#1 2006-06-08 05:45:52

kikoleppard
Потребител
От Пловдив
Registered: 2006-06-08
Страница

Re: Поздравления за сайта и молба за консултация

Здравейте,

първо искам да ви поздравя за създаването на този сайт. Най-накрая нещо и за тенис на маса в БГ нета да бъде направено. Съвсем случайно открих форума, търсейки електронен магазин за аксесоари за тенис на маса(после и за него ще питам).

Не съм се занимавал професионално(напреднал любител smile) никога с тенис на маса, но горя от желание да си купя едни добри гуми и евентуално дърво. Ще се отпусна малко в подробности, тъй като не е лесно да направя правилен избор.

Проблемът в моя случай е, че незнам какво точно би било подходящо за стила на играта ми. Разгледах в единствения магазин - "ПРОФИ - ТТ" предлагат голямо разнообразие на STIGA и DONIC.  Ще вмъкна, че най-накрая да видя в България да се предлагат аксесоари за някаква марка и да има сравнително свободен достъп до тях.

Преди 5-6 години с триста зора на университетско първенство един треньор ми продаде TIBHAR Speedy Spin (дано не греша с името). Дотогава играех със Sunflex Mikado http://galdi-alfa.com/images/sunflex.jpg - от Италия ми я бяха донесли, но не бе нищо особено, направо си ме бе срам smile

После ми залепиха гумите но се оказа, че изобщо не ми паснаха. Просто прекалено твърдо и бързо се връщаше топчето и не можех да свикна. Дървото си бе напълно обикновено 5 пластно, нямаше откъде да си намеря нещо по-добро. 

Момчето, което ми залепи гумите бе другият в отбора. Той като малък е тренирал в Димитровград. Както и да е, после ми намери оттам 2ра ръка 2 гуми и едно дръвце. Досега си играя с тях, но гумите вече никакви ги няма.

Мога да кажа, че с тях определено по-добре чувствам всичко, но след като вече има избор(гореспоменатия магазин или някой друг дистрибутор) искам да си купя нови. 

Ще помоля специалистите (видях, че сте много) да ми помогнат с избора на гуми и евентуално дърво. За целта прилагам и 3 снимки, на които горе-долу(нямам подходящ обектив за Макро/близки снимки, а и маркирането е почти изтъркано) се разбира какви са гумите и дървото. 

Специалното на дървото е, че е 3 пластно. Изобщо не знам дали е бавно(според мен е такова) и каква марка е. Никъде по него няма индикация на фирмата производител.http://galdi-alfa.com/images/tibhar1.jpg

Иначе едната гума е TIBHAR DANG - тя ми бе малко по-твърда и бърза, но имаше страхотен грип. Играех форхенд с нея - определено по-силната страна.
http://galdi-alfa.com/images/tibhar2.jpg

Другата гума е Butterfly Super Sriver - бекхенд, добре ми пасваше, но от самото начало почти нямаше грип. Вече спокойно мога да се огледам в нея smile
http://galdi-alfa.com/images/butterfly.jpg

Иначе аз играя офанзивно, но поради причината, че съм самоук с професионалните дървета и гуми за нападатели не мога да свикна. Определено по-добре се чувствам с по-меки гуми и бавни дървета.

Молбата ми е да ме извините ако някъде не съм се изразил точно. Все пак не са ми напълно понятни термините. Много ще се радвам ако получа някакви указания при избора на гуми и дърво, същото важи и за конкретните дистрибутори. Прегледах част от темите на форума и разбрах, че все пак има такива у нас.

Поздрави

P.S: Към webmaster-a - как се правеха thumbnails в IPB, че картинките са с големи и се наложи да покажа само местоположението им?

агресивен, кривунделски, двустранен нападател  tennis

DONIC Appelgren All+ World Champion 89; FH - DONIC Acuda S3 max, BH - DONIC Bluefire JP O3 max

Изключен

#2 2006-06-11 11:30:51

Vladi-TT
Потребител
Registered: 2006-02-23

има една тема "Кой с какво играе"
разгледай там всеки си пише
какво и как е комбинирал
според мен по добре се запиши да тренираш вместо да даваш толкоз пари за хилка !

Blade:Semi-broken
Red:Factory tuned + 20 layers of dianchi
Black:Old Burned rubber
Glue:made by famous alchemist who turns water in glue

Изключен

#3 2006-06-12 12:57:24

kikoleppard
Потребител
От Пловдив
Страница

Какво стана с тоя сайт? Публикувах темата и чак днес видях, че е достъпен и успях да се логна.

Vladi-TT,Jun 11 2006, 11:30 AM писа

има една тема "Кой с какво играе"
разгледай там всеки си пише
какво и как е комбинирал
според мен по добре се запиши да тренираш вместо да даваш толкоз пари за хилка !
[right][snapback]2177[/snapback][/right]

Vladi-TT, прочетох повечето теми, както и въпросната. Проблема е, че не мога да преценя сам, тъй като откъде да разбера коя гума и дърво ще ми е подходяща. На мен нищо не ми говорят показателите на дърветата и гумите. Оттях пак не мога да съм сигурен в преценката си.  Ще ти отговоря и на препоръката. Точно оттам е тръгнал проблема ми.

Относно записването да играя някъде съм доста дърт. На 27 години и вече е прекалено късно за тренировки.

Освен това, къде да се запиша? Доста време не си бях в България. Вече не знам къде в града (Пловдив) се тренира.

Навремето когато бях на 14-15 години исках да тренирам, тъй като нямаше с кого да играя и да бе равностойно помежду ни. Отидох с ПОЗНАТ И ПРЕПОРЪКИ в зала "Олимпиада", ИСКАХ ДА СИ ПЛАЩАМ, за да ме тренират и ПАК НЕ СЕ СЪГЛАСИХА.  ЗА съжаление все още си съществуваха КОМУНИСТИЧЕСКИТЕ порядки. На никой не му трепна, че пари ще давам. Не ми се говори толкова ме е яд, като си спомня.

Така или иначе си играх после в отбора на Пловдивски университет, но като цяло не можех да намеря подходящи хора и нивото ни бе слабо на университетските съзтезания. Случиха ми се хора, които активно се съзтезаваха и с тях не можех да се конкурирам.

Както и да е. Като цяло винаги съм играл с подръчни материали. Просто стила ми е осакатен. Ами да играеш офанзивно с бавни гуми и дървета.
Остави.

Аз затова исках малко съвет от хора, които са пипали различни тенис аксесоари и  имат поглед върху нещата.

Ако правилно съм разбрал от форума, ти не се ли занимаваше с дитрибуция на аксесоари за тенис на маса? Ако е така, имам интерес да си направя една хилка и затова може да си комуникираме с лични съобщения и т.н.

Относно даването пари за хилка мога само да се усмихна. За мен 250-300 лв не е кое знае какво. Не че съм тъпкан с пари, но все пак мога да си го позволя.

Поздрави

DONIC Appelgren All+ World Champion 89; FH - DONIC Acuda S3 max, BH - DONIC Bluefire JP O3 max

Изключен

#4 2006-06-12 15:26:14

Vladi-TT
Потребител
Registered: 2006-02-23

В плодвив има къде да се тренира но не ми е известно мястото на мен

хубаво е да си купиш нещо за начинаещи
навсякъде дърветата са с скорост
ALL+,OFF- са много добри за начинаещи
препоръчвам ти да си вземеш дърво  на  Stiga или Butterfly

Добри гуми за начинаещи са Sriver FX,Mark V,Innova,Rapid,Desto F2,F3

Blade:Semi-broken
Red:Factory tuned + 20 layers of dianchi
Black:Old Burned rubber
Glue:made by famous alchemist who turns water in glue

Изключен

#5 2006-06-12 20:20:02

webmaster
Administrator
Registered: 2005-12-26

kikoleppard,Jun 12 2006, 12:57 PM писа

Какво стана с тоя сайт? Публикувах темата и чак днес видях, че е достъпен и успях да се логна.

Ами аз го бях написал и на друго място:

webmaster,Jun 11 2006, 03:10 PM писа

За тези два дни сайта не беше активен, защото компанията при която си хоствах сайта фалира, а тя фалира защото шефа и починал при катастрофа  sad И сега прехвърлих сайта на друга по-стабилна фирма, при която вече  трябва да няма никакви проблеми. И мисля сега всичко да си е наред  biggrin

Изключен

#6 2006-06-13 10:10:36

kikoleppard
Потребител
От Пловдив
Страница

webmaster,Jun 12 2006, 08:20 PM писа

Ами аз го бях написал и на друго място:
[right][snapback]2198[/snapback][/right]

OK, разбрах.

Vladi-TT,

благодаря ти за съвета. Само да питам Butterfly откъде да си поръчам? За STIGA  намерих сайта и ще го разгледам по-подробно. 

Поздрави

Изключен

#7 2006-06-13 22:03:28

marinov
Потребител
Registered: 2006-03-23

Вземи си дърво бътерфлай приморац офф - и гуми срайвър, ако не можеш да намериш такива на бътерфлай, отиди при някой магазин на Профи и си купи например Копа или варио - гуми на Доник.. Предлагам ти първата комбинация защото тя характерна, че дървото Приморац дава възможност за атака, но и при отбрана е качествено и дава възможност за добра защита. Гумите Срайвър са добри защото са умерено бързи и са с голям контрол, така наречените за спинова атака, защото и въртенето им е добро не случайно са вечните бестселъри на Бътерфлай.А за дърво на Доник  ти препоръчвам или Доник Валднер сензо В 2 или В 1 или доник Валднер сензо сарбон.Защото тези дървета са проверени за качеството си и контрола си. Ако искаш повече инфо - обективна прати ми номера на джи ес ема си за да ти дам повече инфо.

[FONT=Times][SIZE=7][COLOR=blue]

Изключен

#8 2006-06-19 02:10:45

kikoleppard
Потребител
От Пловдив
Страница

marinov,

благодаря ти за консултацията.

Поздрави

P.S: marinov - мейла ми е kikoleppard@hotmail.com. Не знам защо, но не можех да ти пусна съобщение.

Нещо IPB не се държи добре. Дава ми прекалено много грешки - не мога да пращам лично съобщение, на темата на VLADI-TT не мога да видя картинките и т.н

Изключен

#9 2006-06-20 02:44:24

marinov
Потребител
Registered: 2006-03-23

Още по въпроса ти - мисля, че дървото ти е тибхар, ама е много старо - поне 20 годишно е , както и гумите ти супер срайвър, защото от 20 и повече години не ги правят.Иначе гумата ти данг е на тибхар също и е като китайските гуми, твърда, но с много добро въртене. Още за въпроса ти - ако искаш комбинирай дървото на стига тюб лайт защото е с извънредно добър контрол и е лесно да се манипулира с него, защото е ергономично и много удобно е за хващане, като прибавиш и гуми инова - също на стига или неос - също на стига. tongue  smile  cool

[FONT=Times][SIZE=7][COLOR=blue]

Изключен

#10 2006-06-22 00:29:49

kikoleppard
Потребител
От Пловдив
Страница

marinov,Jun 20 2006, 02:44 AM писа

Още по въпроса ти - мисля, че дървото ти е тибхар, ама е много старо - поне 20 годишно е , както и гумите ти супер срайвър, защото от 20 и повече години не ги правят.Иначе гумата ти данг е на тибхар също и е като китайските гуми, твърда, но с много добро въртене.

Хааааааа, толкова ли старо smile? То аз го имам от 7 години, но чак да са на 20 години smile Както и да е.

Marinov, благодаря за преположенията ти. Беше ми много любопитно за дървото.

Поздрави

Изключен

Board footer