#21 2006-03-25 02:12:07

don Antani
Moderator
От Бургас
Registered: 2006-03-08

Re: Опишете себе си .

marinov,Mar 24 2006, 06:24 PM писа

интересно откъде знае как се прави сечената топка флипаски, сечената топка се тегли на около височината на кръста на човек преди да започне да пада и е в положение на застой - в този случай топката намаля скоростта си и забавя постъпателното си движение, точно в този момент се тегли - спинира се, това важи още повече когато ти сечеш сечена топка, например къса такава. Е ако можеш да я спинираш и висока , което е най- трудно значи си 6 и хайде на републиканско първенство. Ей михаел мазе кой ви е тренер в сливен, там има един турчин ама му забравих името, въпреки, че се познаваме, ама е много добър тренер, така съм чувал от някои хора, пък съм и чувал за постиженията на тренираните от него, \припимни ми името му, защото съг го забравил и му предай поздрави от карнобат от съдията, е ако се сети за мен е добре. Той и знае как се тренира най- добре сервиз този тренер - турчина, той продаваше май и гуми на старо на бътерфлай, поздрави за него, мисля, че е достоен мъж, поне така си мисля.
[right][snapback]1060[/snapback][/right]

Абе човек нещо не съм съгласен.Аз мисля, че ако топката е силно подсечена трябва да я изчакаш да падне, защото ако се опиташ да я дръпнеш в най високата точка  ще влезе в мрежата.Ма пак зависи и от топспина, който искаш да направиш по-бърз или по-бавен.А освен тоева те не обсъждат как се прави топспин на сечена топка а как попринцип се сече топката.

TSP Reflex 50 Award Off
FH: Tibhar Nimbus
BH: Tibhar Rapid

Изключен

#22 2006-03-25 12:34:03

BlaDe_FoX
Потребител
От Разград/Шумен
Registered: 2006-02-06

виж сега има няколко основни момента. Разбирасе че не може всяка топка да се отсече по един и същ начин или да се издърпа. доколкото съм учил и знам например след топ спин топката трябва да се изчака да се "развие" да и падне малко спина(съпротивление и сили на триене действат тука). Но попринцип това което аз знам е че висока топка не се сече, мене са ме у4или да я изчаквам. пък за името на турчина от сливен мисля че беше Хикмет. дъщеряму също игре и тая година успя да влезе в НСА пък и имам познати които тренират или са тренирали при него и наистина доколкото знам е много кадърен и добър треньор.

И нищо вече не може да ме трогне, И нищо вече не може да ме спре. Няма за мене закони и в гърдите ми няма сърце...

Изключен

#23 2006-03-25 14:16:50

danisius
Потребител
От Бургас
Registered: 2006-03-12

1. бързина доста тежък станах напоследък и съм много бавен
2. да подобря поемането на сервис - много ми е зле флипа
3. сервис,  много добър контраспин от форхенд за нивото ми включително и до масата, подложка от бекхенд, харесвам си и стила loop and drive. ами аз си го написах бавен съм и лошо поемам сервиз.
4. много сериозни намерения за голям кеф щото съм на 25 а и в тоя спорт пари няма така че тея дето трябва да избират между домашните и тренировката да наблягат на домашните.

Изключен

#24 2006-03-25 14:22:30

FliPalsKi
Потребител
Registered: 2006-02-02

Изобщо не разбрах ко стана тук...Ако искате сечете сечена топка и след като тупне 3 пъти на пода ваша си раута...Биеш сечен сервиз оня отсреща ти я сече КАКЪВ в смисъла да я чакаш да започне да пада!?!...само това не ми стана ясно...освен че ше му я дадеш дълга и удобна и той ще има време да се намести и да направи с топчето каквоти си поиска...Ииии втория вариант да я хванеш в най-високата точка(когата е наи лесна за правене топката) или още по добре да я хванеш ждроб (веднага след отскока) и да му я оставиш къса при което той може само да ти я цъкне и вече ти взимаш инициативата....

Изключен

#25 2006-03-25 15:30:23

marinov
Потребител
Registered: 2006-03-23

флипалск, итази тема е добра,номай серазводнява попричини незнайни замен, защото споредмен сеченатопка се атакува внай- добър момент, а това е когатое снай- малко долно въртене и бързина, а това е момента на застоя й, Аз поне тка правя. Защото и така, ще й дадеш най-добро горно въртене. Поздрави.

[FONT=Times][SIZE=7][COLOR=blue]

Изключен

#26 2006-03-25 15:46:30

FliPalsKi
Потребител

Човек ти май май не си прочел темата отначало...я си кажи:) Ние спорим за едно ти все едно си постваш - кога се атакува сечена топка...Става въпрос за това как и кога се сече сечена топка!!!...и трябва ли да се изчаква! естествено че топка с долно въртене се атакува най-лесно в най-високата точка когато е в застой както казваш за това спор няма...ВЪпросът тук е Трябва ли сечена топка да се изчака да Падне колкот може по-ниско преди и ти да я отсечеш

Изключен

#27 2006-03-25 21:01:17

don Antani
Moderator
От Бургас
Registered: 2006-03-08

FliPalsKi,Mar 25 2006, 12:46 PM писа

Човек ти май май не си прочел темата отначало...я си кажи:) Ние спорим за едно ти все едно си постваш - кога се атакува сечена топка...Става въпрос за това как и кога се сече сечена топка!!!...и трябва ли да се изчаква! естествено че топка с долно въртене се атакува най-лесно в най-високата точка когато е в застой както казваш за това спор няма...ВЪпросът тук е Трябва ли сечена топка да се изчака да Падне колкот може по-ниско преди и ти да я отсечеш
[right][snapback]1107[/snapback][/right]

Отново казвам моето мнение, ако топката е подсечена по-слабо с не чак толкова голям фалц можеш наистина да я вземеш по-горе и по този начин ще направиш бърз и атакуващ топспин, но ако е силно подсечена както имат навика да правят бранителите тогава си задължен да я изчакаш да падне по-долу.А между другото и на по-малко подсечена топка може да се изчака ако искаш да направиш по фалциран топспин.Това е моето мнение.Усвояването на тези два вида топспини е голямо предимство според мен.Ако някой не е съгласен да каже cool

TSP Reflex 50 Award Off
FH: Tibhar Nimbus
BH: Tibhar Rapid

Изключен

#28 2006-03-25 21:31:31

FliPalsKi
Потребител

FliPalsKi,Mar 25 2006, 12:46 PM писа

Човек ти май май не си прочел темата отначало...я си кажи:) Ние спорим за едно ти все едно си постваш - кога се атакува сечена топка...[right][snapback]1107[/snapback][/right]

хахахаааааааааа аааааа ти си човека просто хахахаха:) Аее мисля че драгите форумци биха желали да разберат кога се прави топспин на сечена топка я вземи побликувай едно съобщение...алееееее хаха охфф луди сте smile ohmy

Изключен

#29 2006-03-27 15:03:53

marinov
Потребител
Registered: 2006-03-23

флипалски иронията за мене ли е. Поздрави.

[FONT=Times][SIZE=7][COLOR=blue]

Изключен

#30 2007-03-02 13:14:35

pacolan_super
Гост

Аз съм много добър и със всеки ден ставам все по добър..Просто няма какво да критикувам себе си...:):):)

Board footer