#51 2016-07-07 13:02:41

emillio
Потребител
От София
Registered: 2013-10-23

Re: Тенисът на маса

Тъй, стара тема която чета за поне 2 път - Съгласен съм че формата 4 от 7 е добър.
В съвременния тенис ако един от играчите е само малко по - добър в някой аспект или елемент на игата, повечето геймове ще доведат до по - голям срам.
А разликата в годините ще доведе до резултати в което физическото натоварване а не уменията ще решат мача.

От гледна точка да търсим обрати в играта, такива биха могли да бъдат само при равностойни играчи със промяна на тактиката от страна на единия играч без такава от страна на другия.
Такова нещо е рядкост но е възможно и при формат 3/5 тук нагледно

Това което никой не е засегнал в целия дебат е медийното отражение на всеки турнир.
Увеличаването на времето за игра не  е в полза на никоя телевизия! Не случайно бяха променени правилата както тук, така и при волейбола и други спортове.  cool
Спомням си 90те години колко време се играеше един мач като се прехвърля сервиз.. резултата не мърда -> Часове игра.

Предложението за турнир провеждан в 2 последователни уикенда - също е неадекватно... приложимо е само на местно - градско ниво.
Значи във Албена например правим републикански турнир, играчи от София, Пловдив, Бургаз, Плевен, Монтана Берковица, Благоевград и всички други градове пътуват ... И плащат хотел за 12 дена или двойно пътуване... за всички които не са отпаднали в групите. Отделно това като излъчване по телевизия също е много скъпо ...
Формулата за подобен или отворен турнир е: На много маси се играе груповата фаза. Прави се четвъртък - петък, а събота и неделя се играе до Финал. Така всички могат да видят най- интересното директо, а състезателите с едно пътуване да си осигурят участие.

Отделно медийна е и причината топчето да порасте, така лети малко по бавно и се проследява по добре на екран. Спорта е такъв, че в голяма зала от трибуните нищо подробно не виждаш ... Т.е броя на добре виждащите зрители е много малък. В такава зала само 30% от зрителите могат да гледат добре.  Останалите вероятно гледат през камерите на екран/и поставен високо в дългата страна/и на залата.  drinks

LKT Ayous Hinoki                   Против скъпото оборудване за любители !  drinks   
Donic Acuda P2 refurbish       Китайските гуми не са само за Китайци smile
BTY 05FX  refurbish               T11,  H3, TG3

Изключен

#52 2016-07-07 18:49:19

Vladivlad
Потребител
Registered: 2009-12-08

Топчето не расте, за да се вижда по-добре на екрана, а заради чисто комерсиални цели.
Има достатъчно клипчета в тубата с мачове с 38 мм топче, което се вижда чудесно.
Постоянните промени на правилата само съсипват играта. В крайна сметка мачове между еднотипни състезатели, блъскащи топспини от средна дистанция,  са безинтересни за 95% от хората. Най-голямото предимство на тениса на маса пред другите спортове бе именно стиловото многообразие, което можеше да бъде сполучливо използвано за повишаване на интереса към играта.

Do or do not. There is no try.
Yoda

Victas KM, FH: Yinhe Earth / BH: Friendship 802

Изключен

#53 2016-07-07 22:25:29

emillio
Потребител
От София

Vladivlad писа

Топчето не расте, за да се вижда по-добре на екрана, а заради чисто комерсиални цели.
Има достатъчно клипчета в тубата с мачове с 38 мм топче, което се вижда чудесно.
Постоянните промени на правилата само съсипват играта. В крайна сметка мачове между еднотипни състезатели, блъскащи топспини от средна дистанция,  са безинтересни за 95% от хората. Най-голямото предимство на тениса на маса пред другите спортове бе именно стиловото многообразие, което можеше да бъде сполучливо използвано за повишаване на интереса към играта.

Влади, какви комерсиални цели виждаш в увеличаване на обема на топчето освен да се позабави малко скоростта му ?
И какво те кара да мислиш, че топчето а не преимуществото на топспин удара кара играчите да го практикуват ?

Аз също мисля че една по - разнообразна игра е по - интересна за гледане. Но както и в други спортове жаждата за победа, убива красотата. Jan Ove Waldner не би станал световен шампион ако не беше упражнил прекрасен топспин срещу китайците. За броени години и те го изучиха и са отново непобедими  huh

LKT Ayous Hinoki                   Против скъпото оборудване за любители !  drinks   

Изключен

#54 2016-07-09 08:51:25

Vladivlad
Потребител
Registered: 2009-12-08

Е как какви комерсиални цели? Нови топки, нови гуми, нови дървета. С по-тежката и голяма топка по-трудно се прави топспин и въобще всякакъв спин. Което принуждава състезателите да маат като дървосекачи. Неслучайно от една страна зачестиха контузиите, а от друга се влоши представянето на играчи, разчитащи повече на спин вариации (независимо в атака или защита). Да не мислиш, че на на Джикъ не му се играе, само защото спечели всичко?
В крайна сметка е глупаво да сравняваме тениса на маса с тениса на корт. Те са различни спортове и няма никаква нужда непрекъснато да увеличаваме малката топка, за да направим играта по-видима. Тя е достатъчно видима, а и тенисът на корт отдавна съществува.

Do or do not. There is no try.
Yoda

Victas KM, FH: Yinhe Earth / BH: Friendship 802

Изключен

#55 2016-07-09 13:00:55

emillio
Потребител
От София

Vladivlad писа

Е как какви комерсиални цели? Нови топки, нови гуми, нови дървета. С по-тежката и голяма топка по-трудно се прави топспин и въобще всякакъв спин. Което принуждава състезателите да маат като дървосекачи. Неслучайно от една страна зачестиха контузиите, а от друга се влоши представянето на играчи, разчитащи повече на спин вариации (независимо в атака или защита). Да не мислиш, че на на Джикъ не му се играе, само защото спечели всичко?
В крайна сметка е глупаво да сравняваме тениса на маса с тениса на корт. Те са различни спортове и няма никаква нужда непрекъснато да увеличаваме малката топка, за да направим играта по-видима. Тя е достатъчно видима, а и тенисът на корт отдавна съществува.

smile  Съгласен съм с казаното. Не съм следил навремето пазара при прехода 38- 40мм.
Сега като смениха целиуда още повече е вярно. Малко съм се нервирал с новите топки, купих 10- 12 бр. да ги пробваме, подразнихме се и ги разцепихме за 2-3 деня и до там ->  комерсиални цели  biggrin

А аз никога не съм сравнявал корта с масата. Единствено съм чел че английските офицери са измислили тениса на маса когато времето не е позволявало да играят на открито. Предполагам някъде в индия по колониалните времена. Били са заети хората и билярда и снукъра май са с подобен произход biggrin  drinks

Изключен

#56 2016-08-05 10:23:55

bonchef
Потребител
Registered: 2011-12-01

Ей тук взимам думи от казаното от Емилио, че счупили топките 10 бр. за 3 дни. Първите образци пък и някои от сегашните действително не издържат но все повече се получават сполучливи модели. Шушуофа  или както там се казва трите звезди при нас издържаха около месец игра. Лошото е че при 100 топки  които не са три звезди над 50 процента са  криви. Ма то и при старите  към края започна да се наблюдава това положение. Мисля обаче всички ще се съгласите, че играта с чешките  "Идеал" на времето не кефеше  никого. Е новата  топка според мен като усещане твърде много се доближи до този чешки  Идеал. От друга страна забелязах , че с тази топка ,която ми се струва "тежка" , а не би следвало да е по тежка от старата поне по изисквания, по трудно се играе. Правят се повече грешки, иска се по прецизна игра, топката се върти по малко. И при положение, че се разиграват по  3-4 удара как да направиш този спорт по атрактивен за непрактикуващите го. Вече и по неофициалните турнири играем с новите топки. Ако речеш да купиш 100 топки от новите ей ти ги 80лв. .От тях 50-60 бр. криви и си направо в киреча с парите. Да се  надяваме , че в бъдеще ще оправят качеството или поне , че топките малко ще поевтинеят.

Изключен

#57 2017-01-09 21:39:14

ExploreTT
Потребител
Registered: 2016-01-24

Новите топчета са от 2 до 3 пъти по-скъпи, чупят се 10 пъти по лесно, въртят се 3 пъти по трудно (трябват по-скъпи гуми за да могат да го въртят). Разходите скачат поне 5 пъти.

One needs to have balls to play Table Tennis!

Изключен

#58 2017-01-18 15:18:55

emillio
Потребител
От София

wink2  biggrin  rofl

Към днешна дата се наблюдават промени.

ПВЦ 40+ станаха по - здрави. Остават по - скъпи но леко поевтиняха.

Покрай стандарта 40+ Пуснаха Стотици модели нови гуми и дървета "Подобрени за игра с новите топки  "  => Индъстри  biggrin  cool  drinks

Изключен

Board footer