#41 2011-10-17 16:10:43

Stashu
Потребител
От Куртово Конаре
Registered: 2007-09-05

Re: Синдром на превключването

Sale,Oct 17 2011, 10:06 писа

АААА, ДА И СЪЩО НЕ СЪМ ИЗПОЛЗВАЛ ГЛАВНИ БУКВИ
[right][snapback]42629[/snapback][/right]

Да

[font=Courier][size=21]<span style='font-size:14pt;line-height:100%'><span style='color:gray'>Стилът - това е човекът.[/font][/size]</span></span>

Изключен

#42 2011-10-17 20:09:02

naym4o
Потребител
От София
Registered: 2010-01-31

Та  по темата: Пренеприятно е да не си играл дълго време, но е Оправимо. Предполагам, че и Майкъл Мейз се е чувствал така, след като му зашиха крака и не беше играл 3-4 месеца. Но той не страда(почти съм сигурен  tongue ) от посттравматични синдроми(накратко и на наш език психика) и му личи, докато ние с теб колега stashu, имаме нужда от масажистка, психолог и две каси бира  drinks , за да си върнем старата форма. Прави ми впечатление, че обичаш да ги мислиш нещата, което е правилно и няма да те подведе. Но тук май се иска дупе, много пот, ретърнборд,  по-малко от 3 бири и по-малко мислене.  laughingsmiley Повече пот на тренировка, по-малко кръв на състезание.

Изключен

#43 2011-10-17 20:49:28

Stashu
Потребител
От Куртово Конаре

Здравей Колега Наумий, слава Богу нямам нужда от психолог все още, защото един Мавруд ще ми свърши добра работа в това студено време. Масажистката няма да я върна ама никак, но сега сериозно - ретърнборд да се продава на старо ???

[font=Courier][size=21]<span style='font-size:14pt;line-height:100%'><span style='color:gray'>Стилът - това е човекът.[/font][/size]</span></span>

Изключен

#44 2012-01-12 16:18:18

bonchef
Потребител
Registered: 2011-12-01

Хм....................хм..........мислех да отварям нова тема с  име "Капанът - "игра   с приятели" . Зачетох  тази   и  видях  познати нюанси. Страхувам се,че  ще  говоря  дълго. Всеки  на  нашето   ниво " амбициозен любител"  без да обиждам никого е  изпадал в състоянието  описано  от  Сташу. Нищо  не съм чупил   или контузвал. Проблема  ми  е  ,че  играем  само  трима  човека  и  рядко  ходим  на  турнири. Създават се  маса вредни навици  и стеротипи  както  в играта  с крака  така  и  в движенията  на ръката  при  изпълнението  на  ударите. Попадайки при непознат  играч и гледай  гипсова статуя  сякаш  за  пръв  път  хващам  ракетата. Аз  исках да попитам  как  подхождате  вие   за да напредвате  в развитието си  в такава  ситуация?   Аз  дори обмислям да спра  да играя  на геймове  с приятелите  си  и  само  да  тренирам елементи. Инъче  е  жива  мъка  ,а  най  лошото  е  ,че  дори  си пречим  един  на друг. Пример : Къс  сервиз с горен фалц. Партньора  ми  го  посреща  така ,че над  масата ми  връща  къса  сечена топка на 10 см. от  мрежата  по  късия диагонал в далечен  край. При непознати противници  в 95 процента ще бъде  подложен  или при добър играч  натиснат  или  атакуван  ,но  едва  ли  някой   ще  тръгне  да  сече  топка  с  горно  въртене  не падаща  от  масата. Толкова  сме  си  свикнали  на играта един  на  друг ,че  ни  единия  ни  другия  може  да изгради стратегия  за  игра  , а  играем  интуитивно  според  върната  топка   с  взимане  на решения  в последния  момент. Това не е   много  прогресивно. И никой   не  играе  така. Пробвал съм да играя бавно с много върнати и пласирани  топки  пробвал съм  и  агресивно  на  трета  топка ,но  резултата  е  само    за  дава  три  дни.   Докарам  ли  ред  да  ги  бия  два  три  пъти  подред на   четвъртия  вече  са  ми  намерили  цаката  на  всички  изненади. И   така нататък. Та  кажете  вие  как  излизате  от  този  капан  и  дайте  съвети. Живи  и здрави.

Изключен

#45 2012-01-12 21:33:25

Stashu
Потребител
От Куртово Конаре

bonchef,Jan 12 2012, 16:18 писа

Попадайки при непознат  играч и гледай  гипсова статуя  сякаш  за  пръв  път  хващам  ракетата. Аз  исках да попитам  как  подхождате  вие   за да напредвате  в развитието си  в такава  ситуация? 
[right][snapback]44664[/snapback][/right]

Само  турнири е решението. Колкото се може повече. След 5-ия се отпущаш и си играеш играта.

Изключен

#46 2012-01-12 21:44:05

Lao Bao
Потребител
От София
Registered: 2009-06-21
facebook профил

Един Маврудий тоже ще свърши работа.

Изключен

#47 2012-01-12 21:59:03

Stashu
Потребител
От Куртово Конаре

хахахахаххахахахаха, без маврудий мога, с един не мога, а при повече няма да довърша срещата.

Изключен

#48 2012-01-12 22:20:21

bonchef
Потребител
Registered: 2011-12-01

Мммм...............не точно  момчета  не  ,като  да  не съм съвсем  ходил по  турнири  ,но  след  5-я  нищо   не  става. Вярната преценка за  топката се трупа  с  доста  ходене. Не  сте  ли  се  чудили  ,как   хлапета 8-9  клас ,че  един  два  пъти  и  момиченца чак  да  те  е  срам  да  кажеш че  си  паднал  от  тях  стават  по  добри  играчи  за  относително двойно  по  кратко  време. Да  вярно  те  играят  това  време  под  погледа  на  треньор  докато  аз  общо  взето  чукам  топката  в сравнение  с  тях  и  гледам. По  турнири  няма  как  да  ходим  често  защото  около  връз  нас   не  се  провеждат  толкова често  пък е  свързано  със средства  и  време. Идеята  ми  беше  да  подскажете  методи  за  един  вид  самоусъвършенстване. Точно  и  тази  идея  мен ме беше подтикнала да   направя  онова  чудо  от  картон изпълняващо  ролята  на  робот на времето. Замислям  се  за  фабричен  такъв ,но  на  този  ред 1000  и  косур  лева  нещо  ми  липсват. Знам ,че  трябва  да  се играе  с  различни  противници ,но  и  те  на  този  ред  ни  липсват. В София  е  по  добре  предполагам  голям  град  хора  много ,но  тук  при  нас  е  различно.Живи и  здрави.

Изключен

#49 2012-01-12 22:40:03

Stashu
Потребител
От Куртово Конаре

Единственото спасение е разнообразието от противници. Което си е голям лукс като се замислиш.

Изключен

#50 2012-01-12 23:55:08

Blond
Потребител
От Варна
Registered: 2011-03-09

Тая работа  само с турнири трудно ще стане, без да съм някакъв експерт ето някои съвети:
1) Тренирай изключително отделни удари, техники, комбинации. Само,че трябва да си сигурен,че са с правилната или близка до правилната техника. Като няма треньор, то поне ресурси в нета има доста-клипчета, описания...Ето ти пример: аз съм тренирал преди много години,но така и до топспин от бекхенд не стигнах. Има едно клипче в ютуб от ttedge.com ,където всичко е показано на забавен кадър+най-честите грешки и разбираш за какво става дума, хващаш някой да подлага и тренираш. Сега проблема идва и кой да е той, трябва да навиеш някой от приятелите си, който може да задържа топката и да тренирате. Това лично за мен е голям проблем,защото всички искат да играят геймове, имам само един партньор, с който потренирваме половин-един час преди геймовете, но пък той не задържа много топчето/ впрочем някой от Варна,ако иска да тренираме да се обади,ама няма такива!!!/ И запомни- не е важно да се блъска топчето със сила и скорост, важно е да задържате колкото се може повече комбинацията с добра техника!!! Впрочем момиченцата и момченцата прогресират,защото тренират, а не толкова заради това,че играят срещи помежду си.
2) Тренирай сервиси /ако не ти се смеят в залата де/.Отново гледаш в нета, крадеш смело от противниците, трябва да се сдобиеш с поне 15-20 вариации на сервисите. Започни първо да влагаш много спин в сервисите, след това ги направи да бъдат къси,дълги, полукъсите са най-мръсни, след това ги направи максимално ниски над мрежата., а след това се научи с едно и също движение да изпълняваш сервиси с различен спин и дължина- това обърква много противника.
3) Можеш да тренираш удари дори и ако партньора ти иска да играете само геймове. Как? Например искаш да изпълняваш топспин на много подсечена топка. Ами по време на мача изпълнявай сервиз за който знаеш,че противника ще връща с подсичане- и после атакувай, точките тук нямат значение, ти си правиш упражнението.
4) Постави си стратегически цели. Например: атакувай всички дълги сервиси. Особено на форхенд. Даже може да степенуваш- първо само на форхенд, после увеличавай силата и спина на атаката, също и пласирай на различни места. Това само по себе си е голямо предизвикателство, ако ще и за психиката- как се атакува при 10:11 дълъг сервиз, като знаеш,че по-сигурно ще го подсечеш??!! Само,че точките нямат значение, няма значение колко гейма ще загубиш, трябва да се научиш да го правиш без мисъл и без колебание, докато стане навик. Друга стратегическа цел може да флип на късите сервиси или ако щеш това толкова модерено бекхенд топспин посрещане над масата дори и от форхенд позиция smile....Въобще агресивното или умерено агресивно посрещане на сервис предизвиква опустошителни последици сред аматьорските среди.
5) Анализирай защо губиш срещите, кое точно ти куца- лош сервис, лошо посрещане,лошо изпълнение на удара и работи над това. Ако имаш силен преобладаващ удар, оръжие, например топспин от форхенд, бекхенд или могъщ драйв- гради си сервисите около него, така че да го използваш максимално.
Впрочем помисли си- въпреки,че се познавате до болка с приятелите си,имаш цялото време на света да обмислиш тактика срещу тях и кое в тяхната игра те тормози, ти все пак губиш, доколкото разбирам нерядко. Трябва да разбереш кое точно те дърпа назад, защото ако се развиваш напред значи трябва да започнеш просто да ги прегазваш с игра. Освен ако и те не вървят също толкова бързо напред де, но това е добре-значи се развивате заедно smile

Tibhar Stratus Power Wood
FH: DHS Hurricane 3 National
BH: Dawei IQUL 2.2 40

Изключен

Board footer