#1 2007-03-26 00:26:24

Бат Светля
Потребител
Registered: 2006-11-11
Страница

Re: Наръчник на новия потребител

В тази тема ще се опитам да направя кратко обяснение на по-важните неща свързани с форума и начина му на употреба.

Нека разгледаме като начало тази картинка:

tabletenniscm1.jpg

Абстрахирайте се от текста "Това дърво изобщо не го знам...". Идеята е да обърнем внимание на нещата отбелязани с цифри, а и после на още няколко други. И така:

1. На това му се вика "аватар"! Малка картинка, която има за цел да покаже час от вашата личност или просто нещо приятно за окото. Основната цел обаче е друга - да ви бъде като отличителен белег, нещо което като го видят останалите потребители да се сетят на момента, че това сте го писали вие. За това и честата смяна на аватара не се препоръчва... Харесайте си нещо, може да експериментирате докато попаднете на желания от вас аватар, но след това го оставете за постоянно. Това наистина помага не само на вас да се ориентирали къде и какво сте писали и до къде сте стигнали с четенето на дадена по-дългатема, а и на останалите.

2. Това е малко текстово поле, в което може да въведето кратък текст. Редактирането му може да бъде направено като отидете нааай-горе в дясно на линка "контролен панел" (в болд), от там отивате в ляво на "Редактиране на профила" и попълвате полето "Custom member title" и потвърдите с "Amend my profile". Но тук е "ранк" и се определя от админа.

3. Това е автоматично генерирана информация за съответния потребител. От тук най-интерсното, което може да ви свърши работа е да разберете две неща: дали съответния потребител е типичен спамер - като мен например - (идва от Англ. "spam" - изпращане на не нужна информация) и дали е "старо куче" във форума. Първото ще разберете по броя мнения (постове), а второто от датата на регистрация. Някъде началото на 2005 та са първите регистрирали се...

4. Това се нарича "подпис" и също може да бъде редактирано от контролния панел. За мен това е мялко място където може човек да напише нещо по-оригинално или да сложи някоя картинка за да се отличи още повече от останалите.
МОЛЯ не качвайте прекалено големи картинки в подписа си!!! Придържайте се към приблизително 200 пиксела височина.
.... а да, забравих: картинката(ите) в подписа ви трябва да бъдат качени някъде в интернет за да може да ги покажете на останалите! В самия подпис просто пишете комнада да бъдат показани. smile

Под номер 3 има един индикатор пред който (по всяка вероятност) седи 0%, а над него пише "Предупреждение". Това с две думи е брояча на черни точки. Значи ако напишете някъде мнение по дадена тема с примерно неприличен език или убида, принципно всеки потребител на форума, който прояви желание, може да се оплаче до модератора на форума (в случая това ще съм аз) като натисне бутона p_report.gif и въведе евентуално текст от своя страна с пояснение кое не му е харесало.
Принципно до момента не съм получил нито един "доклад"... ааа, всъщност получавам чат-пат, но защото някой нов потребител е преценил (незнайно защо), че като използва този бутон ще отговори по темата.  rolleyes  Както и да е...
p_online.gif - това се намира точно под въпросния "брояч на черни точки" и дава инфо дали този потребител в момента и той е логнат във форума. Може разбира се и да изглежда и така p_offline.gif

p_card.gif - извиква нещо като визитна картичка на потребителя с информация какви instant messaging програми е обявил, че използва.

p_pm.gif -  доста полезна опцийка на форума, която позволява да изпратите Лично Съобщение на дадения потребител. Съобщението ще седи във форума и ще го чака да си го прочете. Ако е активирал услугата да бъде оповестяван чрез email при получаване на ЛС има вариант да го прочете и реагира по-скоро, в случай че не посещава толкова често форума.

p_up.gif - качва ви директно най-горе на страницата/темата.

p_edit.gif - за сметка на горния бутон, този е ДОСТА интересен, но за съжаление не всеки го ползва при очевидна нужда. Та, чрез този бутон можете да редактирате своите мнения/постове и при нужда да добавите нещо, което сте забравили да допишете или вметнете. Вместо да пускате директно ново мнение след последното си, използвайте тази опция и го добавете към старото си!

p_mq_add.gif - този бутон още май никой не се е научил да го ползва, а пък и до скоро и май никой не знаеше за какво е точно  laughingsmiley  Идеята му е следната: има дълга тема в която искате да отговорите с ЦИТАТ (quote) ЕДНОВРЕМЕННО на повече от едно мнения в нея. Та, обикаляте из темата и си набелязвате постовете, на които искате да отговорите и ги отбелязвате като кликате на този бутон. Всеки набелязан пост ще получи същата иконка, но червена и вместо "+" едно "-". След като сте накликали където сте пожелали и сте готови за отговор отивате най-долу на страницата и избирате t_reply.gif
МНОГО МОЛЯ да пречистите цитатите (quote-овете) от ненужна информация и да оставите САМО това, което засяга вашия отговор, а не да има 30 редов цитат и вие да сте искали само на едно-две изречения да отговорите.

Моля, обърнете внимание на бутона "Reply"!
Посветил съм му цяяяяяла тема дори и не е лошо да метнете един поглед за да знаете защо НЕ трябва да прекалявате с него. А иначе с две думи: правите отговор с цитат на съответното мнение.

Пожелавам Ви приятно писане във форума.  drinks

Aikido Bulgaria [img]http://www.mitsubishibg.com/forum/style_emoticons/default/aikido.gif[/img]

Изключен

#2 2007-03-26 00:41:32

cupi
Потребител
Registered: 2006-08-07

БРАВО!
това доста отдавна трябваше някой да го направи smile
drinks

[img]http://tabletennis-bg.org/upload/userbari/19.jpg[/img]

Изключен

#3 2007-03-26 09:55:11

webmaster
Administrator
Registered: 2005-12-26

Евала!
Правя тази тема Важна, мерси отново за положения труд smile
Само имам малко забележки към точка 2 и 3.
Значи за 2-ра точка не е custom member title е просто "ранк" тук и не се потвърждава така.
А към трета точка, първите потребители са в края на 2005, а не началото на 2003.
А и снимката е много голяма ще я замениш ли с тази ТУК
Очаквам да ги поправиш smile

Изключен

#4 2007-03-27 20:50:42

Бат Светля
Потребител
Страница

Поравил съм картинката и съм заменил 2003 с 2005. Ранговете са по подразбиране от админа така ли? Тогава съм нанесал промените. smile

Aikido Bulgaria [img]http://www.mitsubishibg.com/forum/style_emoticons/default/aikido.gif[/img]

Изключен

#5 2007-03-27 22:29:06

webmaster
Administrator
Registered: 2005-12-26

Бат Светля,Mar 27 2007, 08:50 PM писа

Поравил съм картинката и съм заменил 2003 с 2005. Ранговете са по подразбиране от админа така ли? Тогава съм нанесал промените. smile
[right][snapback]5885[/snapback][/right]

Не ме разбра smile
Казвам, че просто в контролния панел опцията се казва ранк, а не Custom member title. Не че я определям аз. Пък и не е "Amend my profile", а просто "изпрати" wink2

Изключен

#6 2007-03-27 22:32:12

Бат Светля
Потребител
Страница

Така е защото са преведени ленгуидж файловете на български. Иначе в оригинала на Инвижин е на английски. Както и да е. Важното е хората да разбират за какво става въпрос. Може тези мнения да ги хвърлиш в коша.
Само затлачват темата. smile

Изключен

#7 2007-08-22 16:45:58

pacoran
Потребител
Registered: 2007-08-21

здравеите всички "стари" потребители понеже съм нов искам да питам в тази зала Дианабад ако човек отиде сам да играе възможно ли е да срещне други играчи с които да разцъка ако не е възможно според мене би било хубаво да се отвори нова тема за уговаряне на игри примерно wink2

Изключен

#8 2007-08-29 20:12:35

Бат Светля
Потребител
Страница

Може ли една препоръка към уеб? smile
Има ли начин да се направи вградена кирилица, както в други форуми?
Така значително ще се улесни писанети на кирилица и тогава ще се взисква с основание от всички потребители. smile

Изключен

#9 2017-02-07 19:34:31

emillio
Потребител
От София
Registered: 2013-10-23

Не мисля че вградената кирилица е решение на проблема.
Просто е пълно с неграмотен народ. Много малко компютри в България останаха без кирилица, същото се отнсая за таблетите и повечето смартфони.
Това за нормална машина е още една досада, понякога се налага да изпишеш име или марка на латиница и превключване различно от типичното ти е кофти особенно ако имаш изградени навици.

По скоро като допълнение бих посочил че е от полза новия потребител да си въведе град в който живее. Това не е  ангажиращо по никакъв начин, помга при среща в зала, търговийка или проба на хилка. А понякога и  drinks

LKT Ayous Hinoki                   Против скъпото оборудване за любители !  drinks   
Donic Acuda P2 refurbish       Китайските гуми не са само за Китайци smile
BTY 05FX  refurbish               T11,  H3, TG3

Изключен

Board footer