2016-09-01 00:39:58

emillio
Потребител
От София
Registered: 2013-10-23

Re: Въпроси за тензорните гуми

smile

Това което прочетох за лепилата и гумите е много вярно. 
Затова се появиха гуми подготвени за "Новите лепила" демек на водна основа.

Относно Теншъна съм чел нещо по - друго за Tenergy серията.

T Energy Чисто и просто (кат къпана кука) Молекулите и порите в подложката са така разположени че да се получи обратна "ластична" реакция, ефекта е засилване скоростта на топчето допълнително освен от ръката, още една доза (boost) Ускорение.
Уцелили са точния момент в който образуваната от топчето ямка на проникване в подложката, да си възвърне формата и то с "отскок" в момента когато топчето се отделя да го до избута с леко повдигане над линията на равнината. Съседните притиснати пори пружинират и ускоряват отскока. От там Т енергия.

FX версията за всяка от 4те гуми Tenergy е същата гума като събрата, но подложката е 4° омекотена и мъничко олекотена ~3-4гр.

Така че: "да каже разликата между Тенержи 05 не тензор и Тенержи 05FX-тензор?"   Нещо са се пошегували  tongue  с нашего брата горкия клиент...   

А дали е тензор или не тензор като цяло не споря, факт е че е Еталон за всички играчи и производители. Мнозина я копират, мнозина я гонят но сигурната формула е 110!- явно е трудно да се уцели комбинацията и тия пеперудки не лъжат че са правили не 10 а 11години тестове и настройки за да я приготвят huh Т05 - Т80

LKT Ayous Hinoki                   Против скъпото оборудване за любители !  drinks   
Donic Acuda P2 refurbish       Китайските гуми не са само за Китайци smile
BTY 05FX  refurbish               T11,  H3, TG3

Изключен

#12 2016-09-01 15:43:18

bonchef
Потребител
Registered: 2011-12-01

High Tension  технологията  на Бътерфлай се появи върху опаковките на гумите още с появата на Брайс, Катапулт  и Кермет  или както там се произнася последното. Помня много добре , че това бяха единствените три гуми с този щемпел на опаковката. Не си спомням точната година, но сигурно по любознателните от мен могат да проверят. Поне 10 години , че и повече. Първоначално мисля, че технологията е ръзпъната подложка върху която  се лепи горницата. Т.е. механично опъване на подложката. Впоследствие няма начин да не са работили  и върху веществото на самата гума. Това по което отличаваме съвременния тензор а именно изразително порестата долница на външен вид говоря за пръв път беше описана, като технология на СТИГА в модела им ИНОВА. А именно това, че микромехурчетата в гумата вече не били с отворени стени , а изцяло затворени. Така при натиск от топката свития в мехура въздух при разширение допълнително оказвал въздействие върху топката освен самата гума. Не си спомням да са говорили за смесването на различни по молекулярен състав каучуци. Тензорите може би взимат по нещо от трите технологии, а не само смесването на различните каучуци или добавяне на вещество към  каучука на подложката. За такива като нас това  на дали  е толкова важно. Често съм чувал, че играчите от ранга на Тимо Бол  и братовчедите му използвали специално селектирани за тях гуми от производителя. Какво точно им селектират идея нямам. Чувал съм разни легенди как наш състезател играещ в чужбина докопвал хилката на такъв играч разказвал, че тя нямала нищо общо с продаваните образци от гумите на такива като нас. Па друг такъв как почвал да бие разни други състезатели с такива гуми. Не съм убеден че това е истина.

Изключен

#13 2016-09-02 01:03:58

emillio
Потребител
От София
Registered: 2013-10-23

Относно това че хилката на топ състезател няма нищо общо със продажните артикули съм съгласен.
И при китайците важи 100% Ма Лонг не Играе с H3 нео, Дори ми се струва че има разлика и във продаваните national версии със сини подложки на доста по - висока цена.
Все пак там цял институт им разработва "оръжията"  unsure

Па де да знаеш Китайци - не мож' им хванеш спатиите ,търговия, мераци, ментаци и т.н.  biggrin

LKT Ayous Hinoki                   Против скъпото оборудване за любители !  drinks   
Donic Acuda P2 refurbish       Китайските гуми не са само за Китайци smile
BTY 05FX  refurbish               T11,  H3, TG3

Изключен

#14 2016-09-03 09:25:49

Новобранец
Потребител
От Лични
Registered: 2016-06-04

Новобранец писа

В какво точно е разликата между лепкавите и тензорните гуми?
Кои от двете гуми имат нужда от периодично презалепяне?...

Все още нямам отговор за себе си имат ли нужда от презалепяне тензорните гуми, или разликата между нетензорните и тензорните е точно в това, че нетензорните гуми се отпускат в горния слой от времето, което изисква периодично нова презалепяве за да се изравнят двете напрежения мужду подложката е леко разстегнатата горна гума. А тензорните, и с времето, не получават такива разлики в разтяганията/напрежението/ между гума и подложка.
Разбира се че нетензорната гума става за игра и без презалепяне, но тя бързо сваля около 10-20 % от качествата си...и това може да не си личи с бутане с пръстите на ръката, да е мека и да има съпротивление, но при време на игра си личи...и заради това се налага периодичното презалепяне на нетензорните гуми...
...И пак да кажа, че тензорните гуми поради технологичните си качества на тензор, с времето не получават такова напрежение между подложката и горната гума: /от времето и играта горната гума се разстяга, а долната стои стегната от лепилото и от това се получава напрежение между подложка и гума, което намалява качествата на гумата/. Това е избегнато чрез тензор, структурата на тензорните гуми.

Това са моите предположения, в които не съм съвсем сигурен и заради това зададох тези въпроси.
Ако се окажа прав, аз ще се ориентирам към тензорните гуми, защото макар и по- скъпи, те запазват по дълго качествата си без да имат нужда от периодично презалепяне..?

Последно редактирано от Новобранец (2016-09-03 09:28:21)

Новобранец старша възраст!

Изключен

#15 2016-09-03 12:35:59

Vladivlad
Потребител
Registered: 2009-12-08

Мислите за "напрежението между подложката и горната гума" водят единствено до главобол, не и до повишаване качеството и удоволствието от играта.

Новобранец писа
Новобранец писа

В какво точно е разликата между лепкавите и тензорните гуми?
Кои от двете гуми имат нужда от периодично презалепяне?...

Все още нямам отговор за себе си имат ли нужда от презалепяне тензорните гуми, или разликата между нетензорните и тензорните е точно в това, че нетензорните гуми се отпускат в горния слой от времето, което изисква периодично нова презалепяве за да се изравнят двете напрежения мужду подложката е леко разстегнатата горна гума. А тензорните, и с времето, не получават такива разлики в разтяганията/напрежението/ между гума и подложка.
Разбира се че нетензорната гума става за игра и без презалепяне, но тя бързо сваля около 10-20 % от качествата си...и това може да не си личи с бутане с пръстите на ръката, да е мека и да има съпротивление, но при време на игра си личи...и заради това се налага периодичното презалепяне на нетензорните гуми...
...И пак да кажа, че тензорните гуми поради технологичните си качества на тензор, с времето не получават такова напрежение между подложката и горната гума: /от времето и играта горната гума се разстяга, а долната стои стегната от лепилото и от това се получава напрежение между подложка и гума, което намалява качествата на гумата/. Това е избегнато чрез тензор, структурата на тензорните гуми.

Това са моите предположения, в които не съм съвсем сигурен и заради това зададох тези въпроси.
Ако се окажа прав, аз ще се ориентирам към тензорните гуми, защото макар и по- скъпи, те запазват по дълго качествата си без да имат нужда от периодично презалепяне..?

Do or do not. There is no try.
Yoda

Victas Koji Matsushita , FH: Victas 402 Double Extra, 1.8 mm / BH: Raystorm, 1.9 mm

Изключен

#16 2016-09-03 20:33:32

Новобранец
Потребител
От Лични

"Мислите за "напрежението между подложката и горната гума" водят единствено до главобол, не и до повишаване качеството и удоволствието от играта."

Да....темата за мисленето не е за този форум, но щом ти е интересно аз мога професионално да ти отговоря на всички въпроси които имаш за ползите и вредите от мисленето.
Накратко и общо мога да ти отговоря, че между мисленето на глупавия човек и не мисленето на  умрелия няма никаква разлика. Общото е, че и двата вида нищо не усещат, но около тях всички страдат.

Темата тук е за разликите в двата вида гуми..но пък стана интересно!

А ти как реши, че ще имаме главобол?   drinks

Изключен

#17 2016-09-04 07:56:22

Vladivlad
Потребител
Registered: 2009-12-08

Съдейки по реакцията ти вече имаш главобол. По твоята логика това  означава, че си жив, така че радвай се. А, може и да си в матрицата, така че всъщност да няма за какво толкова да се радваш.
Ама нека оставим различните видове мислене настрана. Освен ако не играете с 39 мм топка на професионално равнище, влиянието на "напрежението между подложката и горната гума" няма никакво значение за самата игра.

Новобранец писа

"Мислите за "напрежението между подложката и горната гума" водят единствено до главобол, не и до повишаване качеството и удоволствието от играта."

Да....темата за мисленето не е за този форум, но щом ти е интересно аз мога професионално да ти отговоря на всички въпроси които имаш за ползите и вредите от мисленето.
Накратко и общо мога да ти отговоря, че между мисленето на глупавия човек и не мисленето на  умрелия няма никаква разлика. Общото е, че и двата вида нищо не усещат, но около тях всички страдат.

Темата тук е за разликите в двата вида гуми..но пък стана интересно!

А ти как реши, че ще имаме главобол?   drinks

Do or do not. There is no try.
Yoda

Victas Koji Matsushita , FH: Victas 402 Double Extra, 1.8 mm / BH: Raystorm, 1.9 mm

Изключен

#18 2016-09-05 13:36:14

Новобранец
Потребител
От Лични

Vladivlad писа

Съдейки по реакцията ти вече имаш главобол. По твоята логика това  означава, че си жив, така че радвай се. А, може и да си в матрицата, така че всъщност да няма за какво толкова да се радваш.
Ама нека оставим различните видове мислене настрана. Освен ако не играете с 39 мм топка на професионално равнище, влиянието на "напрежението между подложката и горната гума" няма никакво значение за самата игра.

То ако нямаше значение нямаше и да има нужда периодично нетензорните гуми да се презалепят, предимно преди състезание..

Изключен

#19 2016-09-05 16:23:51

Lao Bao
Потребител
От София
Registered: 2009-06-21
facebook профил

Ако подложката се тунингова свръх нормата (индивидуална за всяка гума), твърде е възможно горницата да се отлепи от долницата. Често срещан (д)ефект при Хайфу и Ксиом.

Изключен

#20 2016-09-05 20:47:29

Новобранец
Потребител
От Лични

Lao Bao писа

Ако подложката се тунингова свръх нормата (индивидуална за всяка гума), твърде е възможно горницата да се отлепи от долницата. Често срещан (д)ефект при Хайфу и Ксиом.

Имаш предвид от производителя ли, или ако аз се опитвам да я тунинговам?

Ти имаш голям опит в тениса, какво ти е мнението за тези две гуми?
Gewo / Flexxon  за БХ и Gewo / Hype XT Pro 50  за ФХ, поставени на дърво ОФ минус -чисто дърво?
Набелязах ги, но малко информация имам за тях, освен това което казва производителя?..и това ме притеснява

Изключен

Board footer