#1 2012-01-29 18:15:15

K*1
Потребител
От няма (почти)
Registered: 2010-04-30
Страница

Re: Джокович - Надал

Преди малко свърши Джокович - Надал, 5 сета, 6 часа... 3:2

Преди 2 дни Джокович игра 5-часаов мач с Мъри.

Адреналин техника, издръжливост, тактика и нерви.

Чесно казано не знам как ИТТФ ще направят тениса на маса такова зрелище и ми се струва, че просто трябва да приемат реалността... тенисът на маса никога няма да бъде любимец на масмедиите.

Това е положението.

[size=10]Блум-бум[/size]
& Donic Appelgren + Xiom Vega Pro/Europe
& TSP Black Blizzard + BTY T64/Sriver FX

Изключен

#2 2012-01-29 19:11:24

ericos
Потребител
Registered: 2009-04-06

И на пинг понг е имало зрелища. Примерно мачовете на Шлагер срещу Конг и Личин на СП2003 в препълнената зала Берси в Париж.  Гледал съм ги десетки пъти smile

иначе много се изкефих за Джокович. Уникална воля има този човек

Yasaka Sweden Extra
XIOM Omega VII Pro 2.0
XIOM Omega VII Pro 2.0

Изключен

#3 2012-01-29 21:36:21

StelkoM
Потребител
Registered: 2009-12-08

K*1,Jan 29 2012, 17:15 писа

Преди малко свърши Джокович - Надал, 5 сета, 6 часа... 3:2

Преди 2 дни Джокович игра 5-часаов мач с Мъри.

Адреналин техника, издръжливост, тактика и нерви.

Чесно казано не знам как ИТТФ ще направят тениса на маса такова зрелище и ми се струва, че просто трябва да приемат реалността... тенисът на маса никога няма да бъде любимец на масмедиите.

Това е положението.
[right][snapback]45227[/snapback][/right]

Искам да видя някой да буха с темпото на Ма Лонг и Жан Жикъ днес 6 часа..... smile

TSP Flature Limrted - XIOM SIGMA Europa 2 & TSP Ventus Spin
TSP Balsa Plus - XIOM Europa 2 & XIOM Vega Japan

Изключен

#4 2012-01-29 22:09:53

ericos
Потребител

А аз искам да видя Жикъ да тича 6 часа по корта както Надал. Гаранция, че няма да има силици не да си къса тениската, ами да разтвори и носна кърпа biggrin  Винаги съм подозирал че за финала на Световното си беше зарязал яката на тениската предварително.. да се цепи лесно biggrin

Yasaka Sweden Extra
XIOM Omega VII Pro 2.0
XIOM Omega VII Pro 2.0

Изключен

#5 2012-01-30 00:18:40

stefoka
Потребител
Registered: 2006-03-13

Първо - от тениса на корт трябва сериозно да затегнат допинг контрола и да не си затварят очите.
Второ - тениса на маса ако е 5 часа просто никой няма да го гледа а и играчите няма да издържат. В тениса на корт топката е доста по-голяма, движи се по-бавно и имаш повече време за реакция. Вярно тичат адски много, но 100% са на нещо.

Изключен

#6 2012-01-30 01:12:42

K*1
Потребител
От няма (почти)
Registered: 2010-04-30
Страница

нямам предвид това... просто нямам как да стане такова зрелище, това е положението. не говоря за атлетизъм или др. подобни - такова е естеството на спорта... тенисът на корт е по-"фотогеничен", няма спор...

силата на тениса на маса е другаде, в медииното представяне. да, наистина има зрелища, но темпото е по-високо и няма толкова място за "драматургия".

не знам, джокера тоя път е тия викове в предпоследния гейм май си открадна една точка и разби концентрацията на надал. който твърдеше, че Дж. извикал "аут". стори ми се в един момент, че преиграва с залитанията..., но вярно, заслужи си победата... водеше играта през по-голямата част - железен. с мъри мачът също беше много напрегнат накрая, а и преди това с ферер.

има спортове, които е по-приятно да играеш отколкото да гледаш, има и обратно, напр. вдигането на тежести....

ПС. На Жикъ му произвеждат специални тениски с перфорирана линия за късане на гърба, тато тоалетна хартия...

[size=10]Блум-бум[/size]
& Donic Appelgren + Xiom Vega Pro/Europe
& TSP Black Blizzard + BTY T64/Sriver FX

Изключен

#7 2012-02-01 02:01:33

kpax
Потребител
От Кюстендил
Registered: 2011-07-27

Тениса на корт може да е медийната звезда,но тениса на маса е по атрактивният от двата от гледна точка на отигравания според мен,не казвам че кортаджиите нямат атрактивност, но може би тя е по слабо изявена в отиграванията, защото все пак там топката е доста по голяма и по тежка съответно от там следват по трудните "красиви" отигравания които за ралзика от тениса на маса се постигат по рядко и по трудно

Изключен

#8 2012-02-01 10:29:21

Lao Bao
Потребител
От София
Registered: 2009-06-21
facebook профил

Атрактивен е този спорт, който пълни трибуните. Единственият начин да направят тениса на маса атрактивен е да го дават сломо и под микроскоп.

Изключен

#9 2012-02-01 15:31:06

ericos
Потребител

kpax,Feb 1 2012, 02:01 писа

Тениса на корт може да е медийната звезда,но тениса на маса е по атрактивният от двата от гледна точка на отигравания според мен,не казвам че кортаджиите нямат атрактивност, но може би тя е по слабо изявена в отиграванията, защото все пак там топката е доста по голяма и по тежка съответно от там следват по трудните "красиви" отигравания които за ралзика от тениса на маса се постигат по рядко и по трудно
[right][snapback]45385[/snapback][/right]

http://youtu.be/GRTMhzzepDk

я си помисли пак biggrin

...и двата спорта са красиви по своему, но пингпонга е много по-достъпен за практикуване от нас любителите. тенис масите все още превишават в пъти тенис кортовете

Yasaka Sweden Extra
XIOM Omega VII Pro 2.0
XIOM Omega VII Pro 2.0

Изключен

#10 2012-02-01 15:49:45

kpax
Потребител
От Кюстендил
Registered: 2011-07-27

Колкото и да мисля пак си оставам на същото мнение, а във видеото какво се показва, тук са събрани по едно атрактивно отиграване в доста срещи , а я ти помисли когато играят двама експерта в тениса на маса само в един двубой ще има сигурно във всеки гейм по дозина толкова та дори и по интересни отигравания.
Разбира се това е въпрос на гледна точка, явно твойта е по различна от мойта smile

Изключен

Board footer