#11 2014-03-11 08:24:04

bonchef
Потребител
Registered: 2011-12-01

Re: Защо е това негативно отношение към зъбите?

Поправете ме ако греша ,но точно такива пуш-блокери или както там се казват мисля не съм наблюдавал сред топ играчите. Защитници да, но не и такива. Като цяло съм наблюдавал, че тези не искат да се движат много и разчитат да се излъжеш от топката. Въпреки всичко пак си е голяма виртуозност да играеш успешно с такава гума. Също така си мисля, че добрите нападатели в голяма степен  те успяват да водат играта т.е. да подават такива топки отсреща ,които "зъбарят" може да върне само по определен начин, което пък е чакано от нападателя. Има и хора пак на които точно този тип игра  им е удобен. Гледам от видеото с Васко и съдията си подбрали " специалист" по темата.

Изключен

#12 2014-03-11 10:15:14

vevs
Потребител
От Бургас
Registered: 2010-07-28

Който смята да играе със зъби, би трябвало да се учи от този играч - ФХ си е ФХ, от БХ сече бута и забива. Изобщо както му казват вече модерен бранител. Това се иска - максимално разнообразие. Йотовски изобщо няма да го коментирам, партньора ми играе по-добре от него, нищо че не участва в някоя А-Я измислена група, дето и сервиси някои не знаят как се бият, но никой не ги санкционира.

Изключен

#13 2014-03-11 10:52:41

the_shooter
Потребител
От Варна
Registered: 2011-03-06

Аз точно за това говоря, не само да стоиш около масата като "копа" и и да се пробваш да блокираш! Имам предвид активна защита, когато е нужно да се вкара малко агресия през гумата със зъбите, което според мен е по - трудно в сравнение с гладката гума!

TBS / Yasaka Rakza 7 Soft
Mizuno Fortius FT/ Tibhar GRIP S Europe 2,1

Изключен

#14 2014-06-13 12:29:33

Ogan
Потребител
Registered: 2010-08-03

Само аз ли обичам много да играя срещу зъбари? Атаката с дълги зъби е лесна, особено ако зъбите имат подложка, но топката е бавна и противникът има време да реагира. Най-ефективната игра със зъби е сечене и мощен топспин при първата удобна бутната. Вярно иска се атлетизъм, но нали за това сме бранители smile Повечето ревюта на дълги зъби по чуждестранните форуми се пишат от хора, които не играят в отбрана. Пример е линкът горе.

Изключен

#15 2014-06-13 13:11:22

kaloqn4ev
Потребител
Registered: 2014-01-30

Какви анализи само се вихрят тука... biggrin
Това е една безкрайна тема.
Негативно отношение не мисля, че има. Общо взето класните играчи никога не си позволяват да подценяват играчи със зъби, антита и т.н. защото много добре знаят, че именно срещу такъв се потъва най-лесно когато не си концентриран.
Препоръчвам ви да погледате малко Лиу Сонг от Аржентина.
А относно Васето - той играе по тоя начин, защото общо взето няма избор. Нали не очаквате да тръгне да хвърчи по цялата маса с топспини от двете страни? smile

Изключен

#16 2014-06-13 15:16:25

bonchef
Потребител
Registered: 2011-12-01

Любима моя тема, след като не мога да играя добре срещу такива поне да чета белким открадна някоя идея. Не че после  успявам добре да я реализирам в игра. Нямаш  ли противник играещ с трева срещу, който да тренираш теорията помага много малко. Ръката си е деформирана и по инстинкт посяга да отиграе топката, като срещу гладка гума. В момента в който си ударил и си изплюл топката вече знаеш къде си сбъркал и така до следващото състезание и пак същите грешки. И аз мисля ,че няма негативно отношение само стаения яд, че отново си паднал от играещия със зъби без да забелязваш наличието на техническо превъзходство в отсрещната страна, а само стремежа на противника да удари поне веднъж топката с кривата гума. Бързам да уточня преди да сте ме нападнали ,че става въпрос за по ниската класа състезатели, а не за битка между добри играчи където вече е въпрос на  надиграване.

Изключен

#17 2014-06-13 15:24:24

leviatan
Потребител
Registered: 2012-05-04

bonchef,Jun 13 2014, 13:16 писа

Любима моя тема, след като не мога да играя добре срещу такива поне да чета белким открадна някоя идея. Не че после  успявам добре да я реализирам в игра. Нямаш  ли противник играещ с трева срещу, който да тренираш теорията помага много малко. Ръката си е деформирана и по инстинкт посяга да отиграе топката, като срещу гладка гума. В момента в който си ударил и си изплюл топката вече знаеш къде си сбъркал и така до следващото състезание и пак същите грешки. И аз мисля ,че няма негативно отношение само стаения яд, че отново си паднал от играещия със зъби без да забелязваш наличието на техническо превъзходство в отсрещната страна, а само стремежа на противника да удари поне веднъж топката с кривата гума. Бързам да уточня преди да сте ме нападнали ,че става въпрос за по ниската класа състезатели, а не за битка между добри играчи където вече е въпрос на  надиграване.
[right][snapback]62023[/snapback][/right]

Абсолютно съгласен с мнението на колегата. Ако няма срещу когo да тренираш, то шанса за победа клони към нула. Теорията е ясна, но реално се получава друго. Стратегията, която аз използвам срещу такива играчи е игра само на форхенд страната им, за да атакуват, като така имам по-голям шанс....

Изключен

#18 2014-06-13 16:44:53

vevs
Потребител
От Бургас
Registered: 2010-07-28

Много помагат и мекички гуми от типа на Калибра саунд, а пък Креанга е казал, че даже играе с къси зъби срещу някои бранители - още по-брутално  biggrin

Изключен

#19 2014-06-13 17:47:55

nikk64
Потребител
От Белоградчик
Registered: 2011-01-22
Страница

Горките играчи  със зъби,всеки знае  как  да  ни  бие .... smile) ,само  дето  като почне играта ,почва  и  мрънкането-" теа  зъби  законни ли  са, аман  от  забари   и т.н  т.н. Затова    в последно време  не играя на точки  ,само тренировка  за  фитнес ,с хора  дето  не  ги притесняват  зъбите

NEXY Labyrinthos
FH- ATTACK 8 PZC-SP EX-X
RPB- Nittaku Renanos Hold
https://www.youtube.com/channel/UC0vx5u … zJEf0CtY2A

Изключен

#20 2014-06-13 18:13:52

Ogan
Потребител
Registered: 2010-08-03

С какви зъби играеш?

Изключен

Board footer