#1 2016-05-13 22:29:38

БаткоМраз
Потребител
Registered: 2016-05-09

Избор на хилка

Здравейте! Наскоро си купих хилка Donic Waldner 400 тъй като съм играл преди ,но все пак се смятам за начинаещ, и след като не ми хареса се разрових из форумите и разбрах че съм сгрешил ... Въпроса ми е дали  да харча пари и да сглобявам нова от http://tennisdiscount.eu/, или да си играя с тази докато задобрея?  huh

Изключен

#2 2016-05-14 07:15:50

asse
Потребител
От Sofia
Registered: 2013-06-28

Re: Избор на хилка

Опиши стила си на игра? Какви са целите ти? Каво ниво искаш да постигнеш и какво е моментното ти ниво?

Killerspin Kido 7z
BTY T05
BTY T05

Изключен

#3 2016-05-14 10:12:26

bonchef
Потребител
Registered: 2011-12-01

В момента в който играещия разбере , че има различни възможности за ракета веднага в него се поражда мисълта "Ами АКО сменя  ракетата дали няма да заиграя по добре." Отговора разбира се  е НЕ. Но абсолютно нищо  не пречи да си вземеш друга ракета за да я опиташ. Така или иначе  ще тръгнеш по този път. Това  нито  ще е първото нито последното взимане на нова ракета  така че взимай  на  посоки  за  да  видиш разликите.

Изключен

#4 2016-05-14 10:38:10

БаткоМраз
Потребител

Благодаря за отговорите! Не бих казал че имам изграден стил, но играя повече от бекхенд като предимно блокирам и подлагам и изчаквам удобен момент за контра или в краен случай атакувам от форхенд biggrin . Решил съм да започна да играя по често и затова се чудя дали ще е възможно да изпълнявам правилно ударите с такава хилка.

Изключен

#5 2016-05-14 11:18:49

asse
Потребител
От Sofia
Registered: 2013-06-28

Избери - или да вземеш нещо бързо и безконтролно с което ще трябва да се нагодиш

Или нещо бавно с чувство и контрол с което ще изпълняваш пълния арсенал от удари
още от първия момент.

Имай предвид че повечето бързи ракети изискват изграден атакуващ стил и не прощават грешки.

Killerspin Kido 7z
BTY T05
BTY T05

Изключен

#6 2016-05-14 12:09:46

БаткоМраз
Потребител

По - добре да е по бавна. В един друг форум препоръчваха за начинаещи хилкиte Palio Expert 2(която не намирам другаде освен в amazon)  и тази http://tennisdiscount.eu/index.php?main … cts_id=470; Доколкото разбирам DHS-са е бързичка и не е за мен или греша?

Последно редактирано от БаткоМраз (2016-05-14 12:12:42)

Изключен

#7 2016-05-14 13:19:07

bonchef
Потребител
Registered: 2011-12-01

Ураганите са много трудни гуми за игра. Още повече от бекхенд. Доста има да изприказвам защо са трудни за игра. Все пак за начало е добре да се вземат бавни меки гуми. Тук е другия тънък момент , че тези гуми сложени върху ALL дърво ще направят ракетата доста бавна. Ще е подходяща за комплексна игра. Ако обаче са подбрани меки китайски гуми ракетата ще страда значително от към скорост. Ако се сложат по пъргави гуми контролът ще се поизгуби. Стилът е важен, топ спин ориентираните играчи търсят максимално дебели гуми.  Блокировачи , плоско играещи търсят  по тънки гуми  сложени върху по сковани дървета. Дълга тема каква ракета да се вземе. Затова ти казах да грабнеш нещо и да пробваш ще видиш на къде  ще  те   тегли. След около приблизително  2-3 години като  ти  се  оформи стилът  ще  знаеш  какво  е  за теб.

Изключен

#8 2016-05-14 16:33:24

emillio
Потребител
От София
Registered: 2013-10-23

Здравей,

В твоето положение бих постъпил по следния начин:

Играя поне 3 месеца и уча движенията, най - добре с учител, ако не можеш погледай хубаво в http://vbox7.com/, или tuba-та.
После опитваш да ги изпълниш правилно.
След 3-4 месеца си купуваш такива гуми, остъргваш дониците, леко зашкурваш и ги лепиш.
Ако това ти е трудно взимаш нещо такова с гумите и пропускаш горните галимации. Сам ще усетиш разликата, Гумите са препоръчвани за развитие на движенията от не един треньор.

LKT Ayous Hinoki                   Против скъпото оборудване за любители !  drinks   
Donic Acuda P2 refurbish       Китайските гуми не са само за Китайци smile
BTY 05FX  refurbish               T11,  H3, TG3

Изключен

#9 2016-05-16 16:46:25

chandler
Потребител
Registered: 2015-09-28

Дървото, което е препоръчал колегата е наистина много добро за начинаещ. Аз бих добавил съвет за гуми -  да ползваш тези - евтини, качествени (за цената) и добри (според мен). Така за малка сума правиш страхотна стартова ракета.

Изключен

#10 2016-05-16 23:53:55

emillio
Потребител
От София
Registered: 2013-10-23

chandler писа

Дървото, което е препоръчал колегата е наистина много добро за начинаещ. Аз бих добавил съвет за гуми -  да ползваш тези - евтини, качествени (за цената) и добри (според мен). Така за малка сума правиш страхотна стартова ракета.

За нещастие нито в този нито в http://tennisdiscount.eu/ е налична тази гума, изчерпаха се повечето от бюджетните гуми, дано скоро заредят  ohmy
Най близък, наличен заместител към момента е тази гума

Последно редактирано от emillio (2016-05-17 00:04:29)

LKT Ayous Hinoki                   Против скъпото оборудване за любители !  drinks   
Donic Acuda P2 refurbish       Китайските гуми не са само за Китайци smile
BTY 05FX  refurbish               T11,  H3, TG3

Изключен

Board footer