#21 2016-08-11 15:10:44

asse
Потребител
От Sofia
Registered: 2013-06-28

Re: Хвърлянето на гумите?

Да приспособиш играта си спрямо гумата или комбинацията, която имаш дали не изисква повече умения от това да търсиш подходящите гуми за играта си?
Смяната на комбинациите със сигурност не работи за усъвършенстване на ударите, но ако вече си ги овладял ще виждаш силните и слаби страни по-добре. Като цяло не е измислена универсална гума подходящо за всички видове удари и стилове в тениса на маса.

Killerspin Kido 7z
BTY T05
BTY T05

Изключен

#22 2016-08-11 15:52:00

neon
Потребител
Registered: 2006-12-29

За гумите 05, не се сърди колега емилио, прости си чешем езиците  drinks , та за гумите от ровенето ми из нета а то е доста, сигурно затова не мога добре да играя rofl съм останал с впечатление че на бекхенд се слага по-вече 64-орката. за отделните играчи кой с какво играе... нема да спорим, за тези които по дефолт си играят с еднакви гуми също, но останалите слагат 64 на бекхенд с ниска дъга на летеж, когато четеш ревю на 64 най-честото което четеш е perfect for backhend, петицата е евро-джап съперник на хурикане 3 нео с която доста китайци играят на форхенд. тези гуми дават много спин и искат по широко движение, поради тази причина много рядко ще видиш китаец да игра с хурикане 3 нео на бекхенд, което е досдта разпространено в България .... не знам поради каква причина ... може би защото така им харесва на хората rolleyes , аз лично доста години се мъчих с петицата, харесва ми няма спор, но е силна гума за играч на моето аджамийско ниво и наистина на  бехенд искарвах доста навън и високи ги вдигах, успех братлета  drinks

Изключен

#23 2016-08-11 16:03:36

bonchef
Потребител
Registered: 2011-12-01

На БХ Урагани слагат такива  като  нас. От сериозните играчи няма кой да видиш с Ураган на БХ. И не само това  но  аз не се сещам някой  от висша лига въобще  да играе с Ураган  и  от ФХ. 05 си иска доста техническа подготовка и крака ако искаш да ползваш всичко. Друг е въпроса , че много от нашего брата играят с нея  но колко я ползват е друг въпрос. И аз съм я опитвал и на мен ми харесваше до момента в който  не сложих саунд гуми на друго дърво  и видях, че така вкарвам много повече топки. Чистия кеф от играта и печеленето са различни неща.

Изключен

#24 2016-08-11 17:41:43

Новобранец
Потребител
От Лични
Registered: 2016-06-04

За гумите всички сме на едно мнение..Прави ми впечатление, че Айнщайн не е бил известен тенисист, но и той е казал, че всичко е относително, а нашият Мечо Пух казва че всяко нещо струва друго нещо.
Да вкарам и малко шега в сериозното ни хоби...и да заминавам да се потя в залата за тенис..

За БХ вече се спрях на МАРК 5, друга повече няма да пробвам...Тази вечер ще я пробвам по-подробно  за форхенд..и ако ми харесва как се държи на всички видове удари ще я взема в 1.5 дебелина, защото ми се струва мека гума за ФХ...

А какво би се случило с ФХ ако му поставя Ураган на 1.5мм?
Или за ФХ да си взема една нова Т 05, че тази се повреди от много лепене и разлепяне..
..айде пак започвам с моите проби и любопитство..трябва да се отърва от това нещо..

Пък за лепилото не ми се говори..старото беше яко като твърда гума и ускоряваше яко гумите и няма разлепяне после...Взех си еволюшъна 110 м.л за 30лв..и там чудеса..отворих го и от него потече рядко като вода, бръкнах в шишенцето с една тел и на дъното камък, лепилото засъхнало като че да е на моите години...бърках бърках докато се съмна и се получи много гъста каша с гъсти топчета из нея..налях вода малко и продължих да бъркам, зърната станаха като прах...и така залепих..сега на гъстота е нормално но всяка сутрин разбивам тубата като я клатя, на маймуна станах..хубавото което ме успокоява от цялата история е, че не спирам да псувам...
Не съм ли за оплакване?
На това всичкото отгоре, сега вместо да си пия ракията на хладно под асмата, аз отивам да се потя в залата...шегувам се с истината си...до къде я докарах на стари години..че то любовницата ми излиза по-евтино и не ми прави такива проблеми.. и тя ми казва че с тези пари дето ги дадох за дървета, гуми и лепило можело да си имплантира нови хубави цици..айде, нека си пожелаем здраве и успехи..

Новобранец старша възраст!

Изключен

#25 2016-08-11 20:20:23

Vladivlad
Потребител
Registered: 2009-12-08

Не знам кои са тези капацитети, които твърдят, че на Овчаров форхендът му бил по-силният удар. Че той е всеизвестен именно с това, че няма форхенд и че се движи като нещо средно между тиранозавър Рекс и Робокоп. Напротив. Именно бекхендът му е силата и с него успява да тормози дори и китайците.
В момента най-комплексни/добри бекхенди имат  Джикъ и младият Фан Жендонг. Затова Джикъ вече направи един голям шлем и с нетърпение очаквам  тази нощ да финализира и втория. Ма Лонг загуби няколко важни мача срещу Ван Хао главно заради по-слабия си бекхенд в онези години и ако загуби финала в Рио нощес, пак ще е заради това.

emillio писа
asse писа

Освен Каркашевич, типично Бекхендови играчи са Дима Овчаров и Калиникос Креанга. Овчаров отиграва бекхенд флип над масата и от форхендовата страна.

Марк 5 е спокойна контролна гума за олраунд играчи от средна и близка дистанция. Използват я за бекхенд. Пробвай я на по-бързо дърво.

За Овчаров и Креанга съм на малко по - друго мнение.

И двамата играят двустранно! Нямат нищо общо с Каракашевич, който се стреми да изтласка играта на Бекхенд.
Креанга има/имаше уникален удар на БХ с високо вдигнат лакът. Уникален само при него много силен удар от БХ, но и също Така има страхотно бърз удар ot ФХ. със скъсено бързо движение.

Овчаров също има специфичен бекхенд но на него по - скоро му е по - слабия удар. Коментирал съм го с капацитети в тениса и определено съм на мнение че от малък е заучил не най- правилното движение, което и до ден днешен му създава малко проблеми. За сметка на това е много бърз и има убийствен ФХ. Дледал съм го в руското първенство срещу А.Шибаев и др. Прави топспин разиграване със голяма скорост, на което другите отвръщат добре. На поредния удар нанася повече смаш удар които е с почти 2на скорост, хваша се от опонента, но от скоростта пада зад масата. Въпреки че е много силен играч става плячка за много майстори на спорта, които му познават играта. Последно ме изненада че Самсонов го отстрани на Олимпиадата, прогнозирах 55/45 мача в полза на Дима, най малко заради разликата в годините, но уви опита и гения на Самсонов се наложиха още веднъж.  tennis   biggrin

Do or do not. There is no try.
Yoda

Victas Koji Matsushita , FH: Victas 402 Double Extra, 1.8 mm / BH: Raystorm, 1.9 mm

Изключен

#26 2016-08-11 22:52:42

neon
Потребител

Новобранец писа

За гумите всички сме на едно мнение..Прави ми впечатление, че Айнщайн не е бил известен тенисист, но и той е казал, че всичко е относително, а нашият Мечо Пух казва че всяко нещо струва друго нещо.
Да вкарам и малко шега в сериозното ни хоби...и да заминавам да се потя в залата за тенис..

За БХ вече се спрях на МАРК 5, друга повече няма да пробвам...Тази вечер ще я пробвам по-подробно  за форхенд..и ако ми харесва как се държи на всички видове удари ще я взема в 1.5 дебелина, защото ми се струва мека гума за ФХ...

А какво би се случило с ФХ ако му поставя Ураган на 1.5мм?
Или за ФХ да си взема една нова Т 05, че тази се повреди от много лепене и разлепяне..
..айде пак започвам с моите проби и любопитство..трябва да се отърва от това нещо..

Пък за лепилото не ми се говори..старото беше яко като твърда гума и ускоряваше яко гумите и няма разлепяне после...Взех си еволюшъна 110 м.л за 30лв..и там чудеса..отворих го и от него потече рядко като вода, бръкнах в шишенцето с една тел и на дъното камък, лепилото засъхнало като че да е на моите години...бърках бърках докато се съмна и се получи много гъста каша с гъсти топчета из нея..налях вода малко и продължих да бъркам, зърната станаха като прах...и така залепих..сега на гъстота е нормално но всяка сутрин разбивам тубата като я клатя, на маймуна станах..хубавото което ме успокоява от цялата история е, че не спирам да псувам...
Не съм ли за оплакване?
На това всичкото отгоре, сега вместо да си пия ракията на хладно под асмата, аз отивам да се потя в залата...шегувам се с истината си...до къде я докарах на стари години..че то любовницата ми излиза по-евтино и не ми прави такива проблеми.. и тя ми казва че с тези пари дето ги дадох за дървета, гуми и лепило можело да си имплантира нови хубави цици..айде, нека си пожелаем здраве и успехи..

drinks

Последно редактирано от neon (2016-08-12 10:44:25)

Изключен

#27 2016-08-11 22:59:30

neon
Потребител

Vladivlad писа

Не знам кои са тези капацитети, които твърдят, че на Овчаров форхендът му бил по-силният удар. Че той е всеизвестен именно с това, че няма форхенд и че се движи като нещо средно между тиранозавър Рекс и Робокоп. Напротив. Именно бекхендът му е силата и с него успява да тормози дори и китайците.
В момента най-комплексни/добри бекхенди имат  Джикъ и младият Фан Жендонг. Затова Джикъ вече направи един голям шлем и с нетърпение очаквам  тази нощ да финализира и втория. Ма Лонг загуби няколко важни мача срещу Ван Хао главно заради по-слабия си бекхенд в онези години и ако загуби финала в Рио нощес, пак ще е заради това.

emillio писа
asse писа

Освен Каркашевич, типично Бекхендови играчи са Дима Овчаров и Калиникос Креанга. Овчаров отиграва бекхенд флип над масата и от форхендовата страна.

Марк 5 е спокойна контролна гума за олраунд играчи от средна и близка дистанция. Използват я за бекхенд. Пробвай я на по-бързо дърво.

За Овчаров и Креанга съм на малко по - друго мнение.

И двамата играят двустранно! Нямат нищо общо с Каракашевич, който се стреми да изтласка играта на Бекхенд.
Креанга има/имаше уникален удар на БХ с високо вдигнат лакът. Уникален само при него много силен удар от БХ, но и също Така има страхотно бърз удар ot ФХ. със скъсено бързо движение.

Овчаров също има специфичен бекхенд но на него по - скоро му е по - слабия удар. Коментирал съм го с капацитети в тениса и определено съм на мнение че от малък е заучил не най- правилното движение, което и до ден днешен му създава малко проблеми. За сметка на това е много бърз и има убийствен ФХ. Дледал съм го в руското първенство срещу А.Шибаев и др. Прави топспин разиграване със голяма скорост, на което другите отвръщат добре. На поредния удар нанася повече смаш удар които е с почти 2на скорост, хваша се от опонента, но от скоростта пада зад масата. Въпреки че е много силен играч става плячка за много майстори на спорта, които му познават играта. Последно ме изненада че Самсонов го отстрани на Олимпиадата, прогнозирах 55/45 мача в полза на Дима, най малко заради разликата в годините, но уви опита и гения на Самсонов се наложиха още веднъж.  tennis   biggrin

рулс  жъкъ. ма лонга му крета психиката drinks

Изключен

#28 2016-08-11 23:48:26

emillio
Потребител
От София
Registered: 2013-10-23

Гледах няколко мача на Овчаров през последните 2 години и наистина има усъвършенстван БХ от времето когато говорихме, изобщо играта му градира. Треньорите с които коментирах тогава се намираха в залата на НСА и определено ги уважавам. Контекста беше за неправилно заучени при малдежите движения, които в последствие много по - трудно се коригират. Каквото и да говорим за състезател в TOP 10 е условно, няма слаби удари в буквалния смисъл.  Много го харесвам като един от малкото европейци, които имат победа срещу Топ китайски играчи. Въпреки че  в момента няма особенни шансове срещу никой от Top китайската четворка. Но там са нещо извънземни техника до съвършенство и способност да сменят стратегията по време на мачовете. Доста срещи гледах, където губят първите 2 гейма и после обръщат безпощздно мача. tongue  biggrin В последния вече няма равностойна игра а направо "Наказание" за противника. Играчи като Джун Мицутани и Димитрий Овчаров са способни да победят почти всеки! Но срещу Ма Лонг, Шу Шенг Джан Джике и Фан Цендонг изглеждат като ученици които получават урок по  tennis  huh  blink

LKT Ayous Hinoki                   Против скъпото оборудване за любители !  drinks   
Donic Acuda P2 refurbish       Китайските гуми не са само за Китайци smile
BTY 05FX  refurbish               T11,  H3, TG3

Изключен

#29 2016-08-12 10:13:17

bonchef
Потребител
Registered: 2011-12-01

Аз принципно много дълго не гледам тенис на маса. В подкрепа на казаното от Емилио обаче вчера пуснаха откъс от срещата на Самсонов с Жан Жи Къ  или както там се казва. Самсонов съм го запомнил с перфектния усет към топката. Не му е проблем да подлага противников топспин. Обаче ебати и гадния китаец изпращи ли я на форхенд тая топка и гледам  как Самсонов изпадаше в затруднение. Де не я уцелва де  я плюеше някъде. Дори да вкара нещо онзи бързо настига втората  и няма прошка. Ми  те  така много тренират, по младички са.

Изключен

#30 2016-08-12 14:07:56

emillio
Потребител
От София
Registered: 2013-10-23

Ами като им гледах тренировките за световното в тубата бая фанелки са изтискали, а са и без това клющавички  tongue  и много подвижни. И като сметна че само част от тренировките съм видял... мнооого  tennis  tennis  tennis  tennis  tennis  ohmy  се е изтренирал за да няма кой в света да ги спре - резултата 2ма Китайци в групите - 2 ма на Масата за златото.  ohmy  <_<

LKT Ayous Hinoki                   Против скъпото оборудване за любители !  drinks   
Donic Acuda P2 refurbish       Китайските гуми не са само за Китайци smile
BTY 05FX  refurbish               T11,  H3, TG3

Изключен

Board footer