#1 2019-12-06 15:42:46

bonchef
Потребител
Registered: 2011-12-01

Малко въпроси за защитници

Привет. И от любопитство и от интерес искам да поставя няколко въпроса за защитници пък и не само. Защо защитника трябва да е с една "крива" гума?  Тази гума на топка без фалц не може да даде силно въртене за да излъже.  Не може да атакува уверено. Не може ли да се ползва тънка гладка гума? Знам и за предимствата дето има  "кривата" гума. Та с тънката гладка не може ли да се варира с фалца при подсичане? Според мен може. Не съм сигурен обаче с коя от двете това вариране става по лесно. Следващ въпрос: Къде се пласира подсечената от защитника топка? Да  чел съм че трябва да бъде колкото се може по към края на масата на противника , но в средата или по краищата?  И съответно следващите подсечени топки къде се пласират? Как се процедира при топспин дето е по висок и фалцов и отскача по високо, а не се свилича надолу? Този е  по гаден за подсичане щото топката е сравнително високо и няма много постъпателна скорост. Обяснете метода на подсичане, ъгъл на ракетата по време на движението. Нещо не можах да попадна на такива тактически обяснения в нета. Сигурно не съм търсил достатъчно настоятелно.  Друг въпрос. Фишинг. Също въпрос: къде се пласира? Мисля че най удачно би било да е към БХ на противника щото такава топка  възвисока се играе трудно с БХ. Трябва ли да се намъква много фалц в този удар или идеята е да пльокне в другото поле? Знам че повечето играят нападение обаче загледайте се на турнир кой взима повече победи особено сред не много напредналите играчи. Тези дето атакуват яко  или тези дето се опитват повече да държат топката по масата. Кажете от опит  или ако сте попадали на интересно четиво из нета.

Изключен

Board footer