#1 2013-03-23 14:17:12

svetlozar.draganov
Потребител
От София
Registered: 2013-03-23

Re: Любителска Ракета

Здравейте всички.

От половин година, че и повече си имаме тенис маса в офиса на която може да се каже че играем почти всеки ден. Първоначално всичко беше като на майтап - събирахме се и правехме игри които повече приличаха на федербал от колкото на тенис на маса - но след 7,8 месеца игра се оказа че нивото на всички ни се покачи ужасно много в сравнение с жалките опити да вкараме топчето в отсрещното поле в началото.
В началото почти не виждах разлика в ракетите - тъй като ми беше сложно да я поставя по подходящ начин за да върна топчето - камоли за нещо друго като забивка или фалцирана топка. С времето обаче започнах да придобивам усет към играта и сега усещам че ракетата е много важна.

Всички ракети които имаме са ефтини фабрични изработки - повечето от който когато удариш топчето се чува един кух звук все едно че няма никаква гума пред дървото , а самите гуми са много тънки и твърди и при допир почти нямат сцепление. Наскоро обаче се появиха две нови хилки които са с доста по дебели гуми,  придават доста повече фалц на топчето и контрола е много по добър - и от тук ми дойде идеята че е крайно време да си купя собсвена ракета. След обикаляне на някой спортни магазини си харесах два модела на кетлер и доник на цени около 50лв - но аз съм си малко чешит човек и никога не купувам преди да се запозная по задълбочено с това което купувам.

След малко лутане в интернет попаднах на този форум който така да се каже ме открехна в много неща който изобщо не предполагах - като например че има и ракети които не са фабрично производство smile Сигурно изглежда смешно , но аз наистина си мислех че хилките са 5 вида и си мислех да си купя хилка-номер-5  с най-добрите параметри която както някой се изрази във форума "сама играе". Оказа се че това изобщо не е така и реших да отделя малко повече време в което да се запозная с различните разновидности на различните дървета и гуми - за да направя по добър избор - но това се оказа доста трудна задача.
Има хиляди параметри -  OFF , DEF , ATT , speed , control , spin - китайски , европейски , японски ,  различни дръжки , различни дебелини на гумата , различни дървета , слоеве , видове дървета , брой пластове - кое дърво с коя гума се комбинира добре , и сигурно още милион неща които дори и не съм прочел. В крайна сметка всичко ми се обърка ужасно много - и нямам идея какво да си взема.

В повечето теми в които някой запитва каква хилка да си вземе - опитните играчи му отговарят - кажи ми какъв стил на игра имаш за да знаем какво да ти препоръчаме. Да ама аз дори не знам в какъв стил играя -  дори като почнах да чета уикипедия за видовете удари съвсем се оплетох - то не беше top-side-back-spin , loop , smash , lob - отново много големи разновидности.

Стилът ми на игра е на начинаещ който има малък опит със забиването от форхенд - малко затруднения с бекхенд , държа ракетата в европейски стил , и напоследък се опитвам да вкарвам различни видове спин на всяка топка. Така да се каже аз все още нямам стил на игра - а още се опитвам да постигна добър контрол във всяка една област на играта - както в сервирането , така и в посрещането , забиването , отбраната и фалцирането.

Определено съм се насочил да си купя нещо което не е фабрично - много от вас съветват да се купи нещо професионално- втора употреба вместо нещо фабрично. Аз съм склонен да дам до около 100лв. за ракета която обаче искам да съм сигурен че ще ми е приятна за игра. Естествено играта не идва само от качеството на ракетата но и от опита на играча - а с моят опит от няколко месеца едва ли ще мога да се възползвам от топ-ракетите на Ма–Лин примерно, въпреки че ако някой с опит го потвърди мога да си взема и ето тази ракета примерно:

http://tennisdiscount.eu/index.php?main_pa...products_id=151

но нямам идея дали аз ще имам по добър успех с нея или с нещо по ефтино като:

http://tennisdiscount.eu/index.php?main_pa...products_id=246

Идеята ми е да подобря цялостно играта си - а не да се концентрирам само в определена област. Определено бих искал да мога както и да забивам , така и да мога да правя доста въртеливи удари , но като цяло за мен е важно да мога да контролирам всеки един удар.

Всякакви идеи , и предложения са добре дошли.
Надявам се с ваша помощ да намеря най-подходящата за мен ракета.

Изключен

#2 2013-03-23 14:37:52

Lao Bao
Потребител
От София
Registered: 2009-06-21
facebook профил

Отиди в някой клуб и пробвай пет-шест ракети. В противен случай не трябва да се охарчваш повече от 25 лв, напр. това
http://tennisdiscount.eu/index.php?main_pa...05e68c6781ff650

Изключен

#3 2013-03-23 14:40:12

ericos
Потребител
Registered: 2009-04-06

ще си спестиш много пари и разочарования ако пропуснеш периода с made in china екипировката. купи си дърво самсонов алфа и две гуми рапид от олимпсопрт ..като задобрееш смени рапида с тензорни гуми

а ако намериш някой, който да ти покаже как се изпълняват основните удари прехода от пинг-понг към тенис на маса ще протече по-бързо и приятно  smile

Yasaka Sweden Extra
XIOM Omega VII Pro 2.0
XIOM Omega VII Pro 2.0

Изключен

#4 2013-03-23 14:42:45

Georginenov
Потребител
Registered: 2012-01-19
Страница

Az пък познавам детайлно готовите хилки на 729 и съм запознат и с предложението на Лао Бао. Моите симпатии клонят към 729 в случая.
http://tennisdiscount.eu/index.php?main_pa...&products_id=70

Изключен

#5 2013-03-23 14:48:54

svetlozar.draganov
Потребител
От София

Хм. явно нещо съм се заблудил smile
Останах с впечетлението че фабричните ракети не са добри, а виждам че всички ми препоръчвате фабрична изработка smile
Явно има нещо което ми е убягнало smile

Изключен

#6 2013-03-23 15:05:06

tweeg
Потребител
От София
Registered: 2012-08-15

Ето тука има една хубава тема:
http://ooakforum.com/viewtopic.php?t=2349

Иначе нищо не ти е убягнало.
Просто ако си решил да се занимаваш сериозно ходи поне веднъж седмично да играеш с треньор. Той ще те насочи какво да си вземеш.
Ако пък ще се самообучаваш - ами тя ракетата няма как да те научи. Затова са и съветите за ракети до към 25-30 лева. И повече да дадеш резултата ще е същия.

Tibhar Stratus Power Wood (Pen) | Cornilleau Target Pro GT M43 | XIOM Vega Europe

Изключен

#7 2013-03-23 16:07:04

svetlozar.draganov
Потребител
От София

Не съм решил да се занимавам сериозно - в смисъл не смятам да ходя по състезания или да гоня някакви резултати. По скоро се наслаждавам на играта - целта ми е удоволствието и забавлението от нея.
Т.е. за любители в моята категория - ракетата не е от чак толкова голямо значение, или по скоро по-скъпите ракети работят само при по-опитните играчи, и те няма да помогнат за прогреса на играча повече от фабричните ракети ?

Изключен

#8 2013-03-23 16:59:12

diabolo
Потребител
Registered: 2009-04-01

Докъде ни докара дянков, да се препоръчват готови талашити във форума...

Изключен

#9 2013-03-23 17:09:00

Vladi-TT
Потребител
Registered: 2006-02-23

Tibhar Samsonov Premium Contact

2x rapid soft

това е достатъчно.

Blade:Semi-broken
Red:Factory tuned + 20 layers of dianchi
Black:Old Burned rubber
Glue:made by famous alchemist who turns water in glue

Изключен

#10 2013-03-23 18:02:30

Georginenov
Потребител
Registered: 2012-01-19
Страница

Въпросните ракети които аз и Л.Б. предлагаме са фабрично залепени. Някакво сравнително истинско дърво и гуми които и отделно се продават по принцип.
По скоро са от сравнително истиски компоненти, но заводски залепени. Има такива и на Стига и на Доник например. Но числото е трицифрено, не двуцифрено.
Вероятно колегите които са против тях не ги познават добре. Серия 2000 на 729 не е никак лоша.
Разбира се цената говори тук. Защото за 25 лв. не можеш само гумите да си купиш.
Мнението ми е съобразено с изискването на търсещия за цена около 25 лв. Иначе може да се сглоби "стисната" комбинация за около 60 лв. Която доооолу гоооре да става. Но от опит казвам, че ще бъде не по добра от въпросните хилки на 729.

Изключен

Board footer