#11 2006-02-22 01:59:02

Michael_Maze
Потребител
От Сливен
Registered: 2006-02-02
Страница

Re: Опишете себе си .

bozko,Feb 20 2006, 12:00 PM писа

Първо да кажа здравейте на всички форумци тук. Случайно разбрах че има форум за тенис на маса за което много се радвам. Успех желая на собствениците на сайта.

Когато бях на 16-17 бях доста добър, участвал съм на между училищни прояви и имах доста успехи, сега вече над 30 започнах пак да играя предимно уикендите щото няма време та започнах леко полека да си връщам формата - сигурен съм че няма да си я върна никога ама ... важното е да се забавляваш. В момента сервиса ми куца много или просто правя сравнение от преди, просто топчето не се върти както искам, 100 % е от техниката, поне така си мисля иначе се радвам че момчетата с които разцъквам вече почват постепенно и необратимо да падат от мен. КЕФ

Как да си подобря сервиса, това питам, иначе другото ми върви особено бекхенда - няма грешка
[right][snapback]177[/snapback][/right]

Решението е просто - Взимаш десет поне топчета заставаш на масата и 30 мин само сервизи- аз поне така правя ( с повече топчета но и толкова става) и си подобрявам сервиза доста

Моля посетителите на други форуми да поставят следния код в подписите си:
[code][size=7] http://tabletennis-bg.org
http://tabletennis-bg.org/forum
[/size][/code]

Изключен

#12 2006-02-22 12:44:54

BlaDe_FoX
Потребител
От Разград/Шумен
Registered: 2006-02-06

Michael_Maze,Feb 21 2006, 10:59 PM писа

Решението е просто - Взимаш десет поне топчета заставаш на масата и 30 мин само сервизи- аз поне така правя ( с повече топчета но и толкова става) и си подобрявам сервиза доста
[right][snapback]190[/snapback][/right]

като застанеш да тренираш сервиси се стреми да изпълняваш тези които са ти най-трудно колкото може пожече. няма смисъл да прави6 не6то което можеш а да не тренираш пропуските си

И нищо вече не може да ме трогне, И нищо вече не може да ме спре. Няма за мене закони и в гърдите ми няма сърце...

Изключен

#13 2006-02-22 16:52:52

bgsamurai
Потребител
Registered: 2006-02-15

Аз практикувам атакуващ стил на игра като прилагам топспин от бекхенд и от форхенд.Бекхенда ми е малко по стабилен удар като го използвам при посрештане на сервиз и за атака.Докато форхенда ми е завършващ удар и е по-мощен.Имам малко проблеми със сечените ми удари защото не стават много ефективно а и незнам точно как най-добре се подсича топката.

Изключен

#14 2006-02-22 17:03:43

BlaDe_FoX
Потребител
От Разград/Шумен
Registered: 2006-02-06

bgsamurai,Feb 22 2006, 01:52 PM писа

Аз практикувам атакуващ стил на игра като прилагам топспин от бекхенд и от форхенд.Бекхенда ми е малко по стабилен удар като го използвам при посрештане на сервиз и за атака.Докато форхенда ми е завършващ удар и е по-мощен.Имам малко проблеми със сечените ми удари защото не стават много ефективно а и незнам точно как най-добре се подсича топката.
[right][snapback]196[/snapback][/right]

най-важното е да изчакаш топката да падне колкото се може по-ниско. Висока топка НЕ СЕ сече.

И нищо вече не може да ме трогне, И нищо вече не може да ме спре. Няма за мене закони и в гърдите ми няма сърце...

Изключен

#15 2006-02-26 21:26:28

FliPalsKi
Потребител
Registered: 2006-02-02

Няма да я чакаш да падне уе хаха сечена топка се праи в най-високата точка

Изключен

#16 2006-03-10 17:55:25

Vladi-TT
Потребител
Registered: 2006-02-23

Близо до масата и средна дистанция не обичам да играя на 3-4 метра
Мразя да ми секат топките
обичам силова игра с блокове не със Choperi(секачи)
понеже играя доста атакуващо предимно от бекхенд съм се замислил дали да не си сложа Stiga Clippa na FH
както повечето играчи знаят късите зъбци за идеални за разбиване на глупавите фалцове използвани най вече от играчи който не могат да играят добре на бекхенд
а и Clippa правят убийствени сервиси
ако има някой който играе със къси зъби да пише за предимстава и недостатъците им

Blade:Semi-broken
Red:Factory tuned + 20 layers of dianchi
Black:Old Burned rubber
Glue:made by famous alchemist who turns water in glue

Изключен

#17 2006-03-13 19:01:40

don Antani
Moderator
От Бургас
Registered: 2006-03-08

В много от ситуациите не ми достига опита и това, че рядко оспявам да запазя самообладание.Нещото, което искам да подобря е сигурността в играта ми.Правя доста грешки в елементите.Иначе нещото което ми харсева са добрия арсеннала от движения, но не ми харесва това, че не винаги успявам да ги разкрия напълно.Целите ми не са толкова големи.Играя повече любителски, но ще видим по-нататък.

TSP Reflex 50 Award Off
FH: Tibhar Nimbus
BH: Tibhar Rapid

Изключен

#18 2006-03-14 00:48:01

ivo_91
Потребител
Registered: 2006-03-14

Какво не ви достига в дадена ситуация ?
Какво искате да промените във вашата игра?
Кое ви харесва във вашата игра и кое не?
Какви са ви целите , сериозен (на) ли сте ?

1 Определено нямам достатъчно самообладание, във важните моменти когато се решава мача, а тва си е сериозен минус...
2 сервиса... слабичък е
3 еми играя по китайски захват с лява ръка и много малко хора са свикнали на такъв тип игра - тва определено си е голям плюс wink2))))))
4 искам да се пробвам на някакъв турнир - ще ми е интересно да видя до къде мога да стигна

п.с. поздравления за сайта - време беше!!!! biggrin

Изключен

#19 2006-03-24 21:24:06

marinov
Потребител
Registered: 2006-03-23

интересно откъде знае как се прави сечената топка флипаски, сечената топка се тегли на около височината на кръста на човек преди да започне да пада и е в положение на застой - в този случай топката намаля скоростта си и забавя постъпателното си движение, точно в този момент се тегли - спинира се, това важи още повече когато ти сечеш сечена топка, например къса такава. Е ако можеш да я спинираш и висока , което е най- трудно значи си 6 и хайде на републиканско първенство. Ей михаел мазе кой ви е тренер в сливен, там има един турчин ама му забравих името, въпреки, че се познаваме, ама е много добър тренер, така съм чувал от някои хора, пък съм и чувал за постиженията на тренираните от него, \припимни ми името му, защото съг го забравил и му предай поздрави от карнобат от съдията, е ако се сети за мен е добре. Той и знае как се тренира най- добре сервиз този тренер - турчина, той продаваше май и гуми на старо на бътерфлай, поздрави за него, мисля, че е достоен мъж, поне така си мисля.

[FONT=Times][SIZE=7][COLOR=blue]

Изключен

#20 2006-03-24 21:26:09

marinov
Потребител
Registered: 2006-03-23

браво флипаски

[FONT=Times][SIZE=7][COLOR=blue]

Изключен

Board footer