#1 2016-02-14 10:44:22

asse
Потребител
От Sofia
Registered: 2013-06-28

Какъв хват ползвате?

Как държите хилката и положение на палеца и показалеца върху ракетата при фх и бх. Конкретно при европейски хват.

Killerspin Kido 7z
BTY T05
BTY T05

Изключен

#2 2016-02-14 17:32:31

Тоньо Тотев
Потребител
Registered: 2015-02-19

Re: Какъв хват ползвате?

Лично аз имах голям проблем с това.При форхенд показалеца ми се качваше много на горе по гумата ,а при бекхенд трябваше да го свалям , за което нямаше време при по-бърза топка и за около 1 месец това местене на показалеца го изчистих със сухи тренировки (вкъщи без маса или топче и след консултация със състезател).Сега върха на пръста леко стърчи извън хилката и е съвсем малко над надписа на гумата . Палеца съвсем леко го качвам на горе при бекхенд , но не мисля , че е грешка.

Изключен

#3 2016-02-15 17:44:54

emillio
Потребител
От София
Registered: 2013-10-23

Asse, малко темата не отговаря на първия пост smile

И не изясняваш какво те притеснява, нека започнем от тук например за да има някаква база за отклонения и обосновани коментари: Хват

LKT Ayous Hinoki                   Против скъпото оборудване за любители !  drinks   
Donic Acuda P2 refurbish       Китайските гуми не са само за Китайци smile
BTY 05FX  refurbish               T11,  H3, TG3

Изключен

#4 2016-02-17 10:44:41

asse
Потребител
От Sofia

Кое е правилното положение, сменяте ли хвата при бх , положение на палеца при бекхенд върху ракетата. Показалеца е ясно къде стои. Здраво ли стискате ракетата или свободно и по-към края на дръжката?

Killerspin Kido 7z
BTY T05
BTY T05

Изключен

#5 2016-02-17 13:20:56

emillio
Потребител
От София

Аз лично леко разтварям палеца за БХ
Държи се винаги с лекота, колкото да не изтървеш хилката от ръка. стискането пречи на играта, сковава китката и ръката, а от там и грешки при отиграването.
Зная, че трябва да се държи така че средния пръст да контактува с основата на главата (При уширението). Към края на дръжката губиш контрол. Видно е и от клипа на pingskills  в по-горния пост.

От мен, като любител толкоз, може по - запознатите да допълнят или да ме корегират

LKT Ayous Hinoki                   Против скъпото оборудване за любители !  drinks   

Изключен

#6 2016-02-18 12:34:42

emillio
Потребител
От София

wink2 
Днес гледах един стар мач та се сетих за темата.
В някой моменти много добре се вижда как руснака държи хилката.
Никакви такива по-към дръжката, ръката му покрива част от гумата. Показалеца му е малко навътре - това не при всеки играч е така. 

Мача е много атрактивен, с отигравания и с грешки и корекции и т.н.
Lin-Smirnov2013

Изключен

#7 2016-09-17 18:19:52

Новобранец
Потребител
От Лични
Registered: 2016-06-04

Проблем си е местенето на хвата за БХ и ФХ..пречеше ми дълго време, но не можах да го отстраня.
Май вече не това ми е проблема..при ФХ държа плътно към главата на хилката, а при БХ съм към края на дръжката...това дава дълъг ход от китката, по- дълго рамо..плюс рязкост, плюс скорост..за сметка на контрола..Хилката ми буквално се хлъзга в дланта ми и се ориентирам вече почти естествено по ръбовете на дръжката, както с палеца така и с цялата си длан..и заради това не мога да играя с обли и тънки дръжки..не мога да кажа че е проблем, щото съм виждал нестандартни играчи, в смисъл захват и движения, но достигнали високи нива точно заради подобни нестандартности..

Новобранец старша възраст!

Изключен

#8 2016-09-17 22:22:31

Ma Lin 2
Потребител
Registered: 2016-06-18

Аз лично играя европейски хват, чувал съм че показалецът трябва да се мести но аз съм си разработил хват с който е лесно да атакуваш и на форхенд и на бекхенд както и да правиш подложки от близка до средна дистанция. Поздрави! drinks  drinks

Изключен

#9 2016-09-19 13:49:08

bonchef
Потребител
Registered: 2011-12-01

Майкалъръ.................техника с пръсти. Това е висша техника...................ъм  в кунг фу  или карате  мисля. Държиш както ти е удобно и това което  ти позволява да си изпълняваш ударите до степен да влизат  в противниковото поле. Има различия при ФХ  и БХ  държане при шейкхенд държането. Но това са особености на всеки играч индивидуално.  При БХ топспин китката се  ползва доста повече. При този удар и при максимално свиване на китката към тялото палеца естествено се самоотваря малко. Ма не се тръшкай брат не е болка за умиране как държиш хилката.

Изключен

#10 2016-09-19 14:42:40

asse
Потребител
От Sofia

https://www.youtube.com/watch?v=QXAXpZ8jRZw
изследване на някои основни насоки  при хвата

https://www.quora.com/What-are-the-adva … ble-Tennis
ползи и недостатъци на различните хватове

Последно редактирано от asse (2016-09-19 14:44:32)

Killerspin Kido 7z
BTY T05
BTY T05

Изключен

Board footer