#1 2014-03-09 22:58:49

the_shooter
Потребител
От Варна
Registered: 2011-03-06

Re: Защо е това негативно отношение към зъбите?

Конкретния повод да пусна тази тема е, че се наложи да търся информация относно една гума - Галакси Нептун. Естествено не открих полезна информация и за пореден път се убедих, че относно зъби информацията във форума е доста оскъдна.
Не мога да разбера това негативно отношение към зъбите, в крайна сметка те допринасят за богатството и вариативноста в играта тенис на маса! Това, че "рушали" е много плоско отношение. Прави ми впечатление, че в чуждите форуми не е така! Пиша това защото адмирирам усилията, които се полагат за да се подържа подобен форум, но подобни ограничения, които сами си поставяме ме дразнят изключително много.

TBS / Yasaka Rakza Soft 1,8
Mizuno Fortius FT/ Tibhar GRIP S Europe 2,1

Изключен

#2 2014-03-09 23:57:03

coral
Потребител
От Бургас
Registered: 2011-10-24

Ами аз от моя опит установих:
със зъби печеля повече точки, срещу по-добри играчи, обаче има две неща, които не ми харесват: не мога да забивам от бекхенд(по трудно ми е) и повече май ми пречат отколкото да ми помагат (не говоря за точките, ами за развитието). За това ги отказах, както цигарите

Изключен

#3 2014-03-10 14:52:29

the_shooter
Потребител
От Варна

Според мен за да играеш добре със зъби се изисква не по - малки усилия в сравнение гладките гуми. Това, че бъркат противника е валидно само за най - слабите противници. На първото турнирче разбираш, че добрите играчи малко се впечатляват дали си с трева или не. 
От една страна въртенето на противника те затруднява по - малко, от друга обаче ако се опиташ да пласираш хубав плътен удар с повече скорост се изисква много повече внимание от колкото с гладка гума.

Изключен

#4 2014-03-10 16:08:43

bonchef
Потребител
Registered: 2011-12-01

Мда съгласен съм със стрелеца. На ниво "В" и долната половина на "Б" група хората със зъби играят  и печелят доста мачове. От там насетне се иска вече и значителни усилия от страна на играещия със зъбите за да е равностоен на наистина добрите. Пасивната гума -"тревата"  защото атакуващите  къси зъби не са пасивна гума е слаба за започване на ранна атака или под нивото на масата което е основна цел  на по високите нива. Затова и повечето ,като се ориентират във въртенето на топката и това кой как  ползва зъбите предпочитат гладките гуми. Бе....дълга тема. Те и  тревите една камара и различини по поведение.

Изключен

#5 2014-03-10 16:26:12

the_shooter
Потребител
От Варна

Аз точно затова я отварям темата, защото играта с трева има много тънкости, изискващи много сериозен опит и не е уместно според мен да неглижираме това.
Относно В и Б състезатели повечето нямат проблеми срещу трева. Тук във Варна всяка неделя има турнирчета (съвсем любителски) и често се появяват състезатели от В група, изобщо нямат проблеми с тревата. Дори като те усетят, че ползваш тревата само за отбрана почват да ти пускат само на нея страна. така че определено ако искаш да си наистина ефективен с тревата си трябва много умение и търпение, та затова пускам темата за да се сподели опит ...

Изключен

#6 2014-03-10 16:45:45

nikk64
Потребител
От Белоградчик
Registered: 2011-01-22
Страница

bonchef,Mar 10 2014, 16:08 писа

Мда съгласен съм със стрелеца. На ниво "В" и долната половина на "Б" група хората със зъби играят  и печелят доста мачове. От там насетне се иска вече и значителни усилия от страна на играещия със зъбите за да е равностоен на наистина добрите. Пасивната гума -"тревата"  защото атакуващите  къси зъби не са пасивна гума е слаба за започване на ранна атака или под нивото на масата което е основна цел  на по високите нива. Затова и повечето ,като се ориентират във въртенето на топката и това кой как  ползва зъбите предпочитат гладките гуми. Бе....дълга тема. Те и  тревите една камара и различини по поведение.
[right][snapback]60775[/snapback][/right]

Според  горната  логика  21 годишната   Zhou  Xintong  трябва   да  е  в  долната  половина  на  Б  група, а     Калоян  Зашев  -В/Б група.  "ДА ,ама НЕ"!!  За  да  играеш  ефективно  с   LP/МР  ,не  е  достатъчно  да  ги  лепнеш  и  да  чакаш  да  ти  спечелят  мача , трябва  да  си  наясно  с  философията  на играта с  тях , както  и  да  разчиташ  входящото  въртене  за  да  го  манипулираш  в  твоя полза. Обучението на  добър  бранител  или  блокер  със  зъби  е  много  по-дълго  и  трудно  от  това  на  стандартен  двукрил  нападател - колко  нападатели  ще се  съгласят  1 час  да   теглят  топспин  срещу  блокер,който редува  обръщане /  плоска  топка. За  невярващите,да  се пробват срещу  Васко  Йотовски    rofl  rofl

NEXY Labyrinthos
FH- ATTACK 8 PZC-SP EX-X
RPB- Nittaku Renanos Hold
https://www.youtube.com/channel/UC0vx5u … zJEf0CtY2A

Изключен

#7 2014-03-10 17:58:15

bonchef
Потребител
Registered: 2011-12-01

Е ако сте чели внимателно точно второто ми изречение от предния пост обръща внимание на този момент, че вече и "зъбарят" трябва да се  напъне да играе , а не само да чака твоята грешка. Васко примерно  съм чувал, че доста си модифицира гумата вкарвайки я в забранената зона. За по слабичките срещу зъби, като мен по успешен е  вариянта да не ги атакувате много особенно с много въртене. Тези гуми наистина изпитват затруднение в атаката. Ако обаче имате партньор играещ с такива гуми то и вие успешно ще можете да се изправите срещу такъв играч. Всеки клуб си намира един с трева за да тренира нападателите или самия той да израсте.

Изключен

#8 2014-03-10 23:52:01

novaka_69
Потребител
От Габрово
Registered: 2010-03-29

Зъбите не помагат който го може  мачка всички бранители:

https://www.youtube.com/watch?v=03Af7OslQ8o

На добрите не им пречи че зъбите са надути  с тунинг и други боклуци  .

TIBHAR Sensitec Icon-ALL+
Fh-Butterfly Tenergy 05FX-1.9
Bh-TSP CURL P1R-1.0

Изключен

#9 2014-03-11 00:16:36

ericos
Потребител
Registered: 2009-04-06

този мач го бях забравил ..задължително гледайте след 8мин ..Васко в пълния си блясък "Само да беше една идея по слаб, ама...." biggrin

Изключен

#10 2014-03-11 01:15:08

Lao Bao
Потребител
От София
Registered: 2009-06-21
Страница

facebook профил

Пушблокерите трудно могат да бъдат наречени бранители. Пък и Васко атакува при първа възможност.

Валднер също преподаде незабравим урок миналата година на шампиона на Швеция Акерстрьом.

http://www.youtube.com/watch?v=C2OooRV--BQ

За отбелязване е, че Петьо Кръстев загуби доста оспорвано от Фабиан миналия септември.

Тенис в Люлин
Viber: 0888 075 614

Изключен

Board footer