#11 2014-11-12 21:41:55

sacharger234
Потребител
Registered: 2014-09-13

Re: Най-доброто дърво

DHS n886 Ma Long personal blade -unikalno chuvstvo,kontrol i su6tevremenno strahotna skorost

DHS N886

Изключен

#12 2014-11-13 17:24:29

bonchef
Потребител
Registered: 2011-12-01

Мдам...........има разни дървета , които аз наричам  "конвертируеми". Всички изреди до тук с малки изключения са такива т.е. ако имате такова и го обявите за продан почти сигурно е, че  ще го продадете стига да не искате цена като за ново. Причината, според мен е че през годините тези дървета са се наложили в света на тениса, като най използнани т.е.  харесали са се на  най широк кръг играчи. Нека добавя два модела. Вискария на Бътерфлай и Петер Корбел -стария модел с 5 дървесни пласта. С Вискария не съм играл, но ако потърсите на старо трудно ще намерите някой да се раздели с него. Корбела е изключително балансирано дърво с достътъчен запас от мощност и усещане. Говоря за дърветата когато всичко се изработваше в Япония. Сега вече има Европейски и Японски производства  ако ли да не е  висчко китайско.

Изключен

#13 2016-06-22 17:09:00

emillio
Потребител
От София
Registered: 2013-10-23

Привет,
Тази анкета я чета за 2 или 3 път и се замислих малко...

Струва ми се неподходяща, защото няма никой от нас който да е играл със абсолютно всички легендарни дървета за достатъчно дълъг период и със поне 2 вида гуми от всеки добър производител.

Т.е. такова дърво е утопия по абсолютна същност  tongue

Може да се направи някаква класация за най - популярното сред ТОП 50 в ITTF ранг листата за период от последните 50 години.

Въпреки горните критерии няма как това дърво да е Най-доброто за милионите любители и клубни играчи.

Ако погледнем данните от продажбите, боя се че няма как да съберем достоверни данни за дълъг период. Всеки ще понадуе или посмали данните от счетоводни и рекламни съображения.

Да не забравяме че такива дървета имат и не малко имитации от които също им спадат продажбите.

Остава да конкретизираме критерия например тъй: "Най-доброт дърво OFF категория"  "Най-доброт дърво All категория" "Най-доброт дърво DEF категория"

Дори тогава ще остане проблем със десетките добри дървета в клас Off- All+  tongue

В този ред на мисли ще пусна една нова анкета за по - насочено мнение.

LKT Ayous Hinoki                   Против скъпото оборудване за любители !  drinks   
Donic Acuda P2 refurbish       Китайските гуми не са само за Китайци smile
BTY 05FX  refurbish               T11,  H3, TG3

Изключен

#14 2016-06-22 22:07:16

Ma Lin 2
Потребител
Registered: 2016-06-18

Преди две седмици и аз направих такова проучване за най-добрите 10 нападателни дървета в света четох много, гледах много и нещо ме заинтригува във всички сред призьорите се нареждаше дървото Yasaka Ma Lin Extra Offensive. По цена то не можеше да се мери с другите посочени модели на другите големи марки, но според различните статии и клипоне някои модели се сменяха но това винаги присъстваше.

Изключен

#15 2016-06-22 22:47:43

neon
Потребител
Registered: 2006-12-29

Здравейте братлета, някой ще може ли да измери ширината на главата при дръжката на дърветата на Ясака? Тоест колко се разтварят крилата? Примерно на бътерфлая е 90 мм. Сега се мъча с едно палио, дървото има хубаво чувство но "размаха" на крилата му е 70 мм  mad . Постояно ми се губи в ръката. Да изпием по  drinks . Мерс.

Изключен

#16 2016-06-22 22:52:39

C41
Потребител
Registered: 2010-09-29

Palio R57? Да на палио са такива главите...  На ясака не са такива, но не знам спрямо пеперудите како са... drinks

Cornilleau Aero OFF+ Soft Carbon-Arbalest Bogen-Cornilleau Simon Gauzy Quest Off-Palio CAT
Cornilleau Target PRO GT-H47
Cornilleau Target PRO GT-M43
tennis

Изключен

#17 2016-06-22 23:21:26

Ma Lin 2
Потребител
Registered: 2016-06-18

neon писа

Здравейте братлета, някой ще може ли да измери ширината на главата при дръжката на дърветата на Ясака? Тоест колко се разтварят крилата? Примерно на бътерфлая е 90 мм. Сега се мъча с едно палио, дървото има хубаво чувство но "размаха" на крилата му е 70 мм  mad . Постояно ми се губи в ръката. Да изпием по  drinks . Мерс.

Здравей "neon" преди 4 дни си купих Yasaka Ma Lin CARBON  като видях статията ти проверих и измерих размах 93 мм. е размаха. Наздраве!  drinks

Изключен

#18 2016-06-23 13:24:54

neon
Потребител

C41 писа

Palio R57? Да на палио са такива главите...  На ясака не са такива, но не знам спрямо пеперудите како са... drinks

Здр, палио ц-2, преди него бях с примо карбон, но вече осезателно разбрах че ми е бързо biggrin , та затова това палио ми хареса като чувство, малко вибрации, меко чувство, като малкия брат на примо карбон, долния сегмент на офф, с гуми блуфаър м2 съм си кръстил шеговито хилката укротителя, всички очакват да идва по към тях по-силно, а то идва леко омекотено и опъват сака biggrin , същеврменно като ударя силно си има достатъчно скорост. За съжаление кой измисли тая форма на палио направо не ми го побира, толкоз ли не могат да копират нещо с по широки крила .... не нам, щяха да имат още по-голям успех, явно имат добра изработка но тоя хват оплесква пейзажа drinks

Последно редактирано от neon (2016-06-23 13:26:36)

Изключен

#19 2016-06-23 13:28:37

neon
Потребител

Ma Lin 2 писа
neon писа

Здравей "neon" преди 4 дни си купих Yasaka Ma Lin CARBON  като видях статията ти проверих и измерих размах 93 мм. е размаха. Наздраве!  drinks

Мерс drinks

Изключен

#20 2016-06-23 13:51:05

C41
Потребител
Registered: 2010-09-29

neon писа
C41 писа

Здр, палио ц-2, преди него бях с примо карбон, но вече осезателно разбрах че ми е бързо biggrin , та затова това палио ми хареса като чувство, малко вибрации, меко чувство, като малкия брат на примо карбон, долния сегмент на офф, с гуми блуфаър м2 съм си кръстил шеговито хилката укротителя, всички очакват да идва по към тях по-силно, а то идва леко омекотено и опъват сака biggrin , същеврменно като ударя силно си има достатъчно скорост. За съжаление кой измисли тая форма на палио направо не ми го побира, толкоз ли не могат да копират нещо с по широки крила .... не нам, щяха да имат още по-голям успех, явно имат добра изработка но тоя хват оплесква пейзажа drinks

Аз съм се огледал в R57 за проба. Затова попитах. Иначе Палио правят доста прилични за цената си дървета... drinks

Cornilleau Aero OFF+ Soft Carbon-Arbalest Bogen-Cornilleau Simon Gauzy Quest Off-Palio CAT
Cornilleau Target PRO GT-H47
Cornilleau Target PRO GT-M43
tennis

Изключен

Board footer