#11 2016-08-10 09:56:09

bonchef
Потребител
Registered: 2011-12-01

Re: Хвърлянето на гумите?

Браво новобранец. Щом това което ми описваш ти се получава те съветвам при многобройните  си опити да опиташ една мека гума на БХ  и да видиш разликата. Докопай една саунд версия от някой може и на старо. Защо казвам, че с твърда гума трудно се играе на БХ  имам предвид  топспин , а не само подложка.  Защото  твърдата гума трудно се деформира т.е. иска силен удар. А движението от БХ  , като цяло е по късо. От това което ми описваш по скоро типът на удара който се получава изненадва играчите, не неговата острота. Ето игрова ситуация: Подали са ти удобна топка да реализираш бекхендов топспин. Ти посягаш, ръката слиза под нивото на масата и тръгва рязко нагоре. Играча отсреща се приготвя да посрещне, като в 90 процента от случаите първоначалното  очакване е да се подложи  идващата топка. Вместо това обаче към играча излита нещо средно между балон и топспин и цопва в края на ъгълът към бекхенда му. Ако насреща си нямаш пъргав млад състезател да се премести с крака и да цапне топката с форхенд защото отиграването на тази висока топка с бекхенд от посрещащия в доста случаи е грешка. Ти си постигнал изненадата и посрещащия хем вижда високата топка  и  иска да я цапне хем му пада на неудобно място па и краката ако не отскочат веднага и  грешката  е станала. 10 изречения, които отнемат много повече време да прочетеш отколкото да се реализира това което пиша. Марк 5 който очакваш ще те зарадва и разочарова. За съвременните  гуми  това е твърде спокойна гума. Съвсем линейна. Ще имаш повече сигурност и значително по малко фалц от урагана при идентични удари. Предполагам обаче, че с него ще вкараш повече топки в масата.
Относно Тенержи за БХ предполагам тези ,които играят с двустранен топспин ще предпочетат 05 ,другите искащи повече контра игра ще предпочетат 64. За да не слагат 05 на форхенд явно техните урагани с нещо ги превъзхождат. За съжаление в моите ръце не е попадал такъв ураган предполагам и във вашите.

Изключен

#12 2016-08-10 10:52:17

asse
Потребител
От Sofia
Registered: 2013-06-28

Освен Каркашевич, типично Бекхендови играчи са Дима Овчаров и Калиникос Креанга. Овчаров отиграва бекхенд флип над масата и от форхендовата страна.

Марк 5 е спокойна контролна гума за олраунд играчи от средна и близка дистанция. Използват я за бекхенд. Пробвай я на по-бързо дърво.

Последно редактирано от asse (2016-08-10 10:53:11)

Killerspin Kido 7z
BTY T05
BTY T05

Изключен

#13 2016-08-10 21:44:04

Новобранец
Потребител
От Лични
Registered: 2016-06-04

bonchef писа

..... Ето игрова ситуация: Подали са ти удобна топка да реализираш бекхендов топспин. Ти посягаш, ръката слиза под нивото на масата и тръгва рязко нагоре. Играча отсреща се приготвя да посрещне, като в 90 процента от случаите първоначалното  очакване е да се подложи  идващата топка. Вместо това обаче към играча излита нещо средно между балон и топспин и цопва в края на ъгълът към бекхенда му. Ако насреща си нямаш пъргав млад състезател да се премести с крака и да цапне топката с форхенд защото отиграването на тази висока топка с бекхенд от посрещащия в доста случаи е грешка. Ти си постигнал изненадата и посрещащия хем вижда високата топка  и  иска да я цапне хем му пада на неудобно място па и краката ако не отскочат веднага и  грешката  е станала. 10 изречения, които отнемат много повече време да прочетеш отколкото да се реализира това което пиша. Марк 5 който очакваш ще те зарадва и разочарова. За съвременните  гуми  това е твърде спокойна гума. Съвсем линейна. Ще имаш повече сигурност и значително по малко фалц от урагана при идентични удари. Предполагам обаче, че с него ще вкараш повече топки в масата.
Относно Тенержи за БХ предполагам тези ,които играят с двустранен топспин ще предпочетат 05 ,другите искащи повече контра игра ще предпочетат 64. За да не слагат 05 на форхенд явно техните урагани с нещо ги превъзхождат. За съжаление в моите ръце не е попадал такъв ураган предполагам и във вашите.

По думите ни..нещо не е наред..или с нас или с гумите..казваш:"...Ти посягаш, ръката слиза под нивото на масата и тръгва рязко нагоре. Играча отсреща се приготвя да посрещне, като в 90 процента от случаите първоначалното  очакване е да се подложи  идващата топка.Вместо това обаче към играча излита нещо средно между балон и топспин и цопва в края на ъгълът към бекхенда му."
Виж като кажа топспин това означава силно завъртяна топка с горно въртене, а като кажа че е много силно въртене та чак топчето се люлее, това означава че това не е нещо средно между балон и спин. Щом мога и го правя като основен удар със всякакви гуми, ти сам се досети какво се получава с подходящата гума и дърво..не не, не съм още резултатен играч, на средно ниво съм, но играя еднакво и със силни и със слаби играчи..трети месец съм в залата и вече мога да кажа че съм над средното ниво в клуба, изненадващо много бързо си възвръщам играта от миналото след дългото прекъсване.... както и да е..доста гуми  смених , и различни...Сега съм на мнение че за моята игра Урагана за ФХ и МАРК петицата за БХ, но на ОФ плюс дърво, са идеалната комбинация за мен..Днес пробвах МАРК на БХ и съм изключително доволен..намирам само иден недостатък на тази гума..и то е че при влага в залата гумата губи всякакво сцепление и постоянно трябва да се подсушава с кърпа, тампон или памук..ще го понеса, не всеки път е влага... ще пратя видео при първа възможност...

Новобранец старша възраст!

Изключен

#14 2016-08-10 21:53:25

Новобранец
Потребител
От Лични

asse писа

Освен Каркашевич, типично Бекхендови играчи са Дима Овчаров и Калиникос Креанга. Овчаров отиграва бекхенд флип над масата и от форхендовата страна.

Марк 5 е спокойна контролна гума за олраунд играчи от средна и близка дистанция. Използват я за бекхенд. Пробвай я на по-бързо дърво.

Точно така, дървото ми е ОФ плюс и то с голям контрол, твърдо и еластично едновремено....какво да правя аз на моята възраст от далечна дистанция..въпреки че и МАРК  и Урагана работят и от далечна дистанция на моето дърво, но си личи, че от далечна дистанция не са гуми за далечна дистанция, но и там работят..Урагана е върхът за подложка, МАРК е върхът за начален и продължителен спин, и двете имат голям контрол и достатъчно скорост, и не са скъпи, едната е лека гума а другата не е лепкава..получава се добра комбинация за мен...Доволен съм че попаднах на тази комбинация

Изключен

#15 2016-08-10 22:22:44

neon
Потребител
Registered: 2006-12-29

emillio писа
neon писа
Новобранец писа

Яка статия, много добре формулирано, и полезно четиво за хобито ни..

В момента при мен, пасивният и активният контрол, са на първо място..това са окончателните ми заключения за личната ми игра..ако те ще са компромисът към намалени  скорост и спин, то аз мога да го приема без проблеми..
Ще поиграем и ще видим..

здр братлета, доколкото знам петицата не е предпочитана за бекхенд, а за форехенд, нито един китаец (доколкото знам) не играе на бедхенд с 05. европейците които си играят с еднакви гуми играят с 05 и на бекхенд. на бекхенд се предпочита 64 с нисък ъгъл на летеж. много на скоро някои китайски състезатели махнаха 64 отворката и си сложеха некви хурикане 3 с подложка 50 ...... ако се не лъжа. петицата е мощна топ спинджийска гума за форхнед съизмерима с хурикане 3 и играе много добре когато има спин, за права игра е трудна .... както и хурикане 3 нео. виждал съм китайци мазни да забиват като обръщат на бекхенд гумата защото форхенд гумата им е трудна за драйф. наздраве братлета drinks

Neon Не дей така братле ... Гледай срещи и чети biggrin

http://forum.tabletennis-bg.org/img/332 … ma-bat.jpg

Здравейте братлета, нито ма лонг, нито жъкъ играят с петицата на бекхенд, до скоро всички предпрочитаха 64, drinks

Ето ти нагледен пример, "Дългия" яко праска FH с черната BH с 5цата съвсем не отскоро поне от 2011г. а всички в националния и провинциалния на Китай са с почти същата комбинация, някои вместо H3 ползват DHS TG 2-3. Xu Xin Беше със Stiga Boost TX и я смени с Т05 преди 2-3 години HF му е все H3.  Само Zhang Jike uses a black DHS Neo Hurricane III National Version (Blue Sponge) for his forehand and a red Butterfly Tenergy 64 for his backhand.

Equipment and sponsor
Ma Long has been varying his forehand rubber in recent times, but he is currently using the DHS Neo Hurricane III on the forehand. His backhand rubber is the one of the Tenergy series. The 05 version. Ma is using the DHS Hurricane Long 3 blade.
Fang Bo plays with Tenergy 05 on the backhand and the DHS Neo Hurricane III on the forehand
Timo Boll plays with Tenergy 05 on the backhand and forehand using a Timo Boll Blade Series of which is the ALC.
От европейските играчи яко се ползва T05 И на BH и на FH Кой как предпочита според играта си.

biggrin Най- отявления Backhand играч за който се сещам -  Александър Каракашевич също е с Т05 на BH+FH

Здр. братлета, нито ма лонг , нито жъкъ играят с 05 на бекхенд, до съвсем скоро и двата играеха с 64 на бекхенд,  drinks , тия снимки дето ги постваш нямат нищо общо с действителността.
Във mytabletennis.net има тема със снимки от срещите между почивките и по дати. 64 рулс на бекхенд. Това е доста известно петицата не е предпочитана гума за бекхенд, а 64  rolleyes  drinks

Последно редактирано от neon (2016-08-10 22:28:26)

Изключен

#16 2016-08-10 22:26:15

emillio
Потребител
От София
Registered: 2013-10-23

asse писа

За Овчаров и Креанга съм на малко по - друго мнение.

И двамата играят двустранно! Нямат нищо общо с Каракашевич, който се стреми да изтласка играта на Бекхенд.
Креанга има/имаше уникален удар на БХ с високо вдигнат лакът. Уникален само при него много силен удар от БХ, но и също Така има страхотно бърз удар ot ФХ. със скъсено бързо движение.

Овчаров също има специфичен бекхенд но на него по - скоро му е по - слабия удар. Коментирал съм го с капацитети в тениса и определено съм на мнение че от малък е заучил не най- правилното движение, което и до ден днешен му създава малко проблеми. За сметка на това е много бърз и има убийствен ФХ. Дледал съм го в руското първенство срещу А.Шибаев и др. Прави топспин разиграване със голяма скорост, на което другите отвръщат добре. На поредния удар нанася повече смаш удар които е с почти 2на скорост, хваша се от опонента, но от скоростта пада зад масата. Въпреки че е много силен играч става плячка за много майстори на спорта, които му познават играта. Последно ме изненада че Самсонов го отстрани на Олимпиадата, прогнозирах 55/45 мача в полза на Дима, най малко заради разликата в годините, но уви опита и гения на Самсонов се наложиха още веднъж.  tennis   biggrin

Последно редактирано от emillio (2016-08-10 22:26:44)

LKT Ayous Hinoki                   Против скъпото оборудване за любители !  drinks   
Donic Acuda P2 refurbish       Китайските гуми не са само за Китайци smile
BTY 05FX  refurbish               T11,  H3, TG3

Изключен

#17 2016-08-11 09:35:24

bonchef
Потребител
Registered: 2011-12-01

Креанга поне по разни реклами, които съм гледал мисля, че играе с Брайсове от двете страни. Може обаче нещо  да е сменил. За новобранеца- брат ще  ми е драго  да наблюдавам играта ти, а също и да  поиграем. Не споря с теб за изпълнението на ударите ти  нито  за поведението на топката след това. За толкова години игра люлеене на топката от фалц съм виждал само след отразяване  от треви. Чисто  физически при въртенето на топката около  оста си както това става от топспин или подсичане летежа е стабилизиран ако мога така да се изразя. При теб обаче може  и да е друго знам ли всеки е различен. Щом ти носи резултатност така играй, но явно биомеханиката на удара  ти е такава. Каквото и да се случва високо отскочилата и приземила се топка в бекхенда на противника е трудна за отиграване макар на пръв поглед да изглежда лесна топка. Аз например винаги бъркам ако се получи така в игра просто  не чакам високи топки.

Изключен

#18 2016-08-11 10:19:30

emillio
Потребител
От София
Registered: 2013-10-23

Привет, без да споря с никой, или каквото и да било, да попитам:
Да няма люлеене от криво топче ?  wink2  biggrin

Случва се поне в една посока да е кривоч и се поучава много интересно като го завърти спина  tongue

LKT Ayous Hinoki                   Против скъпото оборудване за любители !  drinks   
Donic Acuda P2 refurbish       Китайските гуми не са само за Китайци smile
BTY 05FX  refurbish               T11,  H3, TG3

Изключен

#19 2016-08-11 12:12:30

Новобранец
Потребител
От Лични

emillio писа

Привет, без да споря с никой, или каквото и да било, да попитам:
Да няма люлеене от криво топче ?  wink2  biggrin

Случва се поне в една посока да е кривоч и се поучава много интересно като го завърти спина  tongue

Има люлеене и от криви топчета, но то е малко по друго.
Когато изпълня перфектния силен висок топспин той лети бавно и правилно, люлеенето идва след опита му за отразяване подложка..това се случва най- често когато правя топспина с Урагана, обяснявам си го  с това че Урагана е лепкава гума..хубавото на този връщащ се люлеещ удар е, че той в 95% иде високо и пада далеч извън масата, иначе и аз самият имам трудности при връщането му..прилича ми на доразвиване на фалца...партньорът ми обикновено контрира също с БХ нормалните ми топспини и от дългогодишните ни тренировки това пък се е превърнало в основното негово оръжие..много неприятен за противника силен къс отсечен рязък прав удар вместо подложка. Класните играчи имат същите затруднения при връщането на този топспин, но пък те играят така, че да не ми дават възможност да го правя..това не съм го тренирал специално, просто си дойде от самосебе си..и това е един от онези наши удари които почти винаги са във форма, нямат нужда и от разгрявка..

За гумите е по- интересната тема..Мисля че МАРК 5 ми е ясна гума, въпреки че очаквам нови удари да ми допаднат с нея, докато Урагана постоянно ме изненадва с нови хубави нееща, в смисъл хубави влизащи удари от различни дистанции...и чак сега започвам да разбирам какво означава като  опитните играчи казват за тази гума, че като я поставят на подходящото дърво и я овладеят, то тя се превръща в една от най- добрата гума за всички времена..
Трябва да поиграя още няколко тренировки с тези гуми и тогава ще мога повече да кажа за тях, за сега все още ме изненадват с нови неща, които липсват в другите гуми които аз съм опитвал..
За дървото Т11 плюс, макар и доста добро дърво, вече съм го отписал. Гумата Т05 също, изцяло гумите на Бътерфлайн, макар и като едни от най- добрите..да, много са добри и с богата гама за избор, но нито една от тях не изглежда да е моята гума, за моята игра..ако още ще търся гуми и дървета, то те ща са старите класически с доказаните си качества..
...и трябва много да се играе, ви го пожелавам на всички любители на тениса на маса..първо за здраве, после за резултати, после от любопитство към новото вън и в нас... и накрая за кеф...

Изключен

#20 2016-08-11 12:49:13

Новобранец
Потребител
От Лични

bonchef писа

... За новобранеца- брат ще  ми е драго  да наблюдавам играта ти, а също и да  поиграем. Не споря с теб за изпълнението на ударите ти  нито  за поведението на топката след това. За толкова години игра люлеене на топката от фалц съм виждал само след отразяване  от треви. Чисто  физически при въртенето на топката около  оста си както това става от топспин или подсичане летежа е стабилизиран ако мога така да се изразя. ....

Точно така при летежа от трева се получава същото, както и от голо дърво, ако си играл за малко са такова..

И на мен ще ми е приятно да играя с теб, но никъде не съм писал че съм резултатен играч, много недостатъци имам в цялостната си игра, или пък аз не съм доволен от себе си..но досега с всички с които съм играл казват че приятно се играе с мен и по време на тренировки и по време на игра, служа си с всички класически удари без никакви криви и неудобни търсения, с изключението на спина ми от БХ..
Може пък и да играем двамата..на 21 има пак турнир в Полски Тръмбеш, ще има и в Свищов..ако ходиш по турнири, ако не, ела ми на гости когато съм свободен, залата е на наше разположение..

Изключен

Board footer